Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pašvaldības vienosies par mājdzīvnieku patversmes veidošanu

Alūksnes pilsētas domē izveidotā suņu un kaķu izolācijas darba grupa, ko vada domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Grūbe, sēdē nolēma izstrādāt finanšu aprēķinu klaiņojošo mājdzīvnieku patversmes ierīkošanai.

Alūksnes pilsētas domē izveidotā suņu un kaķu izolācijas darba grupa, ko vada domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Grūbe, sēdē nolēma izstrādāt finanšu aprēķinu klaiņojošo mājdzīvnieku patversmes ierīkošanai. Pašlaik apzina pašvaldības, kas atbalsta tās iekārtošanu un vēlētos izmantot patversmes pakalpojumus.
"Ir vienošanās, ka mājdzīvnieku patversme atradīsies Malienas ielā 13, kur atrodas Pārtikas un veterinārā dienesta Alūksnes pārvalde. Tur ir bijusī manēžas ēka, ko var piemērot mājdzīvnieku patversmes vajadzībām. Tas ir optimālākais variants, jo nav nepieciešams daudz līdzekļu telpu remontam, inventāra iegādei un darbavietu sakārtošanai. Būs vajadzīgs arī speciāls transports," informē Pārtikas un veterinārā dienesta Alūksnes pārvaldes priekšnieks Marģers Kamerāds, kas ir darba grupas loceklis.
Viņš norāda, ka pērn Mālupes, Jaunlaicenes, Jaunannas, Veclaicenes, Liepnas un vēl dažu pagastu padomes bija gatavas ieskaitīt līdzekļus patversmes ierīkošanai, jo vienai pašvaldībai atbilstoša dienesta izveidošana maksātu dārgi - vairākus tūkstošus latu. "Paredzams, ka rajonā veidos vienotu dienestu, kas būs patstāvīga struktūrvienība. Iespējams, ka tas arī reģistrēs suņus un kaķus. Tad iekasēto nodokli varētu izmantot mājdzīvnieku vajadzībām," skaidro M.Kamerāds. Pagaidām ir atjaunota tikai krematorija, kam finansējumu - 460 latus - piešķīra Alūksnes dome. Ir doma pilsētā veidot arī dzīvnieku kapsētu.
Klaiņojošo dzīvnieku izķeršana Alūksnē nav atļauta no 2001.gada pavasara.
Tad Pārtikas un veterinārā dienesta darbinieki konstatēja pārkāpumus "Dzīvnieku aizsardzības likuma", "Farmācijas likuma" un likuma "Par veterinārmedicīnu" prasību ievērošanā. Pašvaldības policistiem nav atļauts klaiņojošo suņu un kaķu ķeršanā izmantot medikamentus, ar tiem drīkst strādāt tikai personas, kam ir medicīniskā izglītība. Arī dzīvnieku eitanāziju var veikt licencēts veterinārārsts likumā noteiktajā kārtībā.

Citu datumu laikraksti