Pārmet, ka esmu pārāk pareizs policists

Alūksnes pašvaldības policijas inspektors Gints Teterovskis nesapņo, kā Alūksnē varētu veidot policista karjeru. Tas nav viņa mērķis, un tam vajadzētu meklēt dziļākus ūdeņus.

Alūksnes pašvaldības policijas inspektors Gints Teterovskis nesapņo, kā Alūksnē varētu veidot policista karjeru. Tas nav viņa mērķis, un tam vajadzētu meklēt dziļākus ūdeņus.
Gintam dzīvē viss vienmēr notiek uz labu. Līdz šim tā iekārtojies, ka darba meklējumos nav bijis īpaši jāpiepūlas. Tie viņam padodas. Visdažādākie.
Pēc pamatskolas absolvēšanas Gints bija nolēmis, ka savu dzīvi saistīs ar lauksaimniecību.
"Tas bija brāļa Aivara iespaidā, kas tolaik bija labākais kombainieris Malienas pagastā. Viņš bija absolvējis Apes lauksaimniecības skolu un arī es aizgāju uz šo skolu, kur 1993. gadā ieguvu plaša profila mehanizatora specialitāti," stāsta G.Teterovskis. Taču strādāt šajā specialitātē Gintam nav iznācis, jo kolhozi sāka jukt.
Atrod ienesīgu darbu
Gintam bijis sarūgtinājums, ka profesija iegūta, bet nav darba. Neilgu laiku palīdzējis brālim biznesā - tirgojis saldējumu, pēc tam nepilnu gadu Rīgā restorānā strādājis par oficiantu.
"Tagad brīnos, kā to spēju. Dīvaini, taču oficianta darbu apguvu pašmācības ceļā. Otrs oficiants dažu nedēļu laikā mani izskoloja. Jebkurš darbs, kam ķeros klāt, sokas," atzīst Gints.
Tur viņš guvis labu dzīves skolu, iemācījies, kādi izmēri ir šķīvjiem, kādā temperatūrā jāpasniedz konjaks un tamlīdzīgi. Darbs bijis ne tikai interesants, bet arī ienesīgs.
Taču drīz Gintu gaidījis jauns pavērsiens - vajadzēja doties obligātajā militārajā dienestā, taču viņš nokļuvis valsts apsardzes dienestā, no kura armijā neņēma.
"Man nācās sargāt Ministru kabinetu, ar to varēju arī nopelnīt. Disciplīna bija barga kā armijā, atšķirība tā, ka nevajadzēja dzīvot kazarmās. Apzināti meklēju tādu dienesta vietu, lai nebūtu tur jādzīvo," stāsta Gints.
Nav tik labi kā mājās
Ciemojoties Alūksnē brīvdienās, Gints iepazinies ar nākamo sievu Maiju, tāpēc izlēmis atgriezties dzimtajā pilsētā. "Mani nevilināja dzīve Rīgā. Tur bija interesanti, taču Alūksne ir ļoti tuva un jauka. Nekur nav tik labi kā mājās, " spriež G.Teterovskis.
Tad Gintam tika uzticēti iecirkņa inspektora pienākumi Alūksnes rajona policijas nodaļā. Šajā darbā Gintam paticis strādāt ar sarežģītām lietām. Padevusies arī noziegumu atklāšana.
"Tolaik aktuāli bija iegūt peļņu mežā. Lai vairāk nopelnītu, paralēli strādāju arī tur. Kad sapratu, ka tā var vairāk nopelnīt, no darba policijā aizgāju," saka Gints.
Grib cīnīties ar mafiju
Taču 2002.gadā Gints atgriezās darbā iekšlietu sistēmā - viņu uzaicināja strādāt pašvaldības policijā.
"Sapnis kļūt par policistu man bija jau bērnībā, taču to neizvirzīju kā mērķi. Kad mācījos arodskolā, kursabiedriem teicu, ka labāk būtu policists. Lielu ietekmi bērnībā uz mani bija atstājusi filma "Astoņkājis", man gribējās cīnīties ar mafiju un sliktajiem tēliem," smaida Gints.
Jaunie nerespektē policistus
Viņam šķiet, ka ikdienas ritms nav straujš, taču darbs ir nogurdinošs, jo par sabiedrisko kārtību nākas rūpēties arī brīvdienās, kad notiek dažādi pasākumi. G.Teterovskis uzskata, ka diemžēl policista profesijas prestižs sabiedrībā nav augsts.
"Mēs cenšamies uzreiz nevis sodīt, bet izskaidrot. Diemžēl sabiedrība kļūst nežēlīga, cilvēki viens pret otru, īpaši jaunieši. Viņi nerespektē policistus," secina inspektors.
Gints uzskata, ka labam policistam ir jābūt pareizam. "Man dažreiz pārmet, ka esmu pārāk pareizs. Policistam ir jārāda priekšzīme citiem, jābūt korektam un solīdam, nedrīkst pārkāpt likumu. Jebkuram var kaut kas gadīties, taču jāprot apzināties, kas ir izdarīts un uzņemties atbildību," spriež viņš.
Sievu palaiž uz ārzemēm
Gints lepojas, ka šogad iestājies Policijas akadēmijā, studē publiskās tiesības. "Tagad esmu nobriedis tam, ka ir jāmācās. Patīk lasīt likumdošanu, tas ir interesanti, jo nepārtraukti kaut kas mainās. Tā ir mana literatūra, " saka vīrietis. Viņš uzskata, ka darbs pašvaldības policijā ir vieglāks, tas saistīts ar administratīvo lietvedību, bet valsts policijā - interesantāks.
Gints pieļauj domu, ka atalgojuma dēļ būtu ar mieru strādāt lielākā pilsētā, taču no Alūksnes dotos projām tikai uz laiku.
"Patiesībā es skeptiski skatos uz tiem, kas dodas projām no Latvijas strādāt uz ārzemēm. Bērni paliek nepieskatīti. Tas ir skumji, mani tas satrauc. Taču, lai cik tas dīvaini nebūtu, mana sieva jau mēnesi strādā ārzemēs," atklāj vīrietis.
Žagarus bija pelnījis
Gints tagad deviņus gadus vecajai meitai Lāsmai ir gan tētis, gan mamma. "Man patīk, ka atbildība ir vēl lielāka. Cerams, ka man padosies mācības trešajā klasē," joko Gints.
Viņš uzskata, ka ir stingrs tēvs. Gints savulaik bērnībā dabūjis žagarus, bet savu meitu ar šādu metodi neaudzina.
"Man pēriens noderēja. Es biju pelnījis," saka viņš. Gints cenšoties būt labs tēvs un vīrs. Brīvajā laikā viņam patīk makšķerēt, arī strādāt dārzā, kam neiznāk daudz laika. Skolas laikā darbojies fotopulciņā, ieguvis godalgotas vietas. Labprāt ar to no nodarbotos arī tagad, taču tagad ir plašas tehniskās iespējas.
Būtu liels labdaris
Viņš nekad dzīvē neko nenožēlo. Notikušo pieņem kā neatņemamu sastāvdaļu. "Ja ir problēmas, tad vislabāk palikt vienatnē," secina Gints. Lielākais pārdzīvojums Gintam bijis, kad zaudējis abus vecākus.
"Mums būtu jācīnās par to, lai vecie cilvēki ilgāk dzīvotu. Tad vismaz mums būtu, kam paprasīt padomu un nodot nākamajām paaudzēm. Tāda ir mūsu sūtība. Tās ir lielākās vērtības - veci cilvēki un bērni," secina Gints. Ja viņam būtu daudz naudas, tad nodarbotos ar labdarību. Gintam nepatīk par jebkuru cenu kaut ko iekarot. "Lai dzīve rit savu gaitu. Es cenšos paturēt tajā labāko," saka viņš.

Citu datumu laikraksti

 • Uz semināru aicina naktsmītņu īpašniekus

  Asociācija “Lauku ceļotājs” sadarbībā ar Pārtikas un veterināro dienestu Latvijas reģionos rīkos seminārus “Labas higiēnas prakses vadlīniju...

 • Balso arī par Alūksnes šoferiem

  Satiksmes ministrijas rīkotajā akcijā “Draudzīgākais autobusa šoferis” pasažieri varēja balsot par tālsatiksmes autobusu vadītājiem vairākās...

 • Sieviešu klubiņš rīko tikšanos

  Kā jau iepriekšējā reizē tika norunāts, Alūksnes rajona sieviešu klubu pārstāves šoreiz tiksies nevis trešdien, bet ceturtdien, 24.novembrī, pulksten...

 • Politiķi izprot, bet nesola

  Spilgta Alūksnes 4. Grāmatu svētku epizode bija sociālajiem jautājumiem veltītā diskusija, kurā piedalījās pieci Latvijā pazīstami politiķi.Spilgta...

 • Latvijā ir melno stārķu populācijas centrs

  Alūksnes Dabas muzejā “Vides labirints” izveidota jauna izstāde, kas stāsta par mūsu spārnoto draugu tālajiem ceļojumiem.Alūksnes Dabas muzejā "Vides...

 • Dibina jaunu asociāciju

  Ceturtdien, 17.novembrī, Rīgā, viesnīcā “Rīga”, paredzēta Latvijas Augļu un dārzeņu importētāju un vairumtirgotāju asociācijas dibināšana.Ceturtdien,...