Pareizticīgie svin Ziemassvētkus

Alūksnes, Liepnas un Veclaicenes draudzei - jauns priesteris.

Alūksnes, Liepnas un Veclaicenes draudzei - jauns priesteris
Šie Ziemassvētki pareizticīgo draudžu locekļiem un viņu piederīgajiem ir īpaši, jo svētku dievkalpojumos kalpo jauns priesteris Aleksandrs. Viņam tā ir sava veida atgriešanās pilsētā, kurā dzīvoja un strādāja apmēram pirms 20 gadiem.
"Visus sirsnīgi sveicu šajos svētkos, kas ir sevišķi skaisti līdz ar sniegotas ziemas atnākšanu. Dievkalpojumos ir līdz 100 cilvēku, bet saprotu, ka ne visi var atbraukt uz baznīcu, lai gan ir kristīti pareizticībā. Novēlu vairāk gaismas viņu dzīvē, jo līdz ar Jēzus Kristus piedzimšanu manāma atmoda dabā - dienas kļūst garākas un notiek atmoda arī dvēselēs. Cilvēkiem, kuri tic Pestītājam, šis ir svētku brīdis, kas atkārtojas katru gadu," saka tēvs Aleksandrs.
Var lūgt latviski
Ņemot vērā situāciju, ka draudzes priesteris Tēvs Nikolajs ir slims un ārstējas, Pareizticīgās baznīcas metropolīts Aleksandrs viņu nosūtīja kalpot uz šejieni kā otru priesteri.
"Galvenā lūgšana ir, lai Dievs atpestī mūs no visa ļaunā. No ļaunas dzīves, rīcības un domām."
tēvs Aleksandrs
Tēvs Aleksandrs labi pārvaldu latviešu valodu, tāpēc var uzklausīt un piedot grēkus tiem, kuriem ērtāk izteikties ir latviski. Turklāt Liepnā un Veclaicenē ir latviešu draudzes. "Metropolīts man stāstīja, ka arī Alūksnē bijusi latviešu draudze. Tagad daudzi ir krieviski runājoši ticīgie, bet atnāk arī latvieši, tāpēc dažas lūgšanas ir latviešu valodā," vēsta tēvs Aleksandrs.
Viņš norāda, ka pareizticīgo dievkalpojumi notiek baznīcas slāvu valodā. Protams, ne visi saprot tajā teikto, bet visi izdzīvo garīgo atmosfēru. "Ja regulāri nāk uz baznīcu, tad ar laiku rodas gan interese, gan sapratne par ticības jautājumiem. Arī es agrāk nebiju ticīgs cilvēks, bet nelaimes dzīvē lika tai pievērsties. Tās atnāca negaidīti, lai gan materiālā ziņā viss bija kārtībā. Kad cilvēks nezina vairs, ko iesākt, tas vēršas pēc palīdzības pie Dieva," atzīst priesteris.
No sirds kalpo Dievam
Viņš nebija domājis kļūt par garīdznieku, bet tika izraudzīts kalpošanai. Studējis garīgajā seminārā, pirms pusgada tika iecelts par priesteri, bet baznīcā viņš ir jau desmit gadus. "Tā iznāca, ka esmu Alūksnē, lai gan kalpoju arī Rīgas draudzē. Daudz kas te ir jāizdara. Tagad baznīcā ir divas apkures krāsnis, lai ziemā nesaltu. Tomēr galvenais ir no sirds kalpot Dievam," atzīst priesteris. Viņš secina, ka pareizticīgie Alūksnes pusē ilgi gaidījuši, kad varēs no sirds lūgties baznīcā.
Alūksnes pareizticīgo baznīcā sestdien bija dievkalpojums, svētdien - liturģija un dievkalpojums, šodien ir galvenā Jēzus Kristus piedzimšanas liturģija. Veclaicenes baznīcā dievkalpojums bija sestdien, Liepnas - šodien.

Citu datumu laikraksti

 • Alūksnes muzejam bijis veiksmīgs darba gads

  Muzejs kļuvis saistošāks un pieejamāks apmeklētājiem.Muzejs kļuvis saistošāks un pieejamāks apmeklētājiem Atskatoties uz Alūksnes Novadpētniecības un...

 • Svētkos pārbauda pārtikas kvalitāti

  Pārtikas un veterinārā dienesta Alūksnes pārvaldes inspektori veic pārbaudes ziemas saulgriežu un gadu mijas svētku laikā.Pārtikas un veterinārā...

 • Jauno gadu sāk ar jaunām iecerēm

  „Saulstariņi” plāno kļūt aktīvāki."Saulstariņi" plāno kļūt aktīvāki Alūksnes rajona bērnu un jauniešu ar īpašām vajadzībām apvienības "Saulstariņi"...

 • Seimu vadīs telefonhuligāns

  Lietuva Kaimiņvalsts Seimu turpmāk vadīs Arūns Vaļinsks – cilvēks, kurš savulaik apsūdzēts telefonhuligānismā, jo ziņojis par viesnīcā paslēptu...