Pašvaldībai dāvina koku un puķu stādus

Apenietis Aldonis Grīnbergs savai pilsētai ir uzdāvinājis 40 pīlādžu stādus. Tie ir iestādīti Apes centrā un ceļa malā, iebraucot Apē.

Apenietis Aldonis Grīnbergs savai pilsētai ir uzdāvinājis 40 pīlādžu stādus. Tie ir iestādīti Apes centrā un ceļa malā, iebraucot Apē.
Pilsētas daiļdārzniece Anita Harju uzsver, ka pīlādži stādīti, lai nestu pilsētai svētību un atbaidītu ļaunumu. "Priecājamies par atsaucīgiem iedzīvotājiem. Apenietes Ņina Kalekaure, Valija Rubene, Ērika Cimdiņa un Millija Pleša ir uzdāvinājušas puķu dēstus. Šie ziedi visu vasaru rotās mūsu pilsētu," saka A.Harju.
A.Grīnbergs daudzus gadus ir strādājis par mežsaimnieku, tādēļ viņam rūp koku stādīšana.
"Brīvā laika man ir daudz, tādēļ piedāvāju Apes pašvaldībai, ka varu sagādāt pīlādžu stādus pilsētai, tos atradu mežā. Solīju piegādāt arī citu koku stādus, bet nu jau tos stādīt būtu par vēlu," stāsta A.Grīnbergs.
Piekto gadu viņš ir Apes pensionāru padomes priekšsēdētājs. A.Grīnbergs raksta vēstules daudziem uzņēmējiem un firmām, lūdzot piešķirt naudu medikamentiem.
"Politiķis Andris Šķēle ir kādreizējais apenietis. Arī viņam savulaik nosūtījām lūguma vēstuli. Pēc mēneša saņēmām cinisku atbildi, lai pagaidot 15 gadus, jo tad visi būšot bagāti. Viņš laikam neiedomājās, ka tad mūsu vairs nebūs. Pirms trīs gadiem vēstuli nosūtījām Norvēģijas vēstniecībai Latvijā. Tās darbinieki piešķīra 170 latus, kas mums lieti noderēja. Palīdzību lūdzām arī Lielbritānijas vēstniecībai, bet saņēmām atbildi, ka viņi nevar atrisināt mūsu problēmas," stāsta A.Grīnbergs.
Viņš sarakstās ar latviešiem, kas dzīvo ārzemēs. Pensionārs atzīst, ka šie tautieši ir atsaucīgāki nekā Latvijā dzīvojošie, jo iespēju robežās atsūta apģērbs un piešķir naudu.
Drēbes A.Grīnbergs nodod Apes pensionāriem. Ap Jāņiem Apes pensionāri gaida apģērba sūtījumu no Anglijas.
"Sāp, ka bieži vien ar mūsu pensionāru padomi citi nerēķinās, piemēram Alūksnes pensionāru padome. Nesen uzzināju, ka Valkā ir bijusi Vidzemes pensionāru padomju pārstāvju sanāksme Valkā un turp devušies arī alūksnieši. Kādēļ arī mums par to neviens nepaziņoja? Mēs labprāt būtu aizbraukuši, jo esam liela organizācija. Cik man zināms, arī jaunlaicenieši nezināja par šādu sanāksmi," klāsta A.Grīnbergs.
Jūnijā Apes pensionāri vēlas doties ekskursijā uz Rīgas Zooloģisko dārzu un apmeklēt televīzijas torni. Viņš uzsver, ka vispirms gan šim braucienam ir jāatrod finansējums.

Citu datumu laikraksti

  • Dejotāji sadanco Apes arodvidusskolā

    28. aprīlī Apes arodvidusskolā uz kopīgu draudzības vakaru sanāca ne tikai pašu skolas dejotāji, bet arī viesi no citām arodvidusskolām.28. aprīlī...

  • Robežpārejas punktā darbs nav mainījies

    Valsts robežsardzes Viļakas pārvaldes priekšnieks Vladislavs Skromāns apgalvo, ka Pededzes robežpārejas punktā darbs rit ierastajā ritmā, lai gan...

  • Virešu pagastā ir trakumsērgas karantīna

    Divus mēnešus līdz jūnija beigām Virešu pagastā spēkā ir trakumsērgas karantīna.Divus mēnešus līdz jūnija beigām Virešu pagastā spēkā ir trakumsērgas...