Pārdošanu atliek 4

SIA “Alūksnes nami” iecerētajā pārdošanā vakar Alūksnes novada domes sēdē bija pavērsiens – domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis rosināja jautājumu izņemt no domes sēdes darba kārtības un atlikt. Opozīcijas deputāti darbībām, kas saistās ar pašvaldības uzņēmuma pārdošanu, veltīja ļoti skarbu kritiku. Domes sēdē nepiedalījās deputāti Viola Aija Kaparšmite un Askolds Zelmenis.

Sacelta ažiotāža
“Kopš finanšu komitejas es un deputāti esam saņēmuši no iedzīvotājiem ļoti daudz jautājumu. Cilvēki nesaprot, kādēļ tas tiek darīts. Tāpēc ir priekšlikums jautājuma izskatīšanu atlikt, lai sasaucam māju sapulces un visu pārējo, lai izskaidrotu iedzīvotājiem, kas un kāpēc. Šobrīd ir sacelta ļoti liela ažiotāža, cilvēki iedomājas, ka īpašnieka maiņas gadījumā, piemēram, atņems māju uzkrājumus. Un arī daudz labu vārdu, ka “Alūksnes nami” strādājot ļoti labi. Tādēļ izskatīsim priekšlikumus un tad arī pieņemsim galīgo lēmumu. Šobrīd “Alūksnes nami” ir spiesti strādāt par dempinga cenām – kā cenas paaugstina, tā viss ir slikti. Turklāt šonedēļ Ministru kabinetā tika izskatīts jautājums par to, lai Konkurences padomei palielinātu tiesības, un ka pašvaldību kapitālsabiedrības kropļo konkurenci,” pauda A.Dukulis. (Valdība otrdien atbalstīja grozījumus Konkurences likumā, kas paredz lielākas Konkurences padomes pilnvaras, lai vērstos pret negodīgiem pašvaldību uzņēmumiem – red.).
Deputāts Ainars Melders pauda neizpratni, kādēļ jautājums jāizņem no darba kārtības. “Spriest un lemt var par daudz ko – katram viedoklis ir savs. Tāpat atsavināšanas process ilgs pusgadu vai ilgāk, to var apturēt jebkurā brīdī. Mēs jau “Simoni” nepārdevām – iedzīvotāji savāca parakstus, kur daļa pat nezināja, par ko parakstās! Ja “Alūksnes nami” 92 procentos gadījumu apsaimnieko privāto īpašumu, tad viņi paši var tās mājas apsaimniekot! Ja tagad atliks, paies gads, tad atkal tuvosies vēlēšanas – tā jau mēs neko neizdarīsim!” sacīja A.Melders.
Veic iedzīvotāju anketēšanu
Pēc Alūksnes novada domes deputātes Līgas Langrates, kura tagad pārstāv Jauno konservatīvo  partiju, iniciatīvas šonedēļ Alūksnē iedzīvotājiem tika dalītas aptaujas anketas, lai uzzinātu domas par iecerēto “Alūksnes namu” pārdošanu un spēļu zālēm Alūksnē. “Iedzīvotāji man iedeva arī  vēstuli, kura jānodod domes priekšsēdētājam, un lūdza to nolasīt arī domes sēdē. Līdz 25.jūnija vakaram bija aizpildītas 506 anketas, kur 90,7 procenti neatbalsta pārdošanu, 9,3 procenti – atbalsta. Bet anketas vēl turpina aizpildīt. Jautājums ir aktuāls, un par to ir jārunā, bet nevis tādā formā, kā to saņēmām pagājušajā ceturtdienā finanšu komitejas sēdē ar vienu teikumu. Tas, ka izskan arī labi vārdi par “Alūksnes namiem” - es to sauktu par sabiedriskajām attiecībām: mēs beidzot sākam pajautāt arī iedzīvotājiem viņu viedokli. Nevar aprobežoties ar varas vai kādu citu izpratni rīcībā ar visu kopējo lietu. Cilvēkus šis jautājums uztrauc. Tas, ka to dara bez pamatojuma, ir ļoti slideni,” pauda L.Langrate.
A.Dukulis domes sēdē deputātiem izvērst diskusiju neļāva. “Ja jūs nobalsosiet par jautājuma iekļaušanu domes darba kārtībā, tad diskutēsim, ja ne – būs mēnesis laika izpausties dažādās formās,” sacīja A.Dukulis.

Vai “bikses pilnas”?
Deputāts Verners Kalējs uzsvēra, ka vairākiem deputātiem ziņa par “Alūksnes namu” pārdošanu bija pārsteigums. “Mēs to nemaz nezinājām. Tas pierāda, ka jūs esat sarežģīta jautājuma priekšā un gribat izvairīties no atbildības. Cilvēki negrib pieņemt pārdošanu – tad ar to arī vajadzēja sākt!  Vispirms veikt aptauju, rīkot iedzīvotāju sapulces un tad lemt domē, nevis steidzamības kārtā pieņemt lēmumu. Šodien jums sēdē trūkst divu deputātu no jūsu komandas, tādēļ jautājumu jāatliek, ja?” A.Dukulim jautāja V.Kalējs, saņemot gan noraidošu atbildi.
“Par” jautājuma izņemšanu no darba kārtības balsoja deputāti Modris Lazdekalns, Aivars Fomins, Jānis Zeltiņš, Laimonis Sīpols, A.Dukulis, Maruta Kauliņa un Druvis Mucenieks, “pret” - Druvis Tomsons, Mārtiņš Augstkalnietis, V.Kalējs, A.Melders un L.Langrate, līdz ar to jautājuma izskatīšanu atlika. Pēc balsojuma L.Langrate jautāja, kad varēs nolasīt iedzīvotāju vēstuli, saņemot no A.Dukuļa atbildi, ka pēc domes sēdes slēgtās daļas. “Verners (red. - Kalējs) ļoti pareizi pateica. Likām šo jautājumu uz finanšu komitejas sēdi, bet tagad ir “bikses pilnas” un nebalsojam. Tas parāda jūsu astotniekam, ka neesat gatavi neko risināt! Nu tā, godīgi sakot. “Mīkstie” esat?” dusmīgi pauda A.Melders.

Jāpārņem pašiem pārvaldīšanas tiesības
Ieceri pārdot pašvaldības uzņēmumu “Alūksnes Ziņas” aicināja komentēt arī “Alūksnes namu” valdes locekli Armandu Mustu. Viņš atzīst – dažādi deputātu sasaukumi jau desmit gadus grib pārdot šo uzņēmumu. “Šobrīd tā varbūt ir provokācija no pašvaldības puses – paātrināt šo procesu.
Uzskatu, ka iedzīvotājiem pašiem būtu jāpārņem māju pārvaldīšanas tiesības, jāaudzina cilvēki un jāvirza uz to. Šobrīd 20 mājām ir pārvaldīšanas tiesības – ar šo māju iedzīvotājiem ļoti labi sadarbojamies. Vairāk nekā 60 mājas nav pārņēmušas pārvaldīšanas tiesības. Šobrīd lielai daļai iedzīvotāju diemžēl pašu atbildība ir tā nonivilējusies, ka labāk un vieglāk ir tikai kritizēt, nevis būt atbildīgiem pašiem. Ja “Alūksnes namus” pārdos, tad daļai iedzīvotāju vairs nebūs vietas - pašvaldības, kur aizskriet pasūdzēties,” saka A.Musts. 
— Līga Vīksna

Komentāri 4

juris_siets1980

ļoti labi! Cerams, ka arī turpmāk nepārdos nevienam! Jo jūs jau visi zināt, cik alkatīgi var būt pircēji!

pirms 3 gadiem, 2018.06.29 14:05

Čiekurs Egle

Tas būtu noteikti ļoti loģisks solis, atdot vienīgo apsaimniekotāju novadā privātās rokās, lai dara ko grib. Uzņēmums var normāli strādāt un pastāvēt, ja nodarbosies ar to, kas viņiem ir jādāra. Nevis ar katra jauna valdes locekļa privātām ambīcijām taisīs viesnīcas, pirks dzīvokļus un centīsies izīrēt par apšaubāmām summām, pirks tehniku, kurai nav pielietojuma ikdienā. Joprojām neviens novadā nerunā par labiem apsaimniekošanas principiem, par to, kas būtu jāpilda apsaimniekotājam katru gadu piegādājot iedzīvotājiem pārskatus par izlietotajiem līdzekļiem, plānotajiem remontiem, ēku apsekošanas rezultātiem. Pēc likuma tas viss reizi gadā ir jānogādā iedzīvotājiem apsaimniekotājam, nevis katram iedzīvotājam jāmeklē laiks lai šāda informāciju apskatītos AN ofisā. Iedzīvotāji par to maksā naudu, un apsaimniekošanas maksa nav nekāds nodoklis, tā ir samaksa par pakalpojumu, kuru mēs saņemam un pērkam.

pirms 3 gadiem, 2018.06.29 15:37

kurkulis13

Opozīcija malači. Te jāsāk pilnībā vērtēt visas darbības ko AN ir veikuši. Nepamatotā maksa par rēķinu piegādi, aizbildinoties ar datu aizsardzību. Privātā viesnīca, autoserviss.Tie ir tikai daži sīkumi no tā kas tur notiek.Protams, ja privātajiem interesē šādas darbības, viņi mierīgi var ar to nodarboties, tas ir sastādīt konkurenci AN. Uzņēmums ir pilnībā jāreorganizē. Jānomaina un jāsamazina štati, daudzi darbinieki kuru saskarsme ar iedzīvotājiem nav tā labākā. Un tas mērim jāsāk darīt pēc iespējas ātrāk, kamēr nelūst krēsla kājas, jo viņš ir atbildīgais.Līdz šim nesaprotu kāpēc izveidoja atsevišķi Spodru, atdalot no Rūpes? Ar steigu Rūpe ,Spodra AN būtu jāapvieno, veidojot spēcīgu uzņēmumu.

pirms 3 gadiem, 2018.06.29 20:30

vellavarti

tas ieliktenis mustelleris ir nulle.par to autoservisu teritorijā ir knabam darbs.domes zagļu,idiņu banda.

pirms 3 gadiem, 2018.06.29 20:56

Citu datumu laikraksti

 • Dāvana Latvijai simtgadē 2

  Dāvana Latvijai simtgadē

  Vēsmas Kokles-Līviņas patriotiskā dzeja un Alūksne iemūžinātas brīnišķīgās Viestura Reķa fotogrāfijās, un tam visam klāt skanīga saksofona mūzika...

 • Aicina uz obeliska atklāšanu

  22.jūnijā pulksten 13.00 ikviens aicināts piedalīties pasākumā Alūksnes muižas parkā, lai nākamajām paaudzēm atstātu vēstījumu Laika kapsulā. To kopā...

 • Skolas durvis aizveras 2

  Skolas durvis aizveras

  Turpinās no 1.lappusesSkolai visus pastāvēšanas gadus izdevies piesaistīt domājošus un pašaizliedzīgus sava darba pratējus. Daudziem šī skola ir...

 • Alūksnes pusē - jauns keramiķis 6

  Alūksnes pusē - jauns keramiķis

  Latviešiem ir pamats satraukties, ka nākotnē varētu izzust tādi amatniecības darbi kā glazēti māla podi, austi vilnas deķi vai pītie klūgu grozi, jo...

 • Luterāņu baznīca svin 230 3

  Luterāņu baznīca svin 230

  Viens no Alūksnes lepnumiem un simboliem - Alūksnes evaņģēliski luteriskā baznīca - nedēļas nogalē svinēja 230 gadu jubileju. Draudzes locekļus un...

 • Alūksnes novada domes deputāts tikai nepilnu gadu

  Alūksnes novada domes deputāts tikai nepilnu gadu

  Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!” - Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” Alūksnes nodaļas vadītājam, uzņēmējam Druvim Tomsonam iespēja būt Alūksnes novada...