Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pasaule atzīmēs AIDS dienu

1.decembrī visā pasaulē atzīmēs Pasaules AIDS dienu. Šajā dienā miljoniem cilvēku visā pasaulē piesprauž pie krūtīm sarkanās lentītes, lai vienotos kopīgā cerībā, ka kādu dienu tiks izgudrotas zāles pret šo neārstējamo slimību.

1.decembrī visā pasaulē atzīmēs Pasaules AIDS dienu. Šajā dienā miljoniem cilvēku visā pasaulē piesprauž pie krūtīm sarkanās lentītes, lai vienotos kopīgā cerībā, ka kādu dienu tiks izgudrotas zāles pret šo neārstējamo slimību.
Latvija ar vairākām aktivitātēm, ekumenisko dievkalpojumu un lāpu gājienu no ceturtdienas līdz 1.decembrim pievienojas atzīmētāju pulkam. Rīgā un citās Latvijas pilsētās notiek dažādi pasākumi, tajos ikvienu apmeklētāju izglīto par AIDS slimību.
"Arī Alūksnes jauniešiem ir pieejami informatīvie bukleti par atkarības profilakses jautājumiem, kā arī par HIV un AIDS," stāsta Veselības veicināšanas reģionālā koordinatore Ingrīda Sniedze.
Alūksnes Bērnu un jauniešu centrā Lolitas Vanagas vadībā darbojas Veselības klubiņš. "Šonedēļ ar jauniešiem skatījāmies filmu par atkarību. Lai veicinātu jauniešu izpratni par šiem jautājumiem, klubiņā bieži apspriežam šīs tēmas," stāsta L.Vanaga.
Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijā nākamā nedēļa būs veltīta informatīviem pasākumiem. "Šīs lietas bērniem ir jāpasniedz smalkjūtīgi. Bērnam sākumā ir jāuztver, par ko ir runa. Šogad neesam plānojuši lielu pasākumu, strādāsim ar bērniem individuāli visu nākamo nedēļu," stāsta speciālā pedagoģe Dagmāra Melace.
Viņa paskaidro, ka skolā profilakses darbu veic pakāpeniski. "Bērni par HIV/AIDS profilaksi runā veselības mācības stundās, šim darbam uzmanību pievērš arī klašu audzinātāji. Ik pa laikam skatāmies arī filmas par šo tēmu," norāda pedagoģe. Viņa stāsta, ka 1.decembrī skolā būs informatīva diena.
D.Melace pateicas 12.klases meitenēm par atbalstu informatīvo materiālu izdalīšanā interesentiem. "Pēc redzētajiem videomateriāliem un izdalītajiem bukletiem bērniem ir radies vērtējums par HIV draudiem. Pirmdien visiem, kas vēlas, lūgsim domas izteikt zīmējumos, tos izrādīsim nedēļas gaitā, pēc tam tiksimies ar zīmējumu autoriem, lai apspriestu šo tēmu," informē speciālā pedagoģe.
AIDS dienas Latvijā rīko, lai sniegtu morālu atbalstu ar HIV inficētajiem un AIDS slimniekiem. Tāpat AIDS dienu aktivitāšu mērķis ir pārliecināt sabiedrību nebaidīties no inficētajiem, kā arī nenovērsties no viņiem.
Pašlaik Latvijā ar HIV inficējušies 2665 cilvēki, ar AIDS saslimuši aptuveni 220 iedzīvotāji, savukārt ar vīrusu miruši ir 63 cilvēki. Alūksnes rajons ir vienīgais rajons Latvijā, kur šobrīd vēl nav reģistrēts neviens HIV inficētais. To apstiprina arī Sabiedrības veselības aģentūras Gulbenes filiāles epidemioloģe Alūksnē Zita Skulte, piebilstot, ka arī donoru dienā pārbauda visus donorus. Tomēr viņa pievērš uzmanību tam, ka apkārtējos rajonos ir reģistrēti HIV inficētie. Pēc statistikas datiem Gulbenes rajonā ir viens, Balvu rajonā - trīs un Valkas rajonā - divi HIV inficētie.

Citu datumu laikraksti

 • Eiropas Savienība dod, nevis lūdz paņemt

  Līdz šā gada 31. decembrim ikvienam lauksaimniecībā izmantojamās zemes, kuras platība ir vismaz viens hektārs, apstrādātājam ir iespējams veikt...

 • Policija informē

  Sabojā dzērienu automātu. Alūksnē, Ezera ielā, sporta zālē sabojāts dzērienu automāts. Policijā iesniegums par to saņemts 25.novembrī.Sabojā dzērienu...

 • Policija meklē

  Alūksnes rajona policijas pārvalde meklē bez vēsts pazudušo Antonu Rengeli (personas kods 051052-12652), kurš pazudis 2003.gada 12.novembrī.Alūksnes...

 • Piedāvā dažādus kultūras pasākumus

  O.Vācieša jubileja. 29.novembrī pulksten 15.00 Alūksnes rajona Trapenes kultūras namā - O. Vācieša atceres pasākumi.O.Vācieša jubileja - 29.novembrī...

 • Var iepazīties ar Tibetas mākslu

  Ārzemju mākslas muzejā Rīgā līdz nākamā gada 18.janvārim var aplūkot izstādi "Tibetas māksla Ķīnā".Ārzemju mākslas muzejā Rīgā līdz nākamā gada...

 • Latvijas rasols ir Ginesa rekordu grāmatā!

  "Lielāko rasolu, kura svars bija 3277 kg, savā 10 gadu jubilejā pagatavoja uzņēmums Spilva (Latvija) 2002. gada 1. septembrī starptautiskajā izstāžu...