Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pārbauda, cik pamatota ir maza alga

Valsts ieņēmumu dienesta darbinieki kontrolē uzņēmumus, kur vidējā alga ir mazāka par 60 latiem. Ir izstrādāta jauna metodika, kas dod iespēju pārbaudīt, cik šāds atalgojums ir pamatots.

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) darbinieki kontrolē uzņēmumus, kur vidējā alga ir mazāka par 60 latiem. Ir izstrādāta jauna metodika, kas dod iespēju pārbaudīt, cik šāds atalgojums ir pamatots.
"Pārbaudes sāka decembrī, un tās turpinās. Vēl nav iespējams pateikt, vai būs uzrēķini par pārkāpumiem, bet tāda iespēja pastāv. Ja uzņēmuma vadītājs nespēj pierādīt, ka par 60 latiem zemāku atalgojumu saņem saskaņā ar nepilnu darbalaiku vai atsevišķiem darba uzdevumiem, aprēķinās papildu maksājumus valsts budžetā," stāsta VID Vidzemes reģionālās iestādes Alūksnes nodaļas vadītāja Nora Rušķe.
Strādājošajiem, kas nepamatoti saņem mazāk par 60 latiem mēnesī, vajadzētu konsultēties Valsts darba inspekcijā. Valsts ieņēmumu dienests nepalīdzēs viņiem aizstāvēt savas tiesības.

Citu datumu laikraksti

  • Vai no Eiropas Savienības var izstāties?

    Jo tuvāk nāk brīdis, kad lemsim par Latvijas iestāšanos Eiropas Savienībā, jo biežāk uzdodam jautājumu, vai varēsim no tās arī izstāties?Jo tuvāk nāk...

  • Plānotais ir izpildīts

    VID Vidzemes reģionālās iestādes Alūksnes nodaļai 2002. gadā plānotais ir izpildīts. Kopbudžeta ieņēmumi palielinājušies par 289 510 latiem.VID...

  • Gūst medaļas Latvijas čempionātā slēpošanā

    Alūksnes Bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēkņi labi startējuši Latvijas čempionātā slēpošanā, kas notika 11. un 12.janvārī Madonā.Alūksnes Bērnu...