Pēdējā iesaukumā dodas viens jaunietis

Nākotnē: obligāto militāro dienestu pilnībā nomainīs profesionālais. Šodien pēdējā iesaukumā obligātajā militārajā dienestā no Alūksnes rajona dodas tikai viens jaunietis - divdesmit gadus vecais Mihails Rusakovs, lai gan gribētāju bijis vairāk.

Nākotnē: obligāto militāro dienestu pilnībā nomainīs profesionālais.
Šodien pēdējā iesaukumā obligātajā militārajā dienestā no Alūksnes rajona dodas tikai viens jaunietis - divdesmit gadus vecais Mihails Rusakovs, lai gan gribētāju bijis vairāk. Vidzemes valsts militārā dienesta pārvaldes Alūksnes nodaļā "Alūksnes Ziņas" uzzināja, ka šogad salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem iesaucamo skaits samazinājies.
Kā zināms, obligātā militārā dienesta nākotnē vairs nebūs, jo valstī pilnībā pāries uz profesionālo militāro dienestu.
"Vēlos doties dienēt. Neliels uztraukums ir, jo dienestā būs jāpavada gads. Vispirms dienesta vieta pirmos trīs mēnešus būs Alūksnes Mobilo strēlnieku bataljonā, tad redzēs, kur tālāk mani nosūtīs. Labāk būtu, ja mani nosūtītu dienēt citur, nevis Alūksnē," stāsta M.Rusakovs. Viņš uzskata, ka dienēt ir nopietns pienākums. "Armija dos rūdījumu, jo tur ir disciplīna. Tāpat kā agrāk ir aktuāls teiciens - tas nav īsts vīrietis, kurš nav dienējis armijā," ir pārliecināts M.Rusakovs. Viņu neuztrauc, ka no rītiem būs agri jāceļas, jo esot pie tā pieradis, arī no grūtībām viņš nebaidās.
Pirms došanās dienestā M.Rusakovs daudz laika pavadījis ar draugiem, vakar atvadas bijušas tuvinieku un draugu lokā. Pirms tam puisis strādāja SIA "Valdis" celtniecībā, brīvajā laikā spēlē volejbolu. Jaunietis atklāj, ka šogad vēlējies iestāties Policijas akadēmijā, taču nav paspējis laikus iesniegt dokumentus, tāpēc tagad jādodas dienestā. "Esmu izlēmis, ka šo mērķi īstenošu, kad atgriezīšos mājās," uzsver jauniesaucamais. Apmēram pirms pusgada viņš ieguvis Latvijas pilsonību.
Patlaban uz dienestu profesionālajā militārajā dienestā interesentiem ir jāgaida nelielās rindās, jo gribētāju ir vairāk nekā brīvo vietu. Bruņotajos Spēkos dienē vairāk nekā 4700 profesionālā dienesta karavīru, tostarp vairāk nekā 800 sievietes, kā arī vairāk nekā 1000 obligātā militārā dienesta karavīru.

Citu datumu laikraksti

  • Uz semināru aicina naktsmītņu īpašniekus

    Asociācija “Lauku ceļotājs” sadarbībā ar Pārtikas un veterināro dienestu Latvijas reģionos rīkos seminārus “Labas higiēnas prakses vadlīniju...

  • Balso arī par Alūksnes šoferiem

    Satiksmes ministrijas rīkotajā akcijā “Draudzīgākais autobusa šoferis” pasažieri varēja balsot par tālsatiksmes autobusu vadītājiem vairākās...

  • Sieviešu klubiņš rīko tikšanos

    Kā jau iepriekšējā reizē tika norunāts, Alūksnes rajona sieviešu klubu pārstāves šoreiz tiksies nevis trešdien, bet ceturtdien, 24.novembrī, pulksten...