Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pārbauda mājdzīvnieku reģistrāciju

SIA "Alūksnes nami" lietvede Skaidrīte Pūpola norāda, ka daudzi pilsētas iedzīvotāji nemaksā pašvaldības nodevu par dzīvnieku turēšanu.

SIA "Alūksnes nami" lietvede Skaidrīte Pūpola norāda, ka daudzi pilsētas iedzīvotāji nemaksā pašvaldības nodevu par dzīvnieku turēšanu. Par to liecina nepietiekami ieņēmumi budžeta daļā, kas saistīta ar šo pašvaldības nodevu. Pašvaldības policija pārbaudīs, vai nemaksātājiem ir suņi vai kaķi.
"Saskaņā ar pašvaldības noteikumiem iedzīvotājiem katru gadu ir jāmaksā nodeva par mājdzīvniekiem. Pilsētā ir izņemti vairāk nekā 700 žetoni suņiem, bet apmēram par 100 ilgstoši nav maksāta nodeva. Pārliecināsimies, vai dzīvnieku vairs nav vai varbūt tie aizvesti citur. Pārbaudīs arī, vai suņi un kaķi ir vakcinēti pret trakumsērgu. Ja kāds nodevu nav maksājis ļaunprātīgi, vajadzēs maksāt administratīvo sodu līdz 50 latu apmērā par suņu un kaķu turēšanas noteikumu pārkāpumu. Par nereģistrētu mājdzīvnieku sods ir līdz 100 latiem," stāsta Alūksnes pašvaldības policijas priekšnieks Ardis Tomsons.
Alūksnes pilsētas domes informācijas aprites speciāliste Gunita Tumševica norāda, ka labāk maksāt mājdzīvnieku nodevu. Par pirmā suņa turēšanu privātīpašumā, izņemot daudzdzīvokļu privāto namu, nodeva ir 2,50 lati. Par katru nākamo suni - pieci lati. Pilsētas daudzdzīvokļu namos suņu saimniekiem jāmaksā divtik. "Ja jums ir kaķis, tad par to jāmaksā viens lats, bet par katru nākamo - trīs lati. Par citu mājdzīvnieku turēšanu nodeva ir 0,10 lati par katru. Par dzīvnieka īslaicīgu (ne ilgāk par septiņām dienām) turēšanu pilsētas teritorijā jāmaksā 0,50 lati," skaidro G.Tumševica. No maksas ir atbrīvoti redzes un pirmās grupas invalīdi. Savukārt iedzīvotājiem no 65 gadu vecuma nodevas likme ir uz pusi samazināta. Maksājumus pieņem SIA "Alūksnes nami".
Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) Alūksnes pārvalde šonedēļ saņēmusi rīkojumu apsekot pagastus, kur klaiņo nereģistrēti suņi un kaķi. Šāds rīkojums izdots, jo pašvaldības nenodrošina suņu reģistrāciju, kaķu uzskaiti, klejojošu dzīvnieku izķeršanu un izvietošanu patversmēs. "Zināms, ka daļa klejojošo dzīvnieku nav vakcinēti, taču valstī ir nelabvēlīga situācija ar trakumsērgu. Mūsu dienests varēs pašvaldību atbildīgās amatpersonas administratīvi sodīt par normatīvajos aktos paredzēto funkciju nepildīšanu," informē PVD Alūksnes pārvaldes vadītājs Marģers Kamerāds.
"Divas reizes gadā pašvaldībai ir jāiesniedz informācija," norāda M.Kamerāds. Ja nav savas patversmes, tad jābūt noslēgtam līgumam ar juridisku vai fizisku personu par klaiņojošu dzīvnieku izmitināšanu un aprūpi. M.Kamerāds ir pārliecināts: jo ātrāk Alūksnes rajonā šāda patversme sāks darbu un pašvaldības ieguldīs savu finansējumu, kā to apņēmušās, jo mazāk būs problēmu. Tās darbības uzsākšanai vēl nepieciešami apmēram 17 000 latu.
Par dzīvnieku slēpšanu, neidentificēšanu, nemarķēšanu un izvairīšanos no uzskaites fiziskām personām paredzēts naudas sods no pieciem līdz 50 latiem, juridiskām - no 10 līdz 250 latiem. Par tādiem pat pārkāpumiem, ja tie izdarīti atkārtoti gada laikā, attiecīgi no 150 līdz 250 latiem un no 250 līdz 500 latiem.

Citu datumu laikraksti