Pārbaudījumi izveidojuši tādu, kā ir

Alūksniete Inese Janēviča saka, ka šobrīd jūtas ļoti labi. Iekšēji sakārtota un arī harmonijā ar apkārtējo pasauli. To viņa sarunā uzsver vairākkārt.

Alūksniete Inese Janēviča saka, ka šobrīd jūtas ļoti labi. Iekšēji sakārtota un arī harmonijā ar apkārtējo pasauli. To viņa sarunā uzsver vairākkārt.
"Esmu laimīgs cilvēks, par spīti visām ķibelēm, kas mani piemeklējušas. Dievs mani ļoti mīl, jo kritiskās situācijās parādījis, pa kuru ceļu man ir jāiet un īstos cilvēkus, ko satikt," stāsta Inese Janēviča.
Inese strādā Mobilo strēlnieku bataljonā par lietvedi mazliet vairāk nekā divus gadus. "Esmu iedzīvojusies jaunā kolektīvā un darbā. Līdz šim nebiju strādājusi tik lielā kolektīvā - ne kultūras namā, ne "Lauku Avīzes" birojā, tāpēc uztraucos, kā mani uzņems, kā es visiem iemācīšos pakāpes," uzsver Inese.
Arī lietvedes darbs Inesei bija svešs, jo viņa pēc profesijas ir kultūras darba organizatore un režisore. "Patiesībā man viss bija jāmācās no jauna, jo neko par lietvedes darbu nezināju, taču divu nedēļu laikā apguvu visus lietvedības pamatus," apgalvo sieviete.
Likās, ka citu neko neprot
Inese piekrīt, ka uzsākt jaunas darba gaitas vienmēr ir grūti, tad sev ik pa laikam jāuzdod jautājums "Vai es to varēšu?".
"Esmu draudzīga, pretimnākoša, tas man palīdzēja. Esmu priecīga, ka bataljona vadība man uzticējās. Jūtos gandarīta, ka dzīvē protu ne tikai kultūras darbu, kurā esmu strādājusi apmēram septiņus gadus. Man likās, ka citu neko nemāku. Tas, ko cilvēks iemācās no jauna, paliek viņam pašam, un tā ir vērtība," atzīst Inese. Viņa pieradusi, ka ikdienā ir jānēsā formas tērps. Inesi tas netraucē, taču liek apzināties savus pienākumus.
Ar kultūras dzīvi Inese bija saistīta jau vidusskolas laikā, kad viņa bijusi kultūras darba organizatore, tāpēc pēc vidusskolas absolvēšanas likumsakarīga bija izvēle iestāties Kultūras un izglītības darbinieku tehnikumā.
"Pēc astoņiem "Lauku Avīzes" birojā nostrādātiem gadiem es biju noilgojusies pēc kultūras, jo tā ir mana sirdslieta. Es biju laimīga, ka varēju darīt to, kas man patīk un ko es varu," stāsta Inese. Tad arī radusies iespēja atgriezties kultūras darbā, aizvietojot tautas nama darbinieci dekrēta atvaļinājuma laikā.
Reizēm pārņem nostalģija
Viņa atceras, ka pirmais pasākums bijis par godu Valentīna dienai. "Tad Amora pastā bija man adresēta vēstule, kurā bija vārdi: "Kā februārim putenis Tu vajadzīga mums." To bija parakstījuši alūksnieši. Tas mani emocionāli un garīgi iedvesmoja strādāt, lai pasākumi citiem patiktu. Tagad man tā pietrūkst un pārņem nostalģija, lai gan bataljonā esmu atbildīga par kultūras dzīvi, taču tas tomēr ir citādāk," atklāj Inese. Viņa novērtē, ka, strādājot kultūras darbā, liels ieguvums ir emocionālie brīži, organizējot koncertus un tiekoties ar dažādiem cilvēkiem. Par savu darbu dzirdējusi daudz labu vārdu.
Māja ir pašas celle
Agrāk kā jau kultūras darbiniecei Inesei nemaz nebija iespējams sevi pieskaitīt pie mājās sēdētājiem. "Lai arī kādreiz gribējās brīvdienas, taču nedēļas nogalē bija jāstrādā. Tagad man ne vienmēr gribas kaut kur doties, labprāt uzturos mājās. Varbūt tas ir saistīts ar manu kādreizējo kultūras darbu. Mana māja ir mana celle, to es ļoti mīlu," atklāj Inese. Viņa stāsta, ka draugu viņai nav daudz. Tie ir tādi, uz ko var paļauties.
Inese sevi nosauc par "laika", nevis "telpas" cilvēku. "Pasaule "laika" cilvēkam ir viņā pašā, viņš vairāk atceras debesis virs tēva mājām, bet "telpas" cilvēks dzīvo pasaulē un atceras tikai tēva mājas," spriež Inese.
Viņa uzskata, ka katram cilvēkam dzīvē tiek parādīts, pa kuru ceļu iet. Paša ziņā to pieņemt vai nepieņemt. Dzīves pieredze iemācījusi Inesei neuzkrāt negatīvas emocijas un dzīvi uztvert vienkārši. "Man ir svarīgi, ko par mani domā tuvākie cilvēki," saka alūksniete.
Viņai morāli nelasīja
Ineses mīļākie cilvēki ir meitas Samanta, kurai būs sešpadsmit gadu, un Agneta, kurai ir četrpadsmit gadu, mamma un māsa Ligita. "Meitas ir patstāvīgas, jo, strādājot kultūras darbu, izjutušas manu trūkumu," saka Inese. Viņa priecājas, ka ar meitām izveidojušās draudzīgas attiecības, ir lieliska savstarpējā sapratne.
Inese stāsta, ka viņas mamma nekad meitu nav rājusi, nav lasījusi morāli, kā to dara Inese, audzinot savus bērnus.
"Mamma man vienmēr ir uzticējusies, par to viņai paldies," atzīst Inese.
No tēva Inese mantojusi talantu darboties kultūras jomā. Viņš bijis jautrs cilvēks, kam paticis dziedāt un apmeklēt kultūras pasākumus.
Ar laiku rod spēku
Inese ir optimiste, lai arī dzīvē ir bijuši smagi mirkļi, kad ir mācis izmisums un licies, ka nekad nebūs tā, kā agrāk.
"Ar laiku atkal rodas spēks. Cilvēka potences ir neizmērojamas. Mana dzīve balstās uz ģimeni un ticību. Kad bija ļoti grūti, iepazinos ar priesteri Andžeju Keziku, daudz ko pārdomāju un izvērtēju," atzīst Inese.
Kopš tā laika viņa jūtas brīva un labi, un tic, ka labs darbs tiek atalgots. "Ja man nebūtu pārdzīvojumu, tad es nebūtu tāda, kāda esmu šodien. Tajā brīdī ir smagi un māc netaisnības sajūta, bet no tā cilvēks tikai iegūst," saka viņa.
Neko dzīvē nenožēlo
Inese relaksējas, aizbraucot pie mammas uz Māriņkalnu vai pie māsas uz Api. "Esmu uzaugusi laukos, tāpēc man ir svarīgi tur būt, pastaigāties pa bērnības dienu takām, reizēm palikt vienatnē ar sevi," saka Inese.
Viņa uzskata, ka bērniem, kas aug pilsētā, iekšējā pasaule nav tik bagāta, jo emocijas var smelties no dabas un laukos. Inese neko dzīvē nenožēlo un tic, ka kādreiz ar meitām aizbrauks uz sapņu zemi - Franciju, Parīzi.

Citu datumu laikraksti

 • Bērniem un jauniešiem rīko estrādes konkursu

  Kultūras portāls SVLV (www.sv.lv) sadarbībā ar Ozolnieku tautas namu un Ozolnieku novada domi 14.maijā organizēs trešo bērnu un jauniešu estrādes...

 • Pašvaldībā ir jauna sekretāre

  No šodienas, 12.aprīļa, Zeltiņu pagasta padomē sekretāres pienākumus veiks Anita Gasperte.No šodienas, 12.aprīļa, Zeltiņu pagasta padomē sekretāres...

 • Aizdegas ventilācijas iekārta

  10.aprīlī pulksten 6.03 Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Alūksnes brigāde saņēma izsaukumu uz SIA “Alta S” maizes kombinātu.10.aprīlī...

 • Balvā saņem baseina apmeklējumu

  Ar peldēšanu: stimulē lasīt grāmatas.Ar peldēšanu: stimulē lasīt grāmatas. Alūksnes bibliotēkas bērnu literatūras nodaļa sadarbībā ar Alūksnes...

 • Alūksnē viesos Ministru prezidents

  Rīt Alūksnē ieradīsies Ministru prezidents Aigars Kalvītis. Viņš tiksies gan ar Alūksnes pilsētas un rajona padomes vadību, gan arī apmeklēs sporta...

 • Notāru darbu paralizē valdības neizdarība

  Uz pāris dienām valdība bija paralizējusi notāru darbu, jo Ministru kabinets nebija apstiprinājis noteikumus par zvērinātu notāru taksēm, bet...