Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pateicas savām Labajām zvaigznēm

Jau vairākus gadus Latvijā ir tradīcija 6.janvārī, Zvaigznes dienā, pateikties cilvēkiem, kas citiem ir darījuši labu.

Jau vairākus gadus Latvijā ir tradīcija 6.janvārī, Zvaigznes dienā, pateikties cilvēkiem, kas citiem ir darījuši labu. Arī es esmu pateicīga daudziem cilvēkiem, kas man pērnajā gadā ir palīdzējuši organizēt Bejas interešu klubiņa "Pīlādzis" pasākumus.
Pirmā nodarbība 2002.gadā klubiņa dalībniecēm bija "Ceļš pie Dieva", kuru vadīja Elga Koliste. Vēlot labu veselību un mācot, kā par to rūpēties, pie mums nāca daktere Ārija Bertuka.
Mums pašām svarīgs šķitis "Pīlādža" trīs gadu jubilejas pasākums, kad mūsu viesi bija Jaunalūksnes pagasta padomes priekšsēdētāja Benita Jušvajeva un Ivars Ozoliņš, kurš apsveikumā bija atvedis dziesmu.
Lai godinātu mācītāja Ernsta Glika piemiņu, uz tikšanos aicināju Malienas pamatskolas direktoru Viktoru Litaunieku.
Tiesā literārajā tiesā
"Tiesa nāk. Piecelieties!" – tā sākās literārā tiesa, kur diskutējām par Osvalda Mauriņa grāmatu "Hameleonu rotaļas latviešu gaumē". Mūsu tiesā tiesnesis bija Vilnis Bērziņš, viņam palīdzēja Līvija Paegle un Velga Kubuliņa, prokurore Aina Berķe. Aizstāvēties nācās Annai Dobrei, bet liecinieku lomās iejutās Vilis Ziņģis, Maldis Dobris, Mudīte Rusakova, kas bija arī advokāte. Jāatzīst, ka visiem vienlaikus izlasīt vienu grāmatu ir neiespējami, jo pagasta bibliotēkā ir tikai viens tās eksemplārs.
Ar grāmtu saistīta bija arī mūsu nākamā nodarbība, kurā par biblioterapiju mūs ieinteresēt centās Alūksnes pilsētas bibliotēkas bērnu literatūras nodaļas vadītāja Dzidra Bauere.
Mākslas dienu noslēguma nodarbībā mākslinieks Gunārs Ozoliņš uzskatāmi stāstīja par savu radošo darbību, Bejas pamatskolas skolotāja Guna Igošina ar skolas bērniem pārstāvēja vārda mākslu, bet mēs pašas - Lidija Arāja, Lonija Kurpniece, Dzintra Bērzkalne, Anita Cvetkova, Valda Dobre, Ausma Garā, Skaidrīte Gorbāne, Aija Kalniņa, Iveta Laicēna, Anna Lāta, Mudīte Rusakova, Lūcija Simanoviča, Mirdza Sīpola un Līga Šāvele -"vilkām no pūra" savu roku darinājumus.
No aculieciniekiem gribējām uzzināt, kā veicas mūsu tautiešiem, strādājot ārzemēs, tādēļ uz tikšanos aicinājām floristi Lailu Zakarīti un rakstnieci Laimu Muktupāvelu. Viņa stāstīja par darba iespējām un apstākļiem Īrijā. L.Muktupāvelai uzdevām jautājumus ne tikai par viņas darbu "Šampinjonu derības", bet arī citām sarakstītajām grāmatām.
Rīko Pļaujas svētkus
Ieskandinot Līgo svētkus, ņēmām rokās izkaptis un aicinājām to darīt arī citus pagasta iedzīvotājus, sarīkojot Pļaušanas svētkus. Ar mūzikas skaņām klātesošos uzmundrināja Jānis Aizups. Piekusušajiem bija iespēja ļauties ūdens burvībai, vizinoties ar laivu pa dīķi. Par to, lai pļaušana ritētu korekti, rūpējās Ilmārs Aizups, bet Dacis Paeglis gādāja par izkapts asumu. Vecpiebalgas Ķencis (Dzidra Kuzmane) teica slavinājuma vārdus B.Jušvajevai un arī "Pīlādža" dalībniecām, dāvājot alu, sieru un maizi, bet Līga Kaula palīdzēja uzturēt dziesmotu garu.
No Rūtas un Jura Cukuriem, Annas Lātas gūstam ne tikai padomus, bet arī dēstus puķu dārziem, savukārt Agris Veismanis mums ļāva ieskatīties savas mājas apzaļumošanas noslēpumos.
Tiekas ar skolotāju un mediķi
Daudzas "Pīlādža" dalībnieces ir dāmas solīdā vecumā, tādēļ runāt par viņām aktuālām problēmām aicināju mediķi Viju Buhaņeviču. Viņa mums stāstīja arī par savu vaļasprieku - aušanu. Anna Kļaviņa atzinīgus vārdus teica Alūksnes pansionātam, kas tagad ir viņas mājas.
Harijs Nestors, kas dzīvo Anglijā un apkopj saimniecību Jaunalūksnes pagastā, stāstīja par piedzīvoto un pārdzīvoto kara un pēckara gados un par to, ko ārzemju latvieši šodien dara Latvijas labā.
Bet skolotājs paliek skolotājs - vai nu klasē bērniem vai pieaugušajiem tas prot interesanti vadīt nodarbības - tādas atsauksmes bija par pedagoģi Antru Starzdu.
Tālu ceļu pie mums mēroja rakstniece Monika Zīle, lai dalītos domās par literatūru un dzīvi. Ko Alūksnes rajonā dara nevalstiskās organizācijas, uzzinājām no Dzintras Zvejnieces un Daces Plaudes.
Tautasdziesmu pūrs nav izsmeļams - par to pārliecinājāmies, klausoties vēl nedzirdētas dziesmas Kalnienas sievu ansambļa izpildījumā.
Bez maziem darbiem nav svētku
Par visu un visiem nevarēju uzrakstīt. Kā lai novērtē to, ko ikdienā dara "Pīlādža" dalībnieces? Te telpa jāsakārto, trauki jāmazgā, jāatnes ziedi, jāpin Jāņu vainagi, jāgatavo Ziemassvētku rotājumi. Bez šiem mazajiem darbiņiem nebūtu arī svētku prieka.
Esmu pateicīga visiem par laba vēlējumiem, atbalstu un sapratni! Paldies B. Jušvajevai, Jaunalūksnes pagasta padomes darbiniekiem un Vitālijam Garasiminam, Arvīdam Bērzkalnam, Ilonai Baltiņai, Intai Stampai, Līgai Kaulai un Alūksnes pirmsskolas izglītības iestādes "cālis" meitenēm, Sigitas Taivānes "Cielaviņām", Aigaram Steberim un Andai Ēvelei!
Lai jums visiem dāsna katra jaunā gada diena, un katrs mirklis sauli līdzi nes! Lai tas, ko jaunais gads jums sniedz, ir veiksme, veselība, prieks!

Citu datumu laikraksti

 • Kokteiļi bērniem, sievietēm un vīriešiem

  Svētku reizēs vienmēr paceļam glāzi, lai uzsauktu tostu par mīlestību, saticību, veselību, mieru un draudzību.Svētku reizēs vienmēr paceļam glāzi,...

 • Aicina pieteikties jaunos rakstniekus

  Latvijas Rakstnieku savienība un Rīgas Jauno literātu apvienība no 14. līdz 18. aprīlim rīko Jauno autoru semināru. Tajā aicināti piedalīties...

 • Aicinājums

  Cesvaines pilsētas ar lauku teritoriju dome lūdz ziedot materiālus Cesvaines pils bojāto konstruktīvo elementu (pārsegumu, sienu, akmens mūra detaļu,...

 • Ja savu mežu uzticat “izcirtējiem”

  Gan slēdzot cirsmu izstrādes līgumus, gan pilnvarojot trešās personas apsaimniekot savu mežu, meža īpašnieki pakļauj sevi diezgan lielam riskam.Gan...

 • Kad gatavojamies svētkiem

  Ziemassvētkus un Jaungadu sagaidām ar krāšņi izgreznotu eglīti un bagātīgi klātu galdu.Ziemassvētkus un Jaungadu sagaidām ar krāšņi izgreznotu eglīti...

 • Vai mainīsies pārtikas cenas?

  – Vai pēc iestāšanās Eiropas Savienībā mainīsies pārtikas produktu cenas? – šādus jautājumus Saeimas Eiropas Savienības informācijas centrs saņem...

 • Putna cepetis citrusaugļu marinādē

  Putna cepetim citrusaugļu marinādē nepieciešams putna kautķermenis, divi citroni, divi apelsīni, divi sīpoli, ķiploks, 200 grami majonēzes, 500...

 • Pasaulē pirmais klonētais bērns ir meitene

  Ceturtdien klonēšanas rezultātā ir nācis pasaulē cilvēka bērns, ceturtdienas vakarā paziņoja franču zinātniece un raeliešu sektas locekle Brižita...

 • Ziemassvētku vecīši aplaupa veikalu

  Divi vīrieši, ģērbušies Ziemassvētku vecīša tērpā, Ziemassvētku vakarā aplaupīja videospēļu veikalu Francijas ostas pilsētā Brestā.Divi vīrieši,...