Pašvaldības iestāžu darbiniekiem dāvina ekskursiju

Alūksnes pilsētas dome pirms Ziemassvētkiem savu iestāžu darbiniekiem rīkoja ekskursiju “Vidzemes pilsētas Ziemassvētku rotā”.

Alūksnes pilsētas dome pirms Ziemassvētkiem savu iestāžu darbiniekiem rīkoja ekskursiju "Vidzemes pilsētas Ziemassvētku rotā". Tā bija pašvaldības dāvana iestāžu darbiniekiem Ziemassvētkos.
Šādu ekskursiju Alūksnes pašvaldības iestāžu darbiniekiem rīkoja pirmo reizi. Tās mērķis bija aplūkot, kā citas Vidzemes pilsētas - Gulbene, Cēsis, Valmiera un Smiltene - ir sapostas svētku rotā, lai varētu salīdzināt ar Alūksni. Ekskursija bija saistoša ar to, ka visu brauciena laiku gids, vēsturnieks Jānis Polis sniedza izsmeļošu stāstījumu par šo pilsētu un vietu, kurām ceļš vijās cauri, vēsturi, ievērojamākajām vietām un mūsdienu attīstības tendencēm. Tādējādi ekskursanti varēja gūt idejas arī savam turpmākajam darbam.
Ekskursijas laikā tika aplūkots arī Raunas Staburags, bet Valmieras Drāmas teātrī skatīts muzikāli literārs uzvedums "Lai svētki ienāk katrā mājā". Tajā Ziemassvētku pasakas stāstīja Valmieras Drāmas teātra aktieri, bet Ziemsvētku dziesmas dziedāja Valmieras mūzikas skolas audzēkņi. Un ne viens vien ekskursijas dalībnieks atzina, ka pēc šā brauciena sirdī radās svētku izjūta un prieks.
Alūksnes pilsētas domes priekšsēdētājs Viktors Litaunieks uzsver, ka ideja rīkot šādu ekskursiju radās brīdī, kad viņš uzzināja, ka domes un iestāžu darbiniekiem netiek tas popularizēts.
"Vēlos ekskursiju rīkošanu ieviest kā tradīciju, lai tās būtu divreiz gadā - pirms Ziemassvētkiem un pirms Jāņiem. Tās būs tālākas vienas dienas ekskursijas pa Latvijas pilsētām. Taču to starplaikos vēlos organizēt mazākas ekskursijas pa Alūksnes rajonu, lai darbiniekiem būtu iespēja rūpīgāk iepazīt arī savu dzimto pusi. Ekskursijas esmu nolēmis rīkot, lai darbiniekiem būtu iespēja bagātināt savu pieredzi un redzesloku, vērtēt, izzināt un salīdzināt savu pilsētu ar citām. Uzskatu - ja tu nezini, kas notiek tev kaimiņos, tad tu nevari pats pilnvērtīgi attīstīties," stāsta V.Litaunieks.
Viņš norāda, ka ekskursijas rīkos domes darbiniekiem, domes iestāžu darbiniekiem un cilvēkiem, kuru darbs ir saistīts ar Alūksnes attīstību un izaugsmi. "Visos kolektīvos, kur esmu strādājis, esmu popularizējis ekskursiju rīkošanu pieredzes gūšanai. Esmu gandarīts, ka man ir ļoti labi draugi, piemēram, kursabiedrs Jānis Polis, mans kaimiņš Normunds Berķis, ar kuriem kopā var doties ekskursijās un uz kuriem varu paļauties," saka V.Litaunieks.
Nākamgad viņš ir iecerējis darbiniekiem izrādīt kaimiņrajonus Gulbeni, Madonu un Piebalgas pusi, pēc tam - Latgales pilsētas. "Daudzās Latvijas pilsētās ir vērojama liela izaugsme, tādēļ mums ir svarīgi gūt pieredzi, lai zinātu, kā pašiem veiksmīgāk attīstīties," saka V.Litaunieks.
Ekskursijas laikā viņš ir guvis arī idejas savam darbam. "Alūksnē nav mazas estrādes, kad nepieciešams rīkot nelielus pasākumus, nereti rodas problēmas. Valmierā, labajā pusē, ejot uz muzeju, ir neliela pārvietojama estrāde. Arī Alūksnei ir vajadzīga šāda estrāde. Kādas Cēsu pirmsskolas izglītības iestādes rotaļlaukumā bija interesants un vienkāršs elements - koka baļķis ar iegriezumiem, pa kuru mazuļiem kāpelēt. Tas ir vienkāršs un lēts rotaļu elements, ko arī savos bērnudārzos varam izveidot. Uzskatu, ka no Cēsu pilsētas mēs daudz ko varam mācīties," saka V.Litaunieks.
Viņš pauž prieku, ka visi ekskursijas dalībnieki bija precīzi, neizteica nepatiku un bija saprotoši, ka dažas ekskursijas ieceres neizdevās.
Ekskursijai Alūksnes pilsētas dome no budžeta līdzekļiem atvēlēja 91 latu autotransporta izmaksām, bet pārējās izmaksas sedza paši ekskursijas dalībnieki.

Citu datumu laikraksti

 • Dievkalpojumi

  24.decembrī pulksten 19.00 Alūksnes evaņģēliski luteriskajā baznīcā - Ziemassvētku svētvakara Gaismas dievkalpojums.24.decembrī pulksten 19.00...

 • Bēgt vai strādāt un cīnīties?

  Vai bērns bēg no mājām, kur jūtas labi? Kur ir siltumā, paēdis, mīlēts un uzklausīts? Vai jūtamies labi Latvijā?Vai bērns bēg no mājām, kur jūtas...

 • Aicina piedalīties konkursā “Bērns un suns”

  Valsts jaunatnes iniciatīvu centrs sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Varšavā aicina jauniešus piedalīties 2006.gada VIII bērnu un jaunatnes...

 • Dievkalpojumi

  24.decembrī pulksten 19.00 Alūksnes evaņģēliski luteriskajā baznīcā - Ziemassvētku svētvakara Gaismas dievkalpojums.24.decembrī pulksten 19.00...

 • Dievs slimu bērnu uztic mīlošiem vecākiem

  Liepnas pagasta iedzīvotāji sen vairs nebrīnās, ka Laila Gorkija no rīta ved piecpadsmit gadus veco Leldi uz pirmsskolas audzēkņu mācību grupu...

 • Mainās koncerta norises vieta

  23.decembrī koncerts visai ģimenei “Dedz sirdī baltu Ziemassvētku sveci...”, ko sniegs Inita Āboliņa un Normunds Ķietis, notiks Alūksnes...