Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Patiesa un cilvēcīga vadītāja 21

Vizītkarte

◆ Vārds, uzvārds: Inta Cinglere.
◆ Dzimusi: 1972.gada 16.aprīlī Gulbenē.
◆ Izglītība: bakalaura grāds finanšu un grāmatvedības vadībā (Rēzeknes augstskola, Ekonomikas fakultāte).
◆ Amats: Jaunalūksnes un Malienas pagastu pārvalžu vadītāja.
◆ Ģimene: vīrs Andis saimnieko savā Malienas pagasta zemnieku saimniecībā “Cinglerīši”, kur pamatnozare ir piena lopkopība, papildu darbības veidi – lauksaimniecības tehnikas pakalpojumi un graudkopība. Divi dēli - Ritvars un Raivis. Vecākais dēls Ritvars pērn absolvēja Latvijas Lauksaimniecības universitātes Tehnisko fakultāti un strādā SIA “Silja” Rīgā. Jaunākais dēls Raivis šogad absolvēs Latvijas Lauksaimniecības universitātē Meža fakultāti.
◆ Vaļasprieki: dārzkopība, floristika, rokdarbi.
◆ Moto: “Visapkārt radīt skaistu un sakārtotu vidi - telpā, apkārtnē, attiecībās ar līdzcilvēkiem, ar savu darbu priecēt cilvēkus, un,  ja tas patīk vēl citam, man tas ir dubultprieks. Ne velti saka: jāsāk ar sevi, lai vairotu labo.”

“Vienmēr esmu uzsvērusi, ka neesmu vadītāja, bet gan darītāja, tomēr dzīve liek veikt abus,” saka Malienas un Jaun­alūksnes pagastu pārvalžu vadītāja Inta Cinglere. Grāmatvedība un “darbs ar cipariem” ir viņas stiprā puse. Savulaik palīdzējusi daudziem Malienas pagasta iedzīvotājiem uzrakstīt projektus un biznesa plānus, kas saistās ar lauksaimniecību, jo vienmēr ir gatava nesavtīgi palīdzēt, lai citiem būtu labi.
I.Cinglere bērnību pavadījusi Ludzas rajona Malnavas pagasta Novosilku ciemā. Neilgu laiku Intas vecāki dzīvoja Gulbenes rajona Lejasciemā, tādēļ Inta dzimusi Gulbenē, bet drīz vien pārcēlās uz Novosilkiem. Absolvējusi Vītolu astoņgadīgo skolu, Malnavas sovhoztehnikumu un Rēzeknes augstskolu. 1990.gadā norīkota strādāt par grāmatvedi kolhozā “Maliena”, kur nostrādāja piecus gadus. Kopš 1995.gada 3.marta strādāja par grāmatvedi Malienas pagasta padomē, līdz 2009.gada 1.jūlijā kļuva par Malienas pagasta pārvaldes vadītāju. Savukārt kopš 2010.gada 1.aprīļa ir Malienas un Jaunalūksnes pagastu pārvalžu vadītāja. Darbā piedzīvoti dažādi mirkļi – pat iesniegts atlūgums, ko vēlāk tomēr atsauca, savukārt nesen kolēģi un darba devējs, Alūksnes novada pašvaldība, I.Cingleres paveikto novērtējuši ar gada balvu “Zelta bite” par godprātību darbā un nozīmīgu ieguldījumu pagastu attīstībā.
- Daudzi par jums saka, ka
esat cilvēcīgākā amatpersona, kādu nācies sastapt...
- Dzirdēt šādu novērtējumu ir ļoti patīkami... Ir daudz cilvēku, kuri teikuši labus vārdus, bet, ņemot vērā ieņemamo amatu, pieļauju, tikpat ir tādu, kuri domā pretēji. Ikdienas darba ritmā piedzīvotas arī nepatīkamas situācijas, bet cenšos jautājumus risināt pēc būtības un iespēju robežās atrisināt problēmu, darīt un palīdzēt cilvēkiem tā, lai viņi būtu apmierināti, tiesa, ne vienmēr tas  izdodas. Cenšos būt patiesa un tieša – dažkārt cilvēkiem tas nepatīk.
- Kas lika izšķirties pirms sešiem gadiem kandidēt uz Malienas un Jaunalūksnes pagastu vadītājas amatu?
- Kļūšana par Malienas pagasta pārvaldes vadītāju un vēlāk par Jaunalūksnes un Malienas pagastu vadītāju ir bijusi likteņa piespēlēta iespēja. Pēc kolēģu ierosinājuma pieteicos par Malienas pagasta vadītāju 2009.gadā, jo Maliena ir pagasts, kurā es dzīvoju un strādāju. Man bija svarīgi tur palikt un saglabāt jau izveidoto. Pēc nepilna gada – 2010.gada pavasarī - visiem pārvalžu vadītājiem tika uzteikts darbs un izsludināts konkurss jaunajām darba vietām, arī uz Jaunalūksnes un Malienas pagastu pārvalžu vadītāja amatu. Tas bija pārdomu laiks, vai kandidēt uz abu pārvalžu vadītājas amatu, pēc sarunas ar toreizējo Jaunalūksnes pagasta pārvaldes vadītāju Benitu Jušvajevu tomēr pieteicos – viņa mani iedrošināja pieņemt galīgo lēmumu. Arī ģimene un kolēģi man bija liels atbalsts.
- Kā šodien vērtējat pašvaldības lēmumu par vienu vadītāju uz vairākiem pagastiem?
- Pagastu pārvaldes jau nav apvienotas, un tās sniedz pašvaldības pakalpojumus tādā pašā līmenī kā pirms 2009.gada. Saistībā ar administratīvi teritoriālo reformu tika apvienotas un centralizētas pašvaldības funkcijas, piemēram, sociālais darbs, bāriņtiesa, līdz ar to Malienas pagastā pienākumu apjoms pagasta vadītājam samazinājās. Uzskatu, ka, samazinot pagastu vadītāju skaitu, nav attaisnojies mērķis par pašvaldības līdzekļu ietaupījumu. Ieguvumu nav, bet atpakaļceļa arī nav, jo visi ar sistēmu ir samierinājušies. Sākumā mums bija ļoti grūti pierast pie jaunā modeļa, bet iedzīvotāji to vispār negribēja pieņemt – pie pašvaldības ēkas Alūksnē bija pat pikets. Tiesa, ja vadītājs katru dienu būtu tikai vienā pagastā, būtu lielāka saikne ar iedzīvotājiem, jo tieši komunikācija ir zudusi – tam vienkārši neatliek laika! Bet iedzīvotājiem to arī vajag – parunāties, lai vadītājs kopā ar viņiem ir pasākumos... Sākums nebija viegls: sveši iedzīvotāji, nezināma teritorija un nedaudz citādākas problēmas, jo grūti ir vadīt pagastu, ko tu nepārzini. Valda uzskats, ka tas pagasts, kurā pats dzīvo, vadītājam ir mīļāks – uz sevi to noteikti nevaru attiecināt, jo man svarīgi un līdzvērtīgi ir abi pagasti.
- 2011.gada martā vērsāties pašvaldībā ar atlūgumu, norādot, ka vadītājam jābūt cietsirdīgākam, nevar būt tik labsirdīgs un izpalīdzīgs, tomēr paņēmāt atlūgumu atpakaļ... 2015.gadā jūsu darbs novērtēts ar pašvaldības apbalvojumu darbiniekiem “Zelta bite”.
- Dažreiz ir tik liels rūgtums un tik daudz emociju, ka šķiet - viss, vienreiz pietiek! Toreiz emocijas sita augstu vilni un domāju, ka vairs neturpināšu vadītājas darbu, jo neko neprotu, lai gan pieredze un zināšanas bija. Sarunas ar kolēģiem lika visu vēlreiz pārdomāt un izlemt turpināt strādāt. Bet tas viss nav saistāms ar apbalvojuma saņemšanu – toreiz tas bija mans lēmums, bet par apbalvojumu lēma kolēģi un darba devējs, dodot novērtējumu manam darbam. Tas bija negaidīti, bet, protams, patīkami! Šis negaidītais pārsteigums man tagad uzliek lielu pienākumu un vēl lielāku atbildību. Esmu pārliecināta, ka ikviens individuālais sasniegums ir cieši saistīts ar komandas darbu. Man ir ļoti laba komanda gan Malienā, Jaunalūksnē, gan Alūksnes novada pašvaldības administrācijā, visiem varu teikt lielu paldies par sapratni, atbalstu, sadarbību – tikai tad, ja tas ir, var daudz ko paveikt! Pašvaldībā strādājam vienoti – ja cits citu sapratīsim, palīdzēsim un atbalstīsim, tad būs rezultāts, jo mērķis ir viens. Un – jāsāk katram ar sevi.
- Kādas ir līdzības un atšķirības abiem jūsu pārvaldītajiem pagastiem?
- Tie ir ļoti atšķirīgi gan iedzīvotāju, gan teritorijas ziņā. Malienas pagastā ir ļoti attīstīta lauksaimniecība, tādēļ pagasts ir sakopts un nav problēmu ar nekoptām teritorijām, savukārt Jaunalūksnē ir pavisam pretēji – tikai daži zemnieki lielā pagastā un daudz nekoptu teritoriju. Jaunalūksnē ir arī daudz valsts rezerves fonda zemes un īpašumi, kurus neviens neapsaimnieko. Jā, par nekoptām teritorijām piemēro lielāku nekustamā īpašuma nodokli, bet tas nedod cerēto efektu, jo palielinās parādsaistību apmērs. Ļoti daudzi ir aizbraukuši dzīvot uz ārzemēm, tādēļ nav pat kam aizsūtīt brīdinājumu. Jaunalūksnē ir vairāk pašvaldības iestāžu, jo pagasts dalās divos ciemos – Kolberģis un Beja, kuriem jāattīstās vienlīdzīgi.
- Kam jānotiek, lai viss mainītos uz labu?
- Lai mainītos, ir jāstrādā. Laukos neatgriežas jaunie, jo uzskata, ka viņiem te nav, ko darīt: nav uzņēmumu un darba vietu, turklāt ir liela daļa cilvēku, kuri vispār nav gatavi neko darīt. Jaunalūksnē ir 70 bezdarbnieki, bet neviens no viņiem neizsaka vēlmi strādāt algotos pagaidu sabiedriskos darbus uz to pašu vienu darba vietu, kas Jaunalūksnei šogad ir! Savukārt Malienā ir daudz lauksaimniecības uzņēmumu, kuros cilvēki paši sevi nodarbina vai dod arī darbu citiem.
- Kas šobrīd ir aktuālākie risināmie jautājumi?
- Gaidāmā pārbūve pašvaldības grants seguma autoceļiem. Šobrīd izstrādājam tehnisko dokumentāciju, tad būs iepirkums un projekta iesniegšana Lauku atbalsta dienestā, kas to izskatīs trīs mēnešu laikā, līdz ar to darbi sāksies gada otrajā pusgadā un turpināsies nākamgad. Jaunalūksnē tie būs ceļi Garjuri-Lašķi un Ausēji-Garjuri, bet Malienā: ceļš P 41-Cūku komplekss; 3,5 kilometru ceļa posms Tomsonu pagrieziens-Sebežnieki; 1,5 kilometru ceļa posms Brenci-Sakvārne. Ļoti aktuāls ir jautājums par ceļu attīrīšanu no sniega uz viensētām. Pašvaldība to nedrīkst darīt – iedzīvotāji to joprojām nesaprot, bet tas būtu veids, kā pašvaldība varētu reāli palīdzēt lielai daļai iedzīvotāju.
- Jūsuprāt, kāds būs Malienas un Bejas pamatskolu liktenis?
- Tas ir aktuāls jautājums. Malienā skolēnu skaits būtiski nemainās, tikai septiņi bērni nav no sava pagasta. Malienā ir daudz audžuģimeņu – tas būs liels trieciens, ja šiem bērniem atkal būs jāpāriet uz citu skolu, ja Malienā to slēgtu. Bejas skolā pašlaik ir stabils skolēnu skaits, bet tāpat par nākotni ir jādomā. Es ļoti ceru, ka pastāvēs tas, kurš pārvērtīsies. Es saprotu, ka izmaiņas ir jāveic, tāpēc mēs visi kopā strādāsim, lai mūsu abas skolas pastāvētu. Domāsim, ko varam optimizēt.
- Vai pie jums daudz vēršas iedzīvotāji?
- Nē. Pirmdienās, trešdienās un ceturtdienās strādāju Jaunalūksnē, otrdienās un piektdienās – Malienā. Protams, esmu mobila un steidzamos gadījumos braucu arī uz otru pagastu. Tā kā pagastos ir arī viens teritorijas attīstības speciālists, savu darba grafiku esam sadalījušas tā, ka dienā, kad vadītājs ir Malienā, šis speciālists ir Jaunalūksnē un otrādi, bet vienu dienu nedēļā abas esam vienā pagastā. Jaunalūksnē iedzīvotāji vēršas vairāk, Malienā – mazāk. Runā par dzeramā ūdens kvalitāti un pieejamību, nekustamo īpašumu jautājumiem, ceļiem, atkritumu apsaimniekošanu, nodokļiem, pabalstiem, dažādiem saimnieciskiem jautājumiem. Uzklausām arī sadzīviskas problēmas. Biežāk jārisina jautājumi par gados veciem, vientuļiem cilvēkiem, ja neviena nav, kas viņiem konkrētā brīdī palīdz. Esam pirkušas maizi un devušās pie šiem cilvēkiem ciemos, lai viņiem būtu, no kā pārtikt. Vedam cilvēkus uz Rīgas autobusu, lai viņi brauktu pie ārsta. Zinām, ka daudziem no viņiem ir bērni, bet tobrīd viņi vēršas pie mums pēc palīdzības, ko iespēju robežās sniedzam. Tiesa, daži tad sāk uzskatīt, ka šādi palīdzēt vienmēr ir mūsu pienākums, lai gan tā ir mūsu individuāla iniciatīva. Sociālais dienests sniedz palīdzību atbilstoši saistošajiem noteikumiem.
- Kam veltāt brīvo laiku?
- Brīvā laika nemaz nav, bet esmu priecīga, ka reizi gadā ģimene tomēr rod iespēju aizbraukt ceļojumā uz ārzemēm. Tas dod ļoti lielu pozitīvo lādiņu un spēku strādāt tālāk. Mans spēks slēpjas ģimenē – man ir fantastiska ģimene, kur ir mans atbalsts, patvērums, spēks un viss pārējais! Man ļoti patīk puķes – cenšos ap māju radīt savu puķu valstību, lai pēc darba būtu, kur atgūties.
Protams, daudz palīdzu arī saimniecības darbos. ◆

Komentāri 21

Pagasta iedzīvotājs

Kurš , tad sunim asti cels ja ne pats? Nu negribās jau piekasīties un kritizēt, bet konkrēti, kas ir pagastā izdarīts? Kur ir tie salabotie un iztīrītie ceļi? Ir tikai sa***ais un nedzeramais ūdens, kurš tagad maksā viskija vērtībā, ceļi tiek iztīrīti, tad kad viss ir tā piesalis , ka pat vairs nav jēgas tīrīt utt. Varbūt tiešām ir daudz izdarīts uz papīra? bet ar kritisku aci apskatos apkārt, nu neredzu to? kur? kas?

pirms 4 gadiem, 2016.01.22 13:31

Cits pagasta iedzīvotājs!

Mani viss apmierina, cepuri nost! Vajag piešiem kaut ko darīt tev nebūs lieki citi jākritizē!

pirms 4 gadiem, 2016.01.22 21:36

Elite

vienīgais ko var tu pats vari darīt ir pakasīt sev pakaļu. Pārējo par tevi izlemj citi,ko darīsi, kur iesi un cik gulēsi. Saprati!!!!!!!!!

pirms 4 gadiem, 2016.01.23 16:08

Cits pagasta iedzīvotājs!

Kas tad tavā vietā ko izlemj? Tā ir stulbākā atruna kādu esmu dzirdējis... Nesēdi pie datora/tv pusdienu, ej strādā, celies 5.00, strādā 12h, ja pa maz tad vēl, un tad sapratīsi kad visu var sasniegt un nekas no gaisa nekrīt! Nevis kā liela daļa tik vaid un sūdzas, viss slikti... Sāksim ar sevi, tad nebūs laika skatīties ko kaimiņš dara!!!

pirms 4 gadiem, 2016.01.23 16:36

Elite

Tevi nodarbina tādi kā es. Es lemju cikos celsies, cik ilgi manā labā strādāsi, vai vispār strādāsi.
Es gribētu, lai Tu strādā vairāk par 12 stundām, bet zinātnieki ir aprēķinājuši, ka ilgāk par diviem gadiem tad nevilksi. Man patīk Tava darba spara, Tev ir jāsaprot, ka tikai smagi strādājot, respektīvi , smags darbs mērkaķi par cilvēku dara. Saprati?
Bet es, tikmēr atpūtīšos un iedzeršu mohito kokteilīti :) dzīve ir skaista pepiņ!

pirms 4 gadiem, 2016.01.23 20:16

Elite

Lielākā daļa sūdzas tāpēc, ka viņu zirga darbs netiek novērtēts. Viņiem ir grūti to saprast, ka man gribas villu taizemē, jahtu rīgas līcī. Man vajag vairāk. Es taču tikai vienu mūžu dzīvoju. Esmu tikai cilvēks ar savām vājībām, sapņiem!
Ir daļa cilvēku kuri šo saprot. Kā TU, pagasta iedzīvotāj. Kaut vairāk tādu būtu!

pirms 4 gadiem, 2016.01.23 20:22

to Elite

Atradies Dievs.... es runaaju ka vajag straadat prieksh sevis un neskaitiit stundas! Kà to saprast, ka citi izlemj kko manaa vietaa? Manaa vietaa neviens nekaa neizlemj, bomàr Tu!

pirms 4 gadiem, 2016.01.24 19:23

Cits pagasta iedziivotàjs

Elite ko tu ampli pīpē, ka Tu šitádu sviestu mal! Tipa saki ka nevajag neko darīt, nestràdàt, un komentàrus [email protected]%t ka viss slikti! Ej stràdà pepiņ! Priekš sevis nevis kåda...

pirms 4 gadiem, 2016.01.24 19:29

dc

Ja esi politisks ieliktenis, tad ar vienu izglitibu talu netiksi. Ir vajadzigas zinasanas un prasme organizet darbus

pirms 4 gadiem, 2016.01.22 15:45

Deniss

jā , tiešām , vismaz ir izglītība. Tad cilveķs noteikti ir vērtīgs, bet kā pieredze rāda, neviens - pat skolas ne- ar galvu iemācīt cilvēku domāt neiemācīs!
Tā vai nu ir , vai nu tikai diploms!
es nerunāju par šo gadījumu, nepazīstu šo sievieti, neredzu viņas padarītos darbus , bet viens ir pavisam skaidrs, sieviete valdošajā amatā ........tā jau ir kļūda!

pirms 4 gadiem, 2016.01.23 16:06

Tenis

Kā saīt jāsaka: kurš ir sasējies ar Tpistiem, jenotiem un ZZS nav cilvēks, bet blēži. Tiem interesē tikai personīgā vara un caur to ierautie degunā ienākumi. Nko vērta nav arī šitā kundzene.

pirms 4 gadiem, 2016.01.24 11:25

Alexa

Pieņemu, ka kritika ir objektīva. Jo, kad paskatās rakstiņus par labiem, strādīgiem cilvēkiem tur komentāru nav.

pirms 4 gadiem, 2016.01.24 18:22

Zebiekste

Šodien patiesi un cilvēcīgi Jaunalūksnes pagasts nav iztīrīts nevienā vietā. Vietām pagasta ceļi bija tik sanesti un pieputināti, ka knapi uz darbu tiku. Benitas laikā tā nebija, lai kādi sniegi bija piegāzti , kad braucām uz darbu , viss jau bija iztīrīts pilnībā, pat mazie celiņi. Tad bija kārtība un stingrība.

pirms 4 gadiem, 2016.01.25 08:45

Grāfs von Kohlbergs

Ivēlaties starp sniega tīrīšanu vai
saremontētu autobusa pieturu, sakoptu dīķi pie bērnudārza, sakārtotu kanalizāciju un lauku ceļa, kas iet no Garjuriem uz Mārkalni, remontu u.t.t..
Sniegs izkusīs, iespējams jau šonedēļ, vai arī sasnigs no jauna, bet ir problēmas, kuras pašas par sevi neatrisināsies, un tāpēc labāk ieguldīt nodokļu maksātāju līdzekļus tur, kur tam būtu paliekošāka vērtība.

pirms 4 gadiem, 2016.01.25 10:41

Zebiekste

viss jau ir jauki un skaisti, un es nebrēktu par to sniegu, jo šorīt iesprūstot ar mašīnu man bija lāpsta līdzi, bet es brēcu par to, ka mani nodokļi katru gadu paliek lielāki, tāpēc es pieņemu, ka arī prasīt es drīkstu vairāk, vai ne?

pirms 4 gadiem, 2016.01.25 13:09

Sniega ceļš Tu

Liec kādu vadītāju gribi - nekad nebūs labi, tas ir skaidri zināms! Vienmēr būs par ko piebikstīt! Esmu apmierināts

pirms 4 gadiem, 2016.01.25 17:59

Pārsteigums

Laikam iepaticies vadītājas amats......kurš tad sunim asti cels, ja ne pats......

pirms 4 gadiem, 2016.01.25 17:38

bb

Jo ātrāk tu tiec uz žurnāla vāka, jo ātrāk ar tavu bildi kāds iespējams noslaucīs grūti aizsniedzamu vietu...

pirms 4 gadiem, 2016.01.26 19:50

ZZ

Saprotu, ka pagastā neviena smilšu graudiņa nav. Nu labi saprotu, visi gaida , kad nokusīs , tā arī būs (bet tai māmiņai , kura nokrita un sasita galvu mazs mierinājums)

pirms 4 gadiem, 2016.01.27 13:35

2

Kas jums tur notiek?
Avīzē darboni sludina,bet nav pat sētnieku,smilšu grauda ko uz ceļiem kaisīt. Ārprāts, kārtējais diploms ticies amatā.

pirms 4 gadiem, 2016.01.27 14:27

Citu datumu laikraksti

 • Barikāžu laika atmiņu ugunskurs 2

  Barikāžu laika atmiņu ugunskurs

  Janvārī aprit 25.gadskārta kopš 1991.gada barikādēm Rīgā – nevardarbīgo Latvijas iedzīvotāju pretošanās kustību. Starp barikāžu dalībnieku tūkstošiem...

 • Būs vairāki Igaunijas mākslinieku koncerti

  Būs vairāki Igaunijas mākslinieku koncerti

  Svētdien Alūksnes Kultūras centrā skanēs jaunā un talantīgā igauņu pianista Johana Randveres solokoncerts, kas būs viens no četriem augsta līmeņa...

 • Alūksnieši piedalās mācībās

  No 8. līdz 10.janvārim Burtnieku novada Multifunkcionālajā jaunatnes iniciatīvu centrā norisinājās jauniešu apmācības “ES pa VIDu ZEMEI”. Tajā...

 • Jaunais gads

  Astoto dienu dzīvojam jaunajā gadā. Kāds to noteikti sācis ar jaunu apņemšanos būt labākam vai mainīties, apgūt ko jaunu, izdarīt kaut ko sen...

 • Ar velosipēdu vairs nedrīkst braukt pa ietvi

  Ir stājušies spēkā jaunie Ceļu satiksmes noteikumi ar mērķi uzlabot ceļu satiksmes drošību, īpašu uzmanību pievēršot mazaizsargātajiem satiksmes...

 • Zvaigznes dienā

  Ar katru bērniņu, kurš ienāk pasaulē, dzimst jauna zvaigzne gaismas planētā.Tā vada jauno dzīvību no zilā tālumaun vienmēr atrodas tā tuvumā:kā...