Pašdarbnieki iepazīs horoskopu pasauli

Alūksnes tautas namā sestdien, 16. oktobrī, sarīkojumā tiksies 11 pašdarbības kolektīvu apmēram 350 dalībnieki un viņu ģimeņu locekļi. Pirmo reizi plašākai publikai uzstāsies mūziķu grupa “SV. SHANSON”.

Alūksnes tautas namā sestdien, 16. oktobrī, sarīkojumā tiksies 11 pašdarbības kolektīvu apmēram 350 dalībnieki un viņu ģimeņu locekļi. Pirmo reizi plašākai publikai uzstāsies mūziķu grupa "SV. SHANSON".
"Tā ir sena tradīcija - pirms jaunās sezonas sākuma rīkot pašdarbnieku vakaru, lai varētu kopā atpūsties. Dažus gadus tā bija pārtraukta, bet šoruden to atjaunosim. Daži kolektīvi ir strādājuši gandrīz visu vasaru, tāpēc tā būs atelpa. Ieradīsies viesi no "Horoskopu pasaules", kas iepazīstinās ar dažādiem horoskopiem, aicinās piedalīties spēlēs un atrakcijās, kā arī iepriecinās ar īpašām dāvanām. Katrs kolektīvs būs sagatavojis priekšnesumu "Mēs zem Horoskopu zīmes"," stāsta tautas nama mākslinieciskās daļas vadītāja Dace Bukša.
Šajā sezonā darbu sākusi senioru deju kopa "Sudraba pavediens", ko vada Nellija Slišāne. Dejotāji vēlas pārstāvēt savu pilsētu gaidāmajos senioru deju svētkos Jēkabpilī. Deju kopas "Jukums" vadītāji Inita un Agris Veismaņi sagatavojuši divus jaunus projektus, lai iestudētu savdabīgas deju programmas. "Atzelē" un "Sonusā" ir jauni dziedātāji, bet arī citos kolektīvos vēl var iesaistīties jauni dalībnieki. Atsākot sezonu, "Atzeles" kora diriģenti Ina Perevertailo un Jānis Baltiņš gatavo programmu, ar ko vēl šoruden koncertēs Vācijā.
"Visu vasaru ar savām dziesmām tautas nama telpas pieskandēja senioru koris "Brūklenājs" ar diriģenti Sarmīti Brīdaku, bet septembra sākumā kolektīvs dziedāja pensionāru pašdarbības kolektīvu festivālā Dzintaru koncertzālē. Tas piedalījās arī koru svētkos Koknesē, J.Vītola mūzikas dienā Gaujienā un bija ekskursijā Igaunijā," stāsta D.Bukša.
Arī "Sonus" strādājis bez brīvdienām. Atbalstot savu diriģenti Vitu Vērdiņu, kas novembrī absolvēs Mūzikas akadēmiju, tiek gatavota diplomdarba programma. Februārī koris svinēs 15 gadu jubileju. Koris "Dzelme" kopā ar Ināru Kravali šovasar piedalījās svētkos Skrundā un Gaujienā. Rudenī iecerēts doties ekskursijā.
Piedzīvojumiem bagāta vasaru ir aizvadījuši režisores Ievas Maltenieces vadītie kolektīvi. Senioru teātru festivālā Cēsīs izrādi "Pasaciņa bēdu brāļiem" atzinīgi vērtēja teātra speciālisti. Bērnu teātra dalībnieki apguva šīs mākslas pamatus radošajā nometnē Mālupē. Alūksnes Tautas teātris "Slieksnis" (režisore Daiga Bētere) iestudē jaunu lugu, kuru skatītājiem parādīs pavisam drīz. Tautas lietišķās mākslas studija "Kalme" ar izstādēm bijusi Vidrižos, Jauno Annu dienās Jaunannā, Alūksnes svētku laikā tās rokdarbus varēja skatīt muzejā, bet Bānīša svētkos daža"dus izstrādājumus varēja iegādāties tirdziņā. Arī šiem kolektīviem ir jaunas ieceres, ko īstenos šajā sezonā.

Citu datumu laikraksti