Pašvaldībām jārod finansējums biatlonistiem

Alūksnē šonedēļ ieradās Latvijas Biatlona federācijas viceprezidents Jānis Zupa un ģenerālsekretārs Gundars Upenieks, lai pārliecinātos par biatlona bāzes “Mežinieki” gatavību nākamā gada sacensību sezonai un pārrunātu ziemas sporta aktivitātes.

Alūksnē šonedēļ ieradās Latvijas Biatlona federācijas viceprezidents Jānis Zupa un ģenerālsekretārs Gundars Upenieks, lai pārliecinātos par biatlona bāzes "Mežinieki" gatavību nākamā gada sacensību sezonai un pārrunātu ziemas sporta aktivitātes.
"Federācijas amatpersonas iepazīstas ar trim biatlona sporta bāzēm: Alūksnē, Cēsīs un Madonā. Tiekoties ar Alūksnes domes priekšsēdētāju Guntāru Bērziņu un rajona padomes priekšsēdētāju Jāni Ceļmilleru, tika runāts par finansiālu atbalstu mūsu perspektīvākajiem biatlonistiem, kas ir kandidāti valsts pieaugušo izlases komandai. Tie ir Jānis Pleiksnis, Gints Rozenbergs un Normunds Putns. Patlaban valsts izlasē ir Kristaps Lībietis, kas trenējas Austrijas sniegotajās trasēs. Savukārt Jānis, Gints un Normunds trenējas uz pirmā sniega Somijā," stāsta Alūksnes rajona padomes padomnieks sporta jautājumos Vilnis Veļķeris.
Biatlona federācijas valde ir aprēķinājusi, ka no pilsētas un rajona pašvaldībām nepieciešami 5000 lati, lai nezaudētu izlases otrā sastāva gatavību startiem sacensībās. Tas ir sportiski spēcīgs, tāpēc mudinās pamatsastāva dalībniekus būt labā formā.
"2006.gadā būs ziemas olimpiskās spēles, kurās ceram ieraudzīt kādu alūksnieti. Latvijas komandas lielums būs atkarīgs no startiem, kas sāksies tūlīt - novembrī, decembrī. Kā uzsvēra federācijas pārstāvji, pēc apmēram diviem mēnešiem būs skaidrs, cik liela būs kvota mūsu izlasei Turīnā. Šobrīd Latvija vienā dienā uz starta drīkst deleģēt ne vairāk kā trīs sportistus, jo pēc pagājušās ziemas rezultātiem ir pazaudēta viena vieta. Veiksmīgi starti šīs sezonas sacensībās var to skaitu palielināt," komentē V.Veļķeris. Ir paredzēts startēt visos Pasaules kausa izcīņas posmos, bet otrā izlases sastāva dalībnieki varēs izmēģināt spēkus Eiropas kausa izcīņas posmos, Eiropas čempionātā un Pasaules armijas čempionātā.
V.Veļķeris uzsver, ka biatlona trašu veidošanai nepieciešams iegādāties sniega blietēšanas tehniku. Viņš cer saņemt Biatlona federācijas atbalstu arī mērķu komplektācijai. Astoņi ir jauni, bet vēl nepieciešami 12. Sacensību kalendāru federācija ir sagatavojusi. Paredzētas septiņas lielas sacensības, no tām pa divām notiks katrā biatlona bāzē, arī Alūksnē. Pirmie starti varētu būt pēc Ziemassvētkiem, bet tas atkarīgs no sniega.
Sacensībās noskaidros biatlonistus, kas brauks uz atbildīgākajiem startiem. Janvāra sākumā būs Latvijas čempionāta pirmais posms. Kur notiks sacensības, pagaidām nav zināms.

Citu datumu laikraksti