Pensionāri vēlas vairāk stāstīt par sevi sabiedrībai

Alūksnes rajona pensionāru apvienības sēdē pagājušajā nedēļā izskatīja vairākus jautājumus - par osteoporozes pārbaužu rīkošanu Alūksnē, došanos uz reģionālo sanāksmi Gulbenē.

Alūksnes rajona pensionāru apvienības sēdē pagājušajā nedēļā izskatīja vairākus jautājumus - par osteoporozes pārbaužu rīkošanu Alūksnē, došanos uz reģionālo sanāksmi Gulbenē, speciāla veikala pensionāriem veidošanu, sadarbību ar rajona laikrakstiem un citus.
Jaunalūksnes pagasta pensionāru apvienības vadītāja I.Aizupiete klātesošajiem pastāstīja par Latvijas pensionāru federācijas domes sēdi, kas risinājās Rīgā maija beigās. Tajā pensionāri tikās ar veselības ministru Gundaru Bērziņu un pārrunāja problēmas veselības aprūpē, ar kurām saskaras pensionāri.
"Joprojām ir daudz neskaidrību par neatliekamās medicīniskās palīdzības izsaukšanu. Ministrs uzsvēra, ka ārkārtas gadījumos, kad pensionāriem ir sūdzības par kāda ārsta vai medicīnas dienesta darbību, ir iespēja zvanīt uz bezmaksas tālruni 8001234 un izteikt savu viedokli. Zvanot uz šo tālruni, var uzdot arī jautājumus. Ministrs klāstīja, ka ar 1.jūliju mediķi medikamentus varēs izrakstīt uz divu veidu receptēm. Tas nozīmē, ka receptes medikamentiem, kas nepieciešami ilgstošu slimību ārstēšanai, varēs izrakstīt arī uz vairākiem mēnešiem, ne tikai vienu mēnesi. Tādējādi arī pensionāram nebūs jāiet katru mēnesi pie ārsta pēc receptes," saka I.Aizupiete.
Apes pilsētas lauku teritoriju pensionāru padomes priekšsēdētājs Aldonis Grīnbergs uzsvēra, ka Alūksnes rajona pensionāriem vajadzētu aktīvāk izteikt savu viedokli par pensiju palielināšanu un protestēt pret valstsvīriem, kas tagad posta valsti. "Piemēram, Apes pensionāru padome ir uzrakstījusi vēstuli Ingrīdai Ūdrei, Oskaram Kastēnam un Labklājības ministrijai par to, ka tos cukura krājumus, kas Latvijai ir virs normas un ko Eiropas Savienība liek iznīcināt, varētu atdot mazturīgajiem iedzīvotājiem. Aicinu arī citas rajona pensionāru apvienības rakstīt vēstules par šo jautājumu," saka A.Grīnbergs.
Pārrunājot sadarbību ar rajona laikrakstiem, I.Aizupiete ieteica regulāri veidot lappuses par rajona pašvaldību pensionāriem. "Daļa pensionāru slikto sadzīves apstākļu un dzīves dārdzības dēļ vairs nezina un neinteresējas par to, kas notiek rajonā, tādēļ ieslīgst pesimismā. Būtu jauki, ja pensionārs, piemēram, akcijas laikā laikrakstu varētu abonēt lētāk. Pozitīvi, ka "Alūksnes Ziņas" saviem lasītājiem rīko braucienus uz Valmieras teātri, kur lasītājam ir jāmaksā tikai ceļa izdevumi. Tādējādi arī pensionāriem ir iespēja kaut kur aizbraukt par lētāku cenu," uzskata I.Aizupiete.
Lai veiksmīgāk rajona pensionāru padome varētu par sevi stāstīt sabiedrībai, sēdē nolēma, ka viens cilvēks varētu sadarboties ar presi. Šo pienākumu uzticēja I.Aizupietei. Savukārt, lai starp pagastu pensionāru apvienību vadītājiem būtu lielāka informācijas apmaiņa, izskanēja ierosinājums nākamajā sēdē katram paņemt līdzi sava pagasta informatīvo biļetenu.
Sēdē pārrunāja arī to, ka Alūksnes rajonā vajadzētu noorganizēt osteoporozes pārbaudi, lai pensionāri varētu pārbaudīt kaulu blīvumu. Vienojās arī par to, ka 1.jūlijā Alūksnes rajona pensionāru apvienības pārstāvji dosies uz Gulbeni, kur risināsies reģionālā pensionāru sanāksme.
Sēdē izskanēja ierosinājums, ka arī Alūksnes rajonā vajadzētu vienu speciālu veikalu, kurā pensionāri varētu lētāk iegādāties dārzeņus, maizi un citus produktus. Šāda pieredze ir Limbažu rajonā. "Praktiski tas ir grūti izdarāms, bet es zinu, ka Latvijā ir šādi veikali, piemēram, Limbažos. Pensionāru apvienība interesēsies par šo jautājumu sīkāk, jo uzskatu, ka arī Alūksnē tādu varētu izveidot, ja tikai ir vēlēšanās," saka I.Aizupiete.
Viņa norāda, ka nākamā apvienības sēde tiks rīkota izbraukumā, apmeklējot Jaunalūksnes pagastu. Šī sēde būs augusta beigās vai septembrī.

Citu datumu laikraksti

  • Dārza darbi jūnija otrajā pusē

    Mitruma apstākļi labi, dažviet pēc pērkona negaisa arī pārmitrs, vislabākie apstākļi nezāļu attīstībai, vēl pēdējais piegājiens to apkarošanai,...

  • Lauksaimniekiem - izdevīgāki kredīti

    Lauksaimnieki joprojām var pietiekties divās kreditēšanas programmās ar zemākām procentu likmēm - Lauksaimniecības ilgtermiņa investīciju...

  • Senču optimisms palīdz uzvarēt pārbaudījumus

    Mālupiete Ināra Garā it nemaz neatgādina rūpju nomāktu sievieti, lai gan pārbaudījumu dzīvē droši vien bijis vairāk nekā citiem.Mālupiete Ināra Garā...