Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pārbauda balsis jauno vokālistu konkursā

Pirmo reizi alūksnietes piedalījās operdziedātājas Alīdas Vānes piemiņai veltītā jauno vokālistu konkursā, kas notika Ventspilī. Ieva Bistrova savā grupā ieguva septīto, bet Kristīne Pavlušina - ceturto vietu.

Pirmo reizi alūksnietes piedalījās operdziedātājas Alīdas Vānes piemiņai veltītā jauno vokālistu konkursā, kas notika Ventspilī. Ieva Bistrova savā grupā ieguva septīto, bet Kristīne Pavlušina - ceturto vietu.
“Pirmā reize bija sava veida izlūkgājiens konkursā, kur vairums dalībnieku ir no Kurzemes novada. Domāju, ka ar rezultātiem varam būt apmierināti. Konkurence bija liela, jo konkursā dziedāja apmēram 50 izpildītāji divās vecuma grupās no 10 līdz 18 gadiem. Žūrijā bija Rīgas Doma kora skolas, arī Igaunijas vokālās mūzikas speciālisti,” stāsta Alūksnes mūzikas skolas vokālā pedagoģe Sigita Taivāne.
Jaunākajā grupā bija jāizpilda divas dziesmas ar pavadījumu un viena a capella, vecākajā - trīs ar un viena bez pavadījuma. S.Taivāne atzīst, ka tā salīdzinājumā ar citiem konkursiem ir plaša un smaga programma. Turklāt neveiksmīga bija izloze, kas noteica, ka Ievai jādzied pirmajai un Kristīnei otrajai. Meitenēm bija jādzied gandrīz vienā laikā divās dažādās vietās, lai gan abām ir viena koncertmeistare. “Pirmajiem uzstāties ir grūtāk, jo nav iespēju salīdzināt. Protams, ietekmē arī uztraukums. Tomēr punktu starpība Kristīnei no pirmās vietas ieguvēja nebija liela, lai gan šajā grupā piedalījās dziedātāji tikai no mūzikas vidusskolām,” vērtē S.Taivāne. Viņa norāda, ka šajā konkursā alūksnietes dziedāja programmu, ar kuru uzstāsies jauniešu vokālistu konkursā “Putnu bērni”. Tā ir emocionālāka nekā citiem operdziedātājas piemiņas konkursa dalībniekiem.
No Alūksnes mūzikas skolas uz konkursu “Putnu bērni” dosies vairāk nekā desmit izpildītāji, kam skola segs dalības maksu. Konkurss ir īpašs, jo tajā nav paredzēta skaņu pastiprinošo ierīču lietošana. Novembra pēdējās dienās būs konkursa pirmā kārta, fināls, laureātu koncerts un apbalvošana. “Četru iepriekšējo konkursu pieredze ļauj izvēlēties dziesmas un izpildījuma veidu. Šoreiz izraudzīti emocionāli skaņdarbi, lai bērni atraisītos. Uzskatu, ka tas ir galvenais priekšnoteikums, lai varētu muzicēt. No bērniem nevar prasīt profesionālu izpildījumu, jo balss tikai veidojas,” akcentē S.Taivāne. Starp alūksniešiem ir vairāki šī konkursa laureāti, bet galvenā balva vēl nav iegūta.

Citu datumu laikraksti

  • Rotaļas turpinās

    Pirms nepilna mēneša Latvija teica jāvārdu Eiropai. Var likties, ka atpakaļceļa nav, nenovēršama ir eiropeisko labumu un nesmukumu ienākšana mūsu...

  • Ir vērts iepazīt kaimiņzemes neparasto šarmu

    Gudri ļaudis saka, ka Igauniju vajag sākt aplūkot no paugurainās dienvidu puses. Tās daba un klimatiskie apstākļi ir gandrīz tādi paši kā pie mums -...

  • Kolekcionē krūzes un senlaicīgas lietas

    Trapeniešu Lanas un Zigurda Safranoviču vaļasprieks jau četrus gadus ir krūzīšu kolekcionēšana. Viņi lepojas ar vairāk nekā 70 dažāda izmēra un...