Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pauž attieksmi par pievienošanos Eiropas Savienībai

Vairākums pededziešu: nobalso "pret". Alūksnes rajona vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Nauris Kalniņš secina, ka referenduma rezultāti runā paši par sevi.

Vairākums pededziešu: nobalso "pret"
Alūksnes rajona vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Nauris Kalniņš secina, ka referenduma rezultāti runā paši par sevi. Referendumā piedalījās 12 997 cilvēki, no tiem 10 046 jeb 77,3 procenti balsojuši par Latvijas iestāšanos Eiropas Savienībā (ES). Tas ir vairāk nekā vidēji valstī. N.Kalniņš atzīst, ka cerējis uz lielāku iedzīvotāju aktivitāti, jo Saeimas vēlēšanās tā bija nedaudz lielāka.
"Tā bija svētku diena. Cilvēki uz vēlēšanu iecirkņiem gāja saposušies un priecīgā noskaņā. Uzskatu, ka aktivitāte bija pietiekama visos četros pilsētas iecirkņos. Vairums balsotāju ieradās rīta pusē. Līdz pusdienai bija nobalsojuši 43 procenti pilsoņu. Referendumam sevišķi bija gatavojies Alūksnes pansionāts, tāpēc tur balsošana izbraukumā notika raiti. Ceturtā vēlēšanu iecirkņa komisija bija saņēmusi vairāk nekā 100 pieteikumus no cilvēkiem, kas veselības vai citu iemeslu dēļ balsoja slimnīcā, pansionātā vai dzīvesvietā. Alūksnes Mobilo strēlnieku bataljona karavīri balsoja vēlēšanu iecirknī vidusskolā un administratīvajā ēkā," stāsta Alūksnes pilsētas vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Iveta Žižmāre.
Pirms referenduma I.Žižmāre atzina, ka komisijas priekšsēdētājas amats ļauj palikt neitrālai. Tomēr premjera Einara Repšes uzruna Doma laukumā likusi mainīt nostāju.
"Man patika, kā viņš vērsās pie tautas - vienkārši un saprotami. Sajutu, ka man ir jābalso. Savu balsi "par" Latvijas iestāšanos Eiropas Savienībā (ES) atdevu 1.vēlēšanu iecirknī. Esmu priecīga, ka biju viena no referenduma organizatorēm," viņa atklāj. Pārtikas un veterinārā dienesta Alūksnes pārvaldes priekšnieks Marģers Kamerāds atzīst, ka pēdējās nedēļās aģitējis eiroskeptiķus. Viņš arī uzsver, ka E.Repšes teiktais pirms referenduma bija vietā un laikā.
Pededzes pagasta vēlēšanu iecirknis ir vienīgais Alūksnes rajonā, kur 203 pilsoņi ir balsojuši "pret", bet 202 - "par", tātad eiroskeptiķi par vienu ir vairāk nekā optimistu. Pašvaldības vadītājas vietniece Daiga Vītola secina, ka tāds ir iedzīvotāju viedoklis. Tomēr tādu rezultātu viņa negaidīja. "Iespējams, ka izvēli ietekmē dzīves apstākļi nomalē. Acīmredzot nav ticības, ka ES pededziešiem būs labāk," pieļauj D.Vītola. Pagasta teritorijā nav lielu zemnieku saimniecību un attīstītas uzņēmējdarbības, tāpēc ir liels bezdarbs. Vairums iedzīvotāju strādā piemājas saimniecībās. Par ES ir daudz informācijas, bet cilvēki vēlas zināt, kas gaida tieši viņus. "Zinām, ka ES dalībvalstīs ir sakārtota likumdošana, tāpēc tur iedzīvotāji ir tiesiski aizsargāti. Latvijas iestāšanās prasīs mūsu Saeimas un valdības līdzīgu rīcību, jo būs jāievēro tādi paši noteikumi. Tāpat ceru, ka ceļi te kādreiz būs tādi kā Vācijā, tāpēc balsoju "par"," norāda D.Vītola.
Latvijas vēstnieks Eiropas Savienībā Andris Ķesteris prognozē, ka lauksaimnieki pirmie sajutīs pozitīvu efektu no iestāšanās, jo viņiem jau pusotra gada laikā būs nodrošināta tiešo maksājumu sistēma un garantētas cenas. "Finansējums lauksaimniekiem būs, bet ne visi to pratīs paņemt. To saņemt varēs zemnieku saimniecības, kas atbilst ES prasībām un spēj izstrādāt biznesa plānu. Iespējams, ka mazās saimniecībās ar to netiks galā. Tiesa, uz tiešajiem maksājumiem, ko saņems par sakoptas lauksaimnieciskās zemes hektāru, var cerēt visi. Pagaidām gan to lielums nav zināms," norāda Alūksnes rajona Lauksaimnieku sabiedrisko organizāciju centra vadītāja Baiba Marhele. Viņas balsojumu "par" noteica atziņa, ka tik maza valsts nevar palikt viena, tāpēc labāk izvēlēties ES, nevis NVS.
Centrālās vēlēšanu komisijas apkopotie provizoriskie referenduma rezultāti liecina, ka sestdien tautas nobalsošanā atbalstu Latvijas iestājai Eiropas Savienībā (ES) pauduši 67 procenti Latvijas pilsoņu jeb 674 562 cilvēki.
***
Iecirknis Nobalsoja Par Pret Nederīgas*
Alūksnes pilsēta 5248 3994 1213 41
Apes pilsēta 977 728 244 5
Alsviķu pagasts 730 608 118 4
Annas pagasts 291 236 54 1
Gaujienas pagasts 607 524 83 0
Ilzenes pagasts 229 183 46 0
Jaunalūksnes pagasts 537 414 123 0
Jaunannas pagasts 284 242 40 2
Jaunlaicenes pagasts 259 223 36 0
Kalncempju pagasts 175 149 24 2
Liepnas pagasts 568 405 159 4
Malienas pagasts 257 194 60 3
Mālupes pagasts 368 288 76 4
Mārkalnes pagasts 264 204 57 3
Pededzes pagasts 409 202 203 4
Trapenes pagasts 460 387 72 1
Veclaicenes pagasts 256 216 34 6
Virešu pagasts 413 322 86 5
Zeltiņu pagasts 256 202 54 0
Ziemeru pagasts 409 325 83 1
Rajonā 12997 10046 2865 86
* Nederīgās balsošanas zīmes, kurās ar "+" nav atzīmēta ne atbilde "PAR", ne atbilde "PRET"
vai kurās ar "+" ir atzīmēta gan atbilde "PAR", gan atbilde "PRET".

Citu datumu laikraksti

 • Neliksim šķēršļus attīstībai

  20. septembrī mūs visus gaida vēsturiska izšķiršanās, kuras sekas jau tuvākajā desmitgadē jutīsim katrs.20. septembrī mūs visus gaida vēsturiska...

 • Starp Rietumiem un Austrumiem

  Iespējams, nākamo gadsimtu vēstures grāmatās 20. septembris tiks minēts kā īpaša diena, kurā Latvijas tauta pieņēma izšķirīgo lēmumu, izvēloties...

 • Netic zaudējumiem, tic ieguvumiem

  Tā ir demagoģija, ka Latvija, iestājoties ES, zaudēs suverenitāti un pašnoteikšanos.Tā ir demagoģija, ka Latvija, iestājoties ES, zaudēs suverenitāti...

 • Glezna

  Varbūt starp paziņām atrodas kāda, kas labprāt gleznas paņemtu?3. Varbūt starp paziņām atrodas kāda, kas labprāt gleznas paņemtu? * * * Terēzei...

 • Konferencē runā par situāciju invaliditātes profilaksē

  Nacionālajā rehabilitācijas centrā "Vaivari" notika konference "Ģimenes ārstu un pašvaldību sadarbība invaliditātes profilaksē".Nacionālajā...

 • Nevis sapnis, bet nepieciešamība

  Gan plašā sabiedrībā, gan finansistu un uzņēmēju vidū pēdējā laikā risinās kaislīgas diskusijas un cīņas par jautājumu - vai Latvijai jābūt vienotā...