Pensionāru apvienība rīko pirmo izbraukuma sēdi

Šonedēļ Jaunalūksnes pagasta Kolberģī notika Alūksnes rajona pensionāru apvienības izbraukuma sēde.

Šonedēļ Jaunalūksnes pagasta Kolberģī notika Alūksnes rajona pensionāru apvienības izbraukuma sēde.
Šoreiz rajona pensionāri tajā pārrunāja ne tikai apvienībai aktuālos jautājumus, bet arī tikās ar uzaicinātajiem Tautas partijas pārstāvjiem, aplūkoja izstādi "Ziedu parāde" un vēroja pasākumu "Ziedi, dzeja, mūzika", kurā uzstājās Jaunalūksnes pagasta literāti.
Jaunalūksnes pagasta pensionāru padomes priekšsēdētāja Inta Aizupiete, kas bija uzņēmusies organizēt izbraukuma sēdi, atzina, ka ir priecīga redzēt viesus Kolberģī un uzsvēra, ka tieši viņiem ir veidota "Ziedu parāde". Tās tapšanā iesaistījušies daudzi Jaunalūksnes pagasta iedzīvotāji, atnesot ziedus no saviem dārziem. Alūksnes rajona pensionāru apvienības priekšsēdētāja Inta Maka klāstīja, ka apvienība beidzot ir reģistrēta Uzņēmumu reģistrā un pagaidām tajā ir iesaistījušies desmit Alūksnes rajona pagasti un Alūksnes pilsēta.
Apvienības pirmajā izbraukuma sēdē piedalījās arī Alūksnes domes priekšsēdētājs Armands Musts, Tautas partijas Alūksnes biroja vadītāja Asja Zālīte un Tautas partijas Centrālā biroja vadītāja Ramona Pitana, jo šī partija arī atbalstīja pasākuma norisi. R.Pitanai klātesošajiem bija jāstāsta par to, kāds ir partijas redzējums par Latvijas pensionāru rītdienu. Viņa uzsvēra, ka 1.oktobrī šogad jau otro reizi būs pensiju indeksācija, rezultātā pensija palielināsies apmēram par pieciem latiem. "Zinu, ka tiek plānots vēl viens jauns likumprojekts, kas paredz pensiju pārrēķinu. To paredzēts izskatīt valdībā kopā ar 2006.gada valsts budžetu. Likumprojekts paredz, ka cilvēkiem ar darba stāžu līdz 1996.gadam tiks veikts pensijas pārrēķins. Tāpēc tiem, kam ir lielāks darba stāžs, būs arī lielāka pensija, kas arī ir godīgi. Būtu labi, ja šajos laikos pensionāru vienīgās rūpes būtu par to, kā sarūpēt mazbērniem našķus, bet tā tas diemžēl nav. Tomēr mēs ceram, ka arī Latvijā pienāks laiks, kad pensionāri varēs baudīt tādas vecumdienas, kādas ir pelnījuši," uzsver R.Pitana.
Alūksnes domes priekšsēdētājs A.Musts ir pārliecināts, ka valstij vairāk jāgādā par pensionāru labklājību un jāpanāk, lai uzņēmumi rūpīgāk maksātu nodokļus, jo tādējādi valsts budžetā būs vairāk līdzekļu un tā vairāk varēs palīdzēt pensionāriem.
"Alūksnes domei ir izveidojušās labas attiecības ar dažādām sabiedriskajām organizācijām, kas ļauj pašvaldībai veiksmīgāk izzināt to problēmas - arī pensionāru. Pašlaik domē tiek risināts jautājums par sociālās mājas vai dzīvokļu izveidi, un, tiklīdz tie būs, jaunu mājvietu sev iegūs tie Alūksnes pensionāri, kas dzīvo nepienācīgos apstākļos," saka A.Musts.
Savukārt Senioru kluba pārstāvji no Rīgas pastāstīja, ka klubs ir izveidots pirms trim gadiem un tā biedri regulāri tiekas reizi mēnesī. Kluba uzdevums ir palīdzēt partijai risināt politiskos jautājumus.
Pēc kafijas pauzes sākās pensionāru apvienības izbraukuma sēdes otrā daļa, kuras laikā rajona pensionāri vēroja pasākumu "Ziedi, dzeja, mūzika". Kultūrkapitāla fonds atbalstīja Jaunalūksnes pašvaldības iesniegto projektu "Dzeja atver pasauli". Tas paredzēja pagastā apzināt jaunos, potenciālos literātus un rīkot Dzejas dienu pasākumu. Pasākuma laikā varēja uzzināt daudz interesanta par Jaunalūksnes literātiem - Alekseju Dzenu-Litovski, Aldonu Atgāzi, Dainu Avotiņu, Alfredu Dāvidu, Gintu Pētersoni, Vēsmu Kokli-Līviņu un dzirdēt viņu dzeju. Par uzdrīkstēšanos un atsaucību pasākumā tika sumināti arī jaunie Jaunalūksnes literāti - Aina Berķe, Tatjana Bērziņa, Zaiga Sudraba, Inga Gerasimina, Līva Čerbikova, Laura Medvide un Oskars Steberis. Savukārt L.Čerbikova un Justīne Stavecka klātesošos priecēja ar vijoles un flautas spēli. Pensionāri saņēma arī informatīvu materiālu "Dzejas dienas Jaunalūksnē", kurā lasāma autoru dzeja.
Apvienības priekšsēdētāja I.Maka pēc pasākuma atzina, ka šādas izbraukuma sēdes ir lietderīgas un pieļāva, ka nākamā izbraukuma sēde varētu būt Alsviķos.

Citu datumu laikraksti