Parīzē diskutēs par brīvprātīgo darbu

Natālija Fjodorova: ir cilvēks ar “brīvprātīgo gēnu”.

Natālija Fjodorova: ir cilvēks ar "brīvprātīgo gēnu"
Alūksniete Natālija Fjodorova ir starp tiem četriem Latvijas jauniešiem, kas aprīlī piedalīsies Eiropas jaunatnes konferencē Parīzē (Francija).
Konference "Jauniešu brīvprātīgais darbs paplašinātā Eiropā - brīvprātīgais darbs un solidaritāte" risināsies no 13. līdz 17.aprīlim. Tajā tiksies 150 jaunieši no dažādām Eiropas valstīm un runās par jautājumiem, kas saistīti ar Eiropas Savienības (ES) paplašināšanos un brīvprātīgo darbu.
N.Fjodorova divus gadus ir Alūksnes Nevalstisko organizāciju (NVO) atbalsta centra brīvprātīgā. Ir palīdzējusi organizēt un vadīt dažādus pasākumus. Pašlaik deviņpadsmitgadīgā N.Fjodorova Latvijas Universitātē pirmajā kursā studē angļu valodu. Jauniete neslēpj prieku par iespēju doties uz Parīzi.
"Sākumā es necerēju, ka varēšu doties uz Parīzi. Nedēļas laikā bija jāaizpilda pieteikuma anketa. Komisija stingri vērtēja pretendentu svešvalodu zināšanas, dalību projektos, bet galvenokārt - vai jaunietis ir strādājis brīvprātīgo darbu bez atlīdzības un cik aktīvi viņš to ir darījis. Manā vietā uz konferenci varētu doties arī ikviens cits brīvprātīgais no Alūksnes, jo visi ir sabiedriski aktīvi," stāsta N.Fjodorova.
Parīzē viņa prezentēs Alūksnes NVO centru. "Uzskatu, ka Latvijas pilsētās un pagastos brīvprātīgajiem darbā ir jāizrāda lielāka iniciatīva nekā Rīgā. Manuprāt, brīvprātīgos var iedalīt divās grupās - "gulošie" un tie, kas darbojas. "Gulošie" kaut ko dara tikai tad, ja viņiem to palūdz, bet pārējiem nav jālūdzas. Es piederu pie otrajiem," uzskata N.Fjodorova.
"Žēl, ka Latvijā nav tāda brīvprātīgo kustība kā ārzemēs. Tur viņi darbojas dažādās nozarēs un iestādēs. Uzskatu, ka brīvprātīgo darbs ir ļoti svarīgs, piemēram, slimnīcās."
"Mēs varam sēdēt rokas klēpī salikuši un gaidīt, kad pienāks 1.maijs - Latvijas iestāšanās diena Eiropas Savienībā, bet varam arī piecelties un iet Eiropai pretī," vērtē Natālija Fjodorova.
Viņa atzīst, ka, iesaistoties brīvprātīgo kustībā, ir daudz ko iemācījusies un guvusi vērtīgu pieredzi. "Daudzi cilvēki neizprot brīvprātīgo darbu, jo par to taču neko nemaksā. Bet es uzskatu, ka pasaulē ir cilvēki ar "brīvprātīgo gēnu", kas bez šīm aktivitātēm nevar iztikt," secina jauniete.
Konferenci neilgi pirms ES paplašināšanās rīko Vācijas un Francijas jaunieši. Kopā ar alūksnieti uz Parīzi dosies arī jauniete no Rēzeknes un divi jaunieši no Rīgas. Pirmajai atlases kārtai bija pieteikušies 80 kandidāti no Latvijas. Pretendenti dalījās pieredzē un apsprieda idejas, kā popularizēt brīvprātīgo darbu.

Citu datumu laikraksti

  • Rīko Cepuru balli

    Veclaicenes pamatskolas skolēni un skolotāji šonedēļ rīkoja Cepuru balli “Kā tik visa tai cepurē nav”.Veclaicenes pamatskolas skolēni un skolotāji...

  • Noslēdzies rajona padomes rīkotais konkurss

    Ir apstiprināti Alūksnes rajona padomes pašvaldību kultūras projektu konkursa rezultāti, sadalot rajona padomes līdzfinansējumu 2000 latu apmērā.Ir...

  • Atzīmē desmit gadu jubileju

    Šodien Kolberģa tautas namā notiks vidējās paaudzes deju kopas “Kolberģis” desmit gadu jubilejas koncerts.Šodien Kolberģa tautas namā notiks vidējās...