Pārrunā būtiskākās šāgada aktivitātes

Latvijas Lauku tūrisma asociācijas “Lauku ceļotājs” nesen rīkotājā konferencē par lauku tūrismu piedalījās arī pārstāvji no Virešiem un Jaunannas. Tajā pārrunāja būtiskākās šāgada aktivitātes Latvijas tūrismā.

Latvijas Lauku tūrisma asociācijas "Lauku ceļotājs" nesen rīkotājā konferencē par lauku tūrismu piedalījās arī pārstāvji no Virešiem un Jaunannas. Tajā pārrunāja būtiskākās šāgada aktivitātes Latvijas tūrismā.
"Lauku ceļotāja" prezidente Asnāte Ziemele informēja, ka salīdzinājumā ar 2003.gadu to Latvijas naktsmītņu, kas reģistrējušās Lauku ceļotājā, noslogotība pērn ir palielinājusies. No Alūksnes rajona septiņi tūrisma uzņēmēji ir reģistrējuši savas naktsmītnes.
Pašlaik tiek pārveidota "Lauku ceļotāja" mājas lapa internetā (www.celotajs.lv), kurā būs plašāka un daudzveidīgāka informācija. Asociācija daudz domā, kā lauku tūrisma uzņēmumos nodrošināt sanitārās prasības, ko pieprasa ievērot Pārtikas un veterinārais dienests. Asociācija ir sākusi izstrādāt skaidrojošas normas par lauku mītnēm un ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu tajās, lai dienests neaizliegtu tūristiem piedāvāt vecmāmiņu ceptās pankūkas, pašu lasītās ogas un sēnes.
Vēl viena aktivitāte, ko šā gada 8. un 9.oktobrī "Lauku ceļotājs" iecerējis organizēt Latvijā, ir akcija "Uz laukiem!". Tās laikā paredzēts mudināt cilvēkus no pilsētām doties uz laukiem un atpūsties tūrisma mītnēs. Tāpat "Lauku ceļotājs" šogad vēlas ieviest jaunu naktsmītņu sertificēšanas stilu, zvaigznīšu simboliku aizstājot ar taurenīšu simboliku.
Tūrisma attīstības valsts aģentūras (TAVA) direktors Uldis Vītoliņš konferencē uzsvēra, ka TAVA ir izveidojusi reklāmas klipu par Latviju, ko no 15.marta līdz 11.aprīlim rādīs Amerikā televīzijas kanālā "CNN". Videoklipa pamatdoma - Latvija ir ļoti laba valsts, kurā tūristi atgriežas vēlreiz un vēlreiz. Viņš uzsvēra, ka TAVA interneta mājas lapā Latvijas tūrisma uzņēmējiem būs iespēja ievietot informāciju par savu uzņēmumu. Lielāko Latvijas autoceļu stāvvietās, arī šosejas Rīga-Sigulda-Veclaicene stāvvietās, TAVA šogad iecerējusi izvietot informatīvus tablo/kioskus. Šogad plānots izveidot arī diennakts informatīvo tālruni tūristiem. Pieredzē par savu darbību tūrismā dalījās "Laumas" dabas parka īpašnieks no Talsu rajona, Limbažu rajona viesnīcas "Brīzes" un viesu nama "Rozēni" īpašnieks.
Konferencē Zemkopības ministrijas Lauku departamenta pārstāve Ņina Rakstiņa informēja, ka šāgada beigās tūrisma uzņēmēji vēlreiz varēs pieteikties Nelauksaimnieciskās uzņēmējdarbības atbalsta programmas finansējuma saņemšanai.
Konferenci "Lauku ceļotājs" rīko jau 10 gadus, šobrīd tas ir vislabāk apmeklētais profesionālais tūrisma pasākums Latvijā. Ik gadus tajā piedalās vairāk nekā 300 tūrisma uzņēmēji, ministriju, pašvaldību un tūrisma informācijas centru pārstāvji, mācībspēki, kā arī citi speciālisti.

Citu datumu laikraksti