Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pārdomas pēc tikšanās ar veselības ministri

Ar Alūksnes un Apes novadu vadītāju un deputātu atbalstu 12.oktobrī radās iespēja Saeimas deputāta Mārtiņa Bondara vadītās Latvijas Reģionu apvienības Saeimas frakcijas sēdē klātienē aci pret aci tikties ar veselības ministri Andu Čakšu un uzdot konkrētus jautājumus. Šīs sēdes videoierakstu katrs interesents var noskatīties internetā Latvijas Reģionu apvienības mājaslapā, ko silti iesaku, lai izprastu ministres attieksmi pret Latvijas iedzīvotāju veselību un dzīvību.
Jau pēc pirmajiem uzdotajiem jautājumiem par situāciju ar medicīnisko palīdzību mūsu novados pēc paredzamās reformas kļuva skaidrs, ka ministre pārvilkusi treknu zaļu krustu Alūksnes slimnīcai. Neērtos jautājumus par attālumiem un laika limitu A.Čakša izlikās nedzirdam, savus secinājumus balstīja uz patiesībai neatbilstošiem datiem, publiski izplatot melīgu informāciju par Alūksnes slimnīcas darbību un kļūdoties „tikai” par 1200 ārstētiem pacientiem. Toties slavēja kaimiņos esošo savas padomnieces Alīdas Vānes privātīpašumu “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienību”, kur tad turpmāk tikšot sniegta neatliekamā un cita veida medicīniskā palīdzība arī Alūksnes un Apes novadu iedzīvotājiem, tomēr arī norādot, ka nākotnē, rūpējoties par mātes un bērna veselību, acīmredzot vajadzēs slēgt Balvu dzemdību nodaļu, jo dzemdību skaits gadā tur neatbilst kvalitātes kritērijiem un ir bīstams.  Ka ministres padomniece Alīda Vāne, Balvu un Gulbenes privātslimnīcas īpašniece ir tiešā labuma guvēja no darbības ministrijā, A.Čakša kategoriski noliedza, jo A.Vāne nepiedaloties nekādu lēmumu pieņemšanā. Kurš tad padomnieks piegādājis ministrei patiesībai neatbilstošus datus par slimnīcu darbību?
Tomēr 13.oktobrī pulksten 12.30 “Latvijas Radio 1” raidījumā „Īstenības izteiksme” izskanējušais sižets skaidri norāda, ka Balvu un Gulbenes privātslimnīcā Eiropas un valsts finansējums medicīnai paredzēts pirmkārt un galvenokārt apvienības īpašnieku Marģera Zeitmaņa un Alīdas Vānes personisko parādu segšanai un par atlikušo „naudiņu” nekāda pacientu ārstēšana nenotiks.
Mediju telpā atkārtoti paužot nepatiesus faktus par Alūksnes slimnīcas darbību, ministre A.Čakša, faktiski atspoguļojot valdības attieksmi pret savu tautu, ir publiski apmelojusi 136 Alūksnes slimnīcas darbiniekus, noniecinot viņu godīgo un nesavtīgo darbu iedzīvotāju labā.
Ja pašreizējā veselības ministre neizprot, kas norisinās divās nelielās lokālās slimnīcās, un pieņem neadekvātus lēmumus, viņai nedrīkst uzticēt lemt par 1,9 miljoniem Latvijas iedzīvotāju dzīvību. Ir pienācis pēdējais laiks A.Čakšas kā veselības ministres demisijai.
Nevar panākt reālus uzlabojumus nozarē, klausot tikai politisko pasūtītāju norādījumiem un pilnībā ignorējot praktizējošo mediķu viedokli un loģiskos secinājumus, pie tam balstoties uz patiesībai neatbilstošiem datiem.
Viena lieta, kas ministrei gan spoži izdodas, ir valdošā politiskā spēka autoritātes un tuvojošos vēlēšanu reitinga graušana. Politisko līķu dominējošā krāsa pašreiz acīmredzot ir zaļa, zaļa, zaļa.
Svaigākais ministres A.Čakšas paziņojums šodien vēstī:
- vecus un slimus cilvēkus nedrīkst ārstēt,
- lokālās neatliekamās slimnīcas jāslēdz,
- ģimenes ārsti ir nekompetenti un neko neprot.

Tas tikai apstiprina, ka ministre savos apgalvojumos par reformām Latvijā kļūst haotiska un ir sākusi nervozēt, vai spēs realizēt politisko uzstādījumu par medicīnas finansējuma sadali pēc partijas piederības, nevis ņemot vērā iedzīvotāju intereses.
Ļoti interesanti, kuru no Balvu un Gulbenes privātslimnīcai piešķirtās naudas - Eiropas vai Latvijas valsts – A.Vāne un M.Zeitmanis izmantos savu personisko vairāku miljonu eiro parādu segšanai? Abos gadījumos tā tiks izzagta no nodokļu maksātāju maciņiem! Un vēl - kad ministre A.Čakša publiski, tāpat kā apvainoja, atvainosies Alūksnes slimnīcas darbiniekiem?
Uzmanīgi sekosim notikumiem!

Citu datumu laikraksti

 • Bērna zobi – vecāku atbildība

  Bērna zobi – vecāku atbildība

  Higiēna, regulāras vizītes pie zobārsta un pareizs uzturs ir galvenie veselas mutes stūrakmeņi, uzsver zobārstes Valentīna Hrikina un Vera Gņedova....

 • Minifutbola čempionātā - bronza

  Minifutbola čempionātā - bronza

  Septembra beigās Balvos norisinājās Latvijas Futbola federācijas Ziemeļaustrumu reģiona minifutbola 7:7 turnīrs, kurā piedalījās arī alūksnieši....

 • Centīsies progresēt

  Pagājušās nedēļas nogalē Lietuvā, Kauņā, trīs dienas norisinājās Pasaules kausa 3.posms velo orientēšanās elites sportistiem, kurā plašā sastāvā...

 • Skolotājs kā draugs 7

  Skolotājs kā draugs

  Bejas pamatskolas sākumskolas klašu skolotāja Lidija Stebere izpelnījusies vislielāko atzinību  Alūksnes un Apes novadu laikraksta “Alūksnes Ziņas”un...

 • Simfoniskā orķestra koncerts un Dailes teātra viesizrāde

  Simfoniskā orķestra koncerts un Dailes teātra viesizrāde

  Oktobris Alūksnē kultūras pasākumos ienesīs izsmalcinātu, klasisku un kvalitatīvu noskaņu. 2.oktobri Alūksnes Kultūras centrā sagaidīsim ar...

 • Kalnu riteņbraucēji noslēdz sezonu

  Ar seriāla “SEB MTB” pēdējo posmu un “Hānjas 100” sacīksti lielākā daļa Alūksnes riteņbraucēju liek punktu šai sezonai. Beidzies viens no Latvijas...