Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pārbauda bijušās policistes bankas noguldījumus

Finanšu policijas pārvaldē sāk pārbaudīt Alūksnes bijušās policistes Leontīnes Miķelsones 34 000 latu bankas noguldījumu avotus un iespējamos pārkāpumus sakarā ar nodokļu nemaksāšanu.

Finanšu policijas pārvaldē sāk pārbaudīt Alūksnes bijušās policistes Leontīnes Miķelsones 34 000 latu bankas noguldījumu avotus un iespējamos pārkāpumus sakarā ar nodokļu nemaksāšanu.
Finanšu policijas pārvaldes priekšnieka vietnieks Lotārs Kulless informē, ka trešdien no Korupcijas apkarošanas biroja saņemts materiāls izskatīšanai "par izvairīšanos no nodokļu maksāšanas".
"Konkrētāk neko nevaru pateikt, jo pārbaude vēl tikai notiks," saka L.Kulless. Viņš piebilst, ka sākotnēji materiāla izskatīšanai paredzēts desmit dienu termiņš, bet, ja būs nepieciešama papildu informācija, tad izmeklēšanu pagarinās līdz 30 dienām.
Alūksnes rajona policijas pārvaldes priekšnieks Ansis Gailītis apstiprina, ka L.Miķelsone (1968) februāra vidū labprātīgi ir aizgājusi no darba policijā. Viņa līdz šim pildījusi izziņas dienesta priekšnieces, kā arī sevišķi svarīgo lietu inspektores darba pienākumus.
A.Gailītis darbinieces labprātīgo aiziešanu no amata skaidro kā žurnālistu panākumu, jo policiste nav varējusi izturēt spiedienu, kaut arī, pēc Alūksnes rajona policijas pārvaldes priekšnieka domām, viņa nav vainīga. Visus L.Miķelsonei adresētos pārmetumus A.Gailītis raksturo kā "muļķības".
L.Miķelsone laikrakstam atteicās sniegt komentārus. A.Gailītis informē, ka L.Miķelsones vietā par izziņas dienesta priekšnieci sākusi strādāt nesen augstāko izglītību ieguvusī Lana Dorofejeva.
Korupcijas apkarošanas birojā laikraksts noskaidroja, ka L.Miķelsones gadījumā "korupciju nesaskatīja". Taču secināts, ka, iespējams, bijuši darījumi ar "fiktīvām firmām", "ar personām, kas nav Iedzīvotāju reģistrā", kā arī, iespējams, notikusi "nodokļu nemaksāšana". Finanšu darbību izvērtēšana nav Korupcijas apkarošanas biroja uzdevums, tāpēc izmeklēšanu turpina Finanšu policija.
Jau rakstījām, ka 3.martā pabeigta Iekšlietu ministrijā mēnesi ilgusī dienesta izmeklēšana par valsts amatpersonas L.Miķelsones mantojumu - 34 000 latu noguldījumu bankā. Izmeklēšanu ierosināja iekšlietu ministrs Māris Gulbis pēc publikācijas "Lauku Avīzē", kur bija stāstīts par apšaubāmo mantojuma izcelsmi. Iekšlietu ministrijas sabiedrisko attiecību departamenta vadītāja Līga Kancēna informēja, ka "L.Miķelsone nav pārkāpusi dienesta pilnvaras", "nav konstatēta arī likuma "Par policiju" vai citu normatīvo aktu pārkāpšana".
L.Kancēna uzsvēra, ka L.Miķelsone nav pieņēmusi lēmumus, kas tieši būtu attiecināmi uz trim firmām, kas viņai pārskaitījušas naudu akciju sabiedrības "Latvijas Unibanka" kontā.
"Lauku Avīzē" korespondents Ramons Ratseps, atsaucoties uz L.Miķelsones teikto, pauda, ka nauda kontā esot viņas mātes mantojums jeb trīs firmu atdotais aizdevums. To L.Miķelsone esot atcerējusies pēc Valsts ieņēmumu dienesta Vidzemes reģionālās iestādes intereses par 34 000 latu izcelsmi. R.Ratseps noskaidrojis, ka naudu viņas kontā ieskaitījuši "neko nezinošs bezdarbnieks, cietumnieks un uzņēmējs, kas no L.Miķelsones mātes naudu aizņēmies 12 gadu vecumā".

Citu datumu laikraksti

  • Jādzied, kad ir priecīgi, skumji vai bailes

    Pēc vairāk nekā pusotru stundu ilguša koncerta mazpilsētas kultūras centrā Marija joprojām ir moža.Pēc vairāk nekā pusotru stundu ilguša koncerta...

  • Gudrs kā Podnieka suns

    Alūksnes un Gulbenes fotocentra īpašnieks Jānis Podnieks apgalvo, ka sešdesmito gadu vidū Liepnas pusē šis teiciens bija daudzu mutēs, "pielipa"...

  • Pāreja uz D vitamīnu un... ozonu

    Vasaras laiku, pabīdot pulksteņa rādītājus stundu uz priekšu, pirmoreiz – Pirmā pasaules kara sākumā – noteica Vācija, Lielbritānija, Īrija un...