Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pērk kopīgas dāvanas visai ģimenei

Virešu pagastā Vizlas upes krastā ģimenes ligzdu ir iekārtojusi Bužu ģimene. Nelielajā mājiņā, kas atrodas meža ielokā, nekad nenorimst bērnu balsis. Gintas un Ivara Bužu laulību Dievs svētījis ar astoņām atvasēm.

Virešu pagastā Vizlas upes krastā ģimenes ligzdu ir iekārtojusi Bužu ģimene. Nelielajā mājiņā, kas atrodas meža ielokā, nekad nenorimst bērnu balsis. Gintas un Ivara Bužu laulību Dievs svētījis ar astoņām atvasēm.
Ginta un Ivars nākamgad svinēs 20 gadu kāzu jubileju. Skatīdamies uz bērniem un atcerēdamies jaunības dienas, abi nopūšas. "Laiks skrien vēja spārniem. Bērni jau ir izauguši," saka Ginta Buža.
Vecākā meita Arita mācās Rīgas Pedagoģijas un Izglītības vadības augstskolas Alūksnes filiālē un strādā pirmsskolas izglītības iestādē. 17 gadus vecais Dainis mācās Jāņmuižā par pavāru. 15 gadus vecā Santa, 13 gadus vecais Jānis, 11 gadus vecā Justīne un 10 gadus vecā Una mācās tuvējās skolās. Niks, kuram ir seši gadi, mācās pirmsskolas izglītības iestādē, bet pusotru gadu vecais Krists Aksels dzīvo mājās un gaida pārnākam lielos brāļus un māsas. Mājās Krists Aksels jūtas vislabāk.
Savukārt abi vecāki rūpējas par bērnu labklājību. Mamma Ginta ir algota bezdarbniece. Viņa strādā pagastā par sētnieci, bet tētis Ivars pēc zaudētā darba bankrotējušajā kokzāģētavā šobrīd strādā gadījuma darbus. Tomēr viņi nesūdzas. "Kas kuram šķiet grūti... Bērniem drēbītes paliek vienam no otra, vienīgi apavi nodilst. Dzīvojam savā mājiņā, nevienam netraucējam. Pašiem ir sava saimniecība. Turam gotiņu, vistas. Dārzā audzējam visu nepieciešamo. Katram ir savs pienākums. Lai arī liekas naudas nav, badā nekad nedzīvojam," stāsta G.Buža. Viņa piebilst, ka lielākie bērni ir izauklējuši mazos.
Ginta ar vīru nekad nav nožēlojuši, ka ģimenē aug tik daudz bērnu. "Mana mamma teica, ka Dievs katram ir novēlējis, cik bērniem ir jābūt. Arī es esmu augusi ģimenē, kur bez manis vēl bija pieci bērni," atklāj Ginta, sakot, ka viņa labprāt ģimenē uzņemtu vēl vairākus bērnus, ja vien ģimenes māja būtu kaut nedaudz lielāka.
Ginta un Ivars mīlestību cenšas vienādi dāvāt katram bērnam, bet vismīļākais ir pastarītis. "Pierasts, ka mājās vienmēr ir dzīvība. Kad vasarā kāds no bērniem aizbrauc paciemoties pie sievas radiem, māja šķiet tukša," stāsta Ivars. Lai arī vecākā meita Arita reizēm ir neapmierināta ar troksni, kas vienmēr šeit valda, viņai ir grūti aiziet no mājām. "Aritai bija iespēja studēt gan Rīgas Tehniskajā universitātē ekonomiku budžeta grupā, gan arī mācīties Valmierā, bet viņa vēl baidās uzsākt savu dzīvi. Mājas ir un paliek mājas," spriež Ginta.
Vecāki bērniem māca, ka jārēķinās citam ar citu, jāpalīdz vājākajam un nedrīkst būt
egoists. Lai arī starp bērniem kādreiz izceļas kāds ķīviņš, tas ātri vien norimst. "Mācām, ka nedrīkst dzīvot ar ļaunu, jo mums jau tā apkārt ir daudz ļaunuma. Mana lielākā vēlēšanās šobrīd ir izskolot bērnus, pēc tam gan jau dzīve viņus noliks katru savā vietā," apsver Ginta.
Bužu ģimene ir saliedēta un draudzīga. Viņi kopīgi vakaros spēlē dažādas spēles, kopīgi svin svētkus. "Ja nevaram nopirkt dāvanas, izcepu cepumus vai kūku, lai bērniem ir prieks svētku dienā. Vienmēr cenšamies atzīmēt dzimšanas dienas, arī Jāņus, bet vismīļākie svētki ir Ziemassvētki. Tie ir ģimenes svētki, kad visi var būt kopā," stāsta Ginta.
Viņa atklāj arī kādu jauku tradīciju, ko uzsākuši pirms dažiem gadiem. "Uz Ziemassvētkiem pērkam kopīgas dāvanas visai ģimenei. Esam nopirkuši fotoaparātu, tosteri. Par šīm dāvanām visiem ir prieks! Lielie bērni to saprot, bet mazajiem nopērkam vēl kādu nieciņu," stāsta G.Buža.

Citu datumu laikraksti

 • Varēs vizināties zirga pajūgā

  Jātnieku sporta klubs Jaunannas pagasta zemnieku saimniecībā “Arāji” rīko jautras izdarības, atrakcijas un vizināšanos kamanās.Jātnieku sporta klubs...

 • Uz pasākumu aicina bērnus

  Alūksnes atpūtas un izklaides vietā “Klondaika” 21.decembrī notiks Ziemassvētku sarīkojums, uz to aicina 50 bērnus no maznodrošinātām...

 • Konkursā izcīna godalgotu vietu

  Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskolas 10.klases skolniece Ilze Dandena ir ieguvusi 2.vietu zīmējumu un domrakstu konkursā “Sports manā skolā...

 • Ministrija piedāvā sadarbību

  Alūksnes rajona padome saņēmusi Vides ministrijas piedāvājumu sadarboties Eiropas Savienības strukturālo fondu līdzekļu piesaistē ar kopējiem...

 • Skandālists policistam draud ar gāzes pistoli

  Alūksnē, Dārza ielā, kāds vīrietis likumsargam draudējis ar gāzes pistoli, kad pašvaldības policists pēc izsaukuma bija ieradies novērst ģimenes...

 • Tradicionāli rīko džudo turnīru

  Alūksnē 20. un 21.decembrī notiks starptautisks turnīrs džudo, kurā piedalīsies dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Krievijas.Alūksnē 20....