Pārbauda atkritumu apsaimniekotājus

Augstākā revīzijas iestāde Valsts kontrole uzsākusi pārbaudi par sadzīves atkritumu apsaimniekošanas organizēšanas atbilstību plānotajiem mērķiem un tiesību aktu prasībām. Mērķis ir pārliecināties, vai pašvaldības ir nodrošinājušas, ka atkritumu apsaimniekošanas maksā ir iekļautas tikai pamatotas izmaksas, kā arī – vai pašvaldības un Valsts vides dienests nodrošina, ka tiek ievērotas vides aizsardzības prasības (t.sk. dalīta atkritumu savākšana).
Atbildes vēlams sniegt par situāciju laika posmā no 2012.gada. Atbildot uz jautājumiem, lūdzu, norādiet konkrētu pašvaldību, kurā dzīvojat.
Valsts kontroles darbu veicinātu iedzīvotāju sniegta informācija par šādiem jautājumiem:
1. Vai jūsu saņemtajā rēķinā maksa par atkritumu apsaimniekošanu ir norādīta kubikmetros vai kā maksa par vienu iedzīvotāju (vai cits variants)? Lūdzu, norādiet piemēroto maksu, kā arī gadu un mēnesi, par kuru maksa piemērota. Lūdzu, norādiet, vai jūs dzīvojat daudzdzīvokļu namā vai privātmājā.
2. Vai rēķinā norādītā atkritumu apsaimniekošanas maksa atbilst pašvaldības apstiprinātajai maksai par atkritumu apsaimniekošanu?
3. Vai esat apmierināts ar atkritumu izvešanas biežumu? Ja ne, tad kādēļ?
4. Vai jums ir tikušas piemērotas līgumā par atkritumu apsaimniekošanu noteiktās soda naudas? Ja ir, vai soda naudas tiek piemērotas regulāri (katru mēnesi)?
5. Vai jūsu pašvaldības teritorijā ir nodrošināta iespēja šķirot atkritumus (papīru, plastmasu, metālu un stiklu)?
6. Vai jūs veicat atkritumu šķirošanu (papīrs, plastmasa, metāls un stikls)? Ja ne, lūdzu, norādiet iemeslu, kāpēc to nedarāt.
7. Vai jūsu pašvaldības teritorijā ir nodrošināta iespēja nodot atsevišķi bioloģiski noārdāmos (piemēram, virtuves, dārza u.tml. atlikumi) atkritumus?
8. Vai jūs veicat bioloģiski noārdāmo atkritumu (piemēram, virtuves, dārza u.tml. atlikumu) atsevišķu nodošanu? Ja ne, lūdzu, norādiet iemeslu, kāpēc to nedarāt.
9. Vai ir kādas citas būtiskas nepilnības sadzīves atkritumu apsaimniekošanas jomā, ar kurām esat saskāries?
Atbildes uz jautājumiem nosūtiet uz e-pastu “[email protected]”. Visa iegūtā informācija ir konfidenciāla un netiks izpausta citām personām, kā arī tiks izmantota tikai apkopotā veidā, nenorādot iedzīvotāja vārdu, uzvārdu, personas kodu vai dzīvesvietas adresi.


Citu datumu laikraksti

 • Radīt sev apkārt skaistumu 5

  Radīt sev apkārt skaistumu

  Šeit ir arī miersPūpolu saimniecība atrodas Jaunalūksnes pagastā un īpašuma galvenā ēka ir saimes māja, kuru Jānis mantojis no tēva. “Šī māja ir...

 • Nāk ar smaidu, azartu un mīlestību

  Nāk ar smaidu, azartu un mīlestību

  Svinot desmito sezonu, „Muzikālais teātris 7” Latviju apceļos ar jaunu muzikālu izrādi „Vella kalpi” – vienu no skaistākajām leģendām par Rīgas ļaužu...

 • Ārstējies ar ūdeni!

  Ārstējies ar ūdeni!

  Kaut arī hidroterapija var izklausīties kas svešs un neskaidrs, daudzi no mājās izmantojamiem dziedniecības paņēmieniem balstās uz ūdens procedūrām....

 • Senlietu muzejam - 5 gadi

  Senlietu muzejam - 5 gadi

  Sestdien, 12.jūlijā, pulksten 14.00 Zigurda Safranoviča privātais senlietu muzejs “Fazāni” Trapenē svinēs 5 gadu jubileju ar brīvdabas pasākumu, uz...

 • Galvenais – ir motivēti cilvēki 6

  Galvenais – ir motivēti cilvēki

  (Turpinās no 1.lappuses)Kalvis Dukulis uzsver, ka zivju bizness ir dzīvesveids.  “Tu nevari nebraukt skatīties zivis un teikt, ka šodien man...

 • Biezpiena- apelsīnu kūka

  Drupačām vajadzēs 200 g sviesta vai margarīna, 1 glāzi cukura, 3 glāzes miltu, 1/2 tējkaroti sodas. Pildījumam: 200 g biezpiena, 2 olas, apelsīns,...