Pārdod puķes arī pret ļaunu aci

Ar alūksnieti Olitu Lapiņu esam pazīstamas vēl no tiem laikiem, kad viņa tirgoja dažādas preces.

Ar alūksnieti Olitu Lapiņu esam pazīstamas vēl no tiem laikiem, kad viņa tirgoja dažādas preces. Olita mācēja smaidīt, ieteikt, pie reizes aprunāties ar pircēju, un prece gāja no rokas. Nebija tāda gadījuma, kad es aizietu no veikala īgna par veltīgi izšķiestu naudu.
Vēlāk Olitu redzēju tirgū pārdodam gaļu. Arī tur viņa prata tirgoties. Veikli apkalpoja rindā stāvošos un vēlīgi smaidīja.
Sākoties stādu pārdošanas sezonai, atkal tirgū satiku Olitu. Kastītēs bija gurķi, tomāti, puķu dēsti. Cilvēki apstājās, pirka, ko nu kuram vajadzēja. Olita ieteica, kā kurš dēsts stādāms, kā laistāms. Promejot katram novēlēja, lai aug. Gaidīdama savu kārtu, sarēķināju, ka vismaz desmit gadus Olitu redzu tirgū. Vēlāk secināju, ka par diviem gadiem esmu kļūdījusies.
Izrādās, ka tirgotājas amats Olitai nav pamatprofesija. Šo darbu viņa sākusi tūlīt pēc aiziešanas pensijā. Tirgū pavadīti divpadsmit gadi. Viņu uzskatot par šejienes inventāru. Ja kādu dienu neredzot, tad domājot, ka tirgus nestrādās.
Viņa maizi pelnījusi, pildot grāmatveža darbu. Pēc vakara vidusskolas aizgājusi uz Dzērbenes lauksaimniecības skolu, kur apguvusi grāmatvedes zinības. Strādājusi Litenes pansionātā par noliktavas pārzini. desmit gadi pavadīti Alūksnes mežrūpniecības saimniecībā.
Olita žirgtā balsī stāsta, ka tagad audzējot gurķus, tomātus un puķu dēstus. Zemos, agros tomātus, gurķus sējot aprīļa sākumā. "Pašai man ir plēves siltumnīca. Izmantoju arī stikla, kura pieder meitas krustmātei. Radu būšana," smejas Olita.
"Cilvēki baidās pirkt. Daudziem pirmie stādi apsala. Tagad arī pavēss, sola salnas. Taču ir dienas, kad tirgošanās iet no rokas," atzīst Olita.
Viņa stāsta, ka ar stādiem jārunājas. Tie tāpat ir dzīvi un sajūt mīlestību, kura izstaro no pārdevēja un pircēja. Ja neesot atdots savs siltums un stāds ar prieku nav iestādīts, nekas labs neiznākšot. Viņas pieredze rādot, ka nekad pircējs stādus nenopirks tāpat vien. Viss atkarīgs no bioenerģētiskajām strāvām. Augs izvēlas saimnieku, ne otrādi. Starp daudzajām kastītēm, ievēroju vienu, kurā ir visai dīvaini puķu dēsti. Tās saucoties mārdedzītes un aizsargājot pret ļaunu aci. Šī puķe izaugot gara un asa, varot izmantot arī sakni.
Pircēji mainās. Kādai kundzītei, kura izvēlas gurķu dēstus, viņa iesaka, kā tos laistīt. Cits vēlas samtenes, bet ar visu paleti. Olita uztic mantu un norunā dienu, kurā saimnieks brauks uz pilsētu. Pienāk vēl kāda sieviete, taču izrādās, ka viņa pie Olitas atstājusi iepirkuma saiņus.
"Viņa ir ļoti laipna un nenoraida manu lūgumu," skaidro pienācēja.
Tāda ir Olita Lapiņa no Melleņkalna ielas. Viņas dzīves moto ir: strādāt un ticēt labajam.

Citu datumu laikraksti

 • Vēlas un uzdrošinās mainīties

  Iveta Pamils - Pamiljena no Liepnas jau sen gribēja iejusties Pelnrušķītes lomā, taču pirmajā pieteikuma anketu izlozē viņai nelaimējās. Pirmās...

 • Atjauno dolomīta arku

  Gaujienas pagasta J.Vītola memoriālā muzeja “Anniņas” teritorijā pašreiz atjauno dolomīta arku, kas ved uz muzeju.Gaujienas pagasta J.Vītola...

 • Ezera krastā top jauna atpūtas vieta

  Alūksnes ezera krastā līdzās Lāsberģa pilsdrupām apmēram mēnesi atkal rit celtniecības darbi - top atpūtas vieta. Jaunajiem atpūtas vietas...

 • Ir jauns veterinārais inspektors

  Pārtikas un veterinārā dienesta Alūksnes pārvaldē kopš maija strādā jauns valsts veterinārais inspektors Pēteris Garais, kas šajā amatā ir pēc...

 • Jāizkar valsts karogs

  Pilsētas atbrīvošanas 85.gadadienas pasākumu laikā 29. un 30.maijā pie Alūksnes pašvaldības īpašumā vai valdījumā esošajām ēkām, kā arī pie ēkām,...

 • Ziemai malka sagādāta

  Apes evaņģēliski luteriskā baznīca iegādājusies 40 krēslus.Apes evaņģēliski luteriskā baznīca iegādājusies 40 krēslus. Draudzes diakone Maruta...