Peldu ielā pēc 10 gadiem atkal ir gaisma

Agrāk tumsā: Uz ielas cits ar citu saskrējās. Peldu ielas Alūksnē iedzīvotāji ir ļoti gandarīti un priecīgi, jo pēc vairāk nekā 10 gadu pārtraukuma šajā ielā atkal ir ierīkots apgaismojums.

Agrāk tumsā: Uz ielas cits ar citu saskrējās.
Peldu ielas Alūksnē iedzīvotāji ir ļoti gandarīti un priecīgi, jo pēc vairāk nekā 10 gadu pārtraukuma šajā ielā atkal ir ierīkots apgaismojums. Šādu patīkamu pārsteigumu un dāvanu Peldu ielas iedzīvotājiem sarūpējis uzņēmums SIA "MCD".
"Agrāk Peldu ielā bija apgaismojums - vēl tagad veco stabu vietas ir redzamas.Taču nu jau vairāk nekā desmit gadus dzīvojām tumsā. Pērn rudens vakarā uz ielas pat saskrējos ar kādu kungu, jo tumsā nevar redzēt, nāk kāds pretī vai nenāk! Naktīs, kad spīd mēness, vai ziemā, kad ir sniegs, ir gaišāks. Tagad visā Peldu ielā ir apgaismojums, par ko esam ļoti priecīgi. Turklāt tas ir ierīkots tieši laikā - sākoties drūmajiem un tumšajiem rudens vakariem," stāsta Peldu ielas 14 iedzīvotājs Roberts Lapiņš.
Peldu ielā ir apmēram desmit privātmājas. Arī citi šīs ielas sastaptie iedzīvotāji atzina, ka ir ļoti priecīgi par apgaismojuma ierīkošanu un pateicīgi.
Uzņēmums "MCD", kas veic montāžas un celtniecības darbus, Peldu ielā četrās vietās ir ierīkojis jaunu apgaismojumu. Uzņēmuma īpašnieks Aivars Ezeriņš atzīst, ka viņam patīk sakārtot vidi vietā, kurā pats strādā un dzīvo. "Agrāk dzīvoju Alsviķos un palīdzēju tur dzīvojošajiem veciem cilvēkiem un bērniem, tagad - Alūksnē. Visiem un visur palīdzēt nav iespējams. Pensionāriem, invalīdiem un bērniem savu palīdzību neliedzu, bet tiem, kas pār mēru lieto alkoholu un paši par sevi nerūpējas, nepalīdzu principa dēļ," saka A.Ezeriņš.
Viņš atzīst, ka blakus Peldu ielas mājām ir iegādājies zemes īpašumu. "Redzot, kā dzīvo cilvēki Peldu ielā, secināju, ka vismaz šādi viņiem varu palīdzēt. Dažās šīs ielas mājās dzīvo sociāli mazturīgi cilvēki un cilvēks ar īpašām vajadzībām.

"Zeme pie mājas tagad ir mans īpašums, bet, ja viņi pie savām mājām sakārtos visu, kas saistās ar atkritumiem un kanalizāciju, uzdāvināšu viņiem zemes gabalus pie mājām.
Ir iecere teritoriju pie Peldu ielas sakārtot apmēram gada laikā, izcērtot krūmus un veicot citus darbus. Domāju, ka tad šī vieta būs piemērota, lai jauni cilvēki tajā varētu celt ģimenes mājas," klāsta Aivars Ezeriņš.
Alūksnes pilsētas domes priekšsēdētājs Armands Musts uzsver, ka Alūksnē ikdienas uzturēšanas darbus saistībā ar ielu apgaismojumu veic SIA "MCD", pašvaldībai ar šo uzņēmumu par to ir noslēgts līgums. Viņš pozitīvi vērtē uzņēmuma paveikto Peldu ielā.
"Alūksnes pilsētas dome šim uzņēmuma maksā par lampu nomaiņu, sekošanu, kad ielu apgaismojuma lampām jāieslēdzas un kad jāizslēdzas, kā arī citiem ar ielu apgaismojumu saistītiem pakalpojumiem. Ir prieks, ka uzņēmums ir radis iespēju par saviem līdzekļiem atrisināt tehniskās problēmas saistībā par apgaismojumu Peldu ielā. Pozitīvi, ka SIA "MCD" rūp teritorija, kurā atrodas viņu uzņēmums. Ir gandarījums arī par to, ka Peldu ielas dzīvotājiem tas radījis lielu pārsteigumu - kādreiz dzīvē taču piepildās arī mazie sapņi," saka A.Musts.
Viņš uzsver, ka šoruden gaišākas taps vēl vairākas Alūksnes pilsētas ielas. "Tālavas ielā pašlaik rit darbi, kuru norisei ir piesaistītas arī valsts investīcijas. Rezultātā tur būs gan labs apgaismojums, gan jauns gājēju celiņš. Ielu apgaismojuma rekonstrukcija notiek arī Siguldas, Rijukalna, Vējakalna un Pumpura ielā, kur darbus plānots pabeigt līdz novembrim," norāda A.Musts.

Citu datumu laikraksti

 • Oktobris - zemliku mēnesis

  Šis ir laiks, kad, atstājot aiz sevis krāšņu lapu zeltu, dienu nomaina tumši violeta nakts, pilna mistikas, burvības un smeldzes.Šis ir laiks, kad,...

 • Zemes dienestā gatavojas reorganizācijai

  Līdz nākamā gada sākumam tiks pabeigta Valsts zemes dienesta reorganizācija, kas paredz mainīt zemes dienesta funkcijas un izveidot jaunu...

 • Alūksnē atver daudzveidīgu pakalpojumu biroju

  Alūksnē šonedēļ ir atvērts jauns Juridisko, grāmatvedības, tūrisma un lietišķo pakalpojumu birojs. To izveidojušas piecas alūksnietes - Ilze Rubene,...

 • Meklēsim purva bruņrupučus kopā!

  Starptautiskajā dzīvnieku aizsardzības dienā - 4.oktobrī - Rīgas Nacionālais zoodārzs sadarbībā ar Latgales Zooloģisko dārzu uzsāk akciju “Meklējam...

 • Lai neizdegtu kā svece

  Mūsdienās cilvēki nereti ir spiesti strādāt pāri saviem spēkiem, lai nopelnītu sev iztiku. Rezultātā rodas spēku un enerģijas izsīkums.Mūsdienās...

 • Dzimtajās mājās saimnieko ceturtajā paauzdē

  Jaunalūksnieti Gunitu Dābolu var apbrīnot vairāku iemeslu dēļ. Jauna sieviete, kas enerģiski izlēmusi saimniekot piemājas saimniecībā “Sproģi” jau...