Pie masiera jānāk ar labām domām

Ar medicīnas māsu un sertificētu masieri Sarmīti Akmentiņu tikāmies Sarmītes darbavietā - pie ģimenes ārstes dakteres Ingas Žīgures.

Ar medicīnas māsu un sertificētu masieri Sarmīti Akmentiņu tikāmies Sarmītes darbavietā - pie ģimenes ārstes dakteres Ingas Žīgures.
Sarmīte te strādā jau ceturto gadu. Pirms trīspadsmit gadiem viņa mācījusies masieru kursos Rīgā. Agrāk par šo profesiju ierindas medmāsa varējusi tikai sapņot.
Sarmītes dzimtā puse ir Jaunanna. Pēc vietējās pamatskolas absolvēšanas sekojušas mācības Alūksnes 1.vidusskolā. Tad viņa iestājusies 4. medicīnas skolā Rīgā. Turpmākie 15 gadi pagājuši Līgatnē.
"Strādāju par medmāsu. Vēlāk daktere ieteica papildus apgūt masieres profesiju. Es priekšlikumu pieņēmu. Tā katru dienu divus mēnešus braukāju uz Rīgu. Gribējās paplašināt savu redzesloku," atceras Sarmīte. Pārvarējusi tuva cilvēka traģisko bojāeju, viņa turpinājusi darbu, audzinājusi divus dēlus, ieguvusi ārsta palīga sertifikātu.
Reiz atbraukusi uz Alūksni ciemos pie krustmātes, avīzē izlasījusi sludinājumu, ka piedāvā masiera darbu. Necerēdama uz īpašiem panākumiem, Sarmīte aizgājusi pie dakteres Žīgures uz pārrunām un tikusi pieņemta darbā.
"Aizbraucu mājās un visu vēl labi apsvēru. Secināju, ka pārmaiņas nenāktu par ļaunu, tāpēc esmu šeit. Savu izvēli nenožēloju," saka Sarmīte.
Masieres darbu Sarmīte veic no tiešā medmāsas darba brīvajā laikā. Dienā pieņemot piecus klientus. Pārsvarā nākot sievietes, kurām ir "sēdošs" darbs. "Daudzi tagad izmanto apdrošināšanas polišu atlaides, tomēr gluži bez ārsta norīkojuma nevajadzētu nākt, jo viņam jānosaka diagnoze. Cenšos pieskaņoties klientu vēlmēm, tāpēc darbdiena nereti ieilgst līdz astoņiem vakarā. Tas nav pareizi, jo atpūsties arī vajag. Esmu mācījusies kursos bērnu masāžu. Gribētos iemācīties pēdu masāžu un kaut ko specifiskāku," saka Sarmīte.
Viņa stāsta, ka rokām jābūt veselām, jo jāsajūt ķermeņa uzbūve. Sarmīte jūtot, kādā noskaņojumā cilvēks pie viņas atnāk. "Jau pieskaroties ķermenim, jūtu, vai tas piepildīts ar pozitīvām vai negatīvām emocijām. Ir klienti, kurus masējot pati jūtos fiziski nogurusi, bet emocionāli uzlādēta. Dažreiz pēc veiktās masāžas nav gandarījuma, jo cilvēks bijis nīgrs, noguris no dzīves, pats no sevis. Ja vairāk domātu gaišas domas, tad arī kaites vieglāk padotos ārstēšanai. Ar klientiem parasti strādāju klusējot. Ja nu cilvēks īpaši runīgs, tad atbildu. Tomēr uzskatu, ka aizrunāties nevajag - tikai pielāgoties. Ar bērniem tieši otrādi - jārunājas. Pēc katra klienta relaksējos, iededzu svecīti, zem tekoša ūdens noskaloju rokas un atjaunoju tajās enerģiju," stāsta masiere.
Sarmīte ievērojot veselīgu dzīvesveidu. Televīziju praktiski neskatoties, jo tas cilvēku padarot mazkustīgu un nervozu. Viņa labprāt kopā ar krustmāti ejot skriet.
"Pēc horoskopa esmu Ūdensvīrs, sevi tā arī sajūtu. Patīk peldēt, nirt, braukt ar laivu. Ziemā cenšos daudz slēpot, slidot. Katrā gadalaikā var atrast nodarbošanos, kas dod iekšēju mieru un labvēlīgu gaisotni. Mums ir skaista pilsēta, kur pavadīt laiku. Ciemiņi no Līgatnes priecājās par mūsu sakopto parku un strūklakām," saka Sarmīte.

Citu datumu laikraksti

 • Skolā atver kafejnīcu

  Jaunannas pamatskolā Mārtiņdienu svinēja jau 8.novembrī. To oriģinālā kafejnīcas veidā organizēja 8.klases skolēni.Jaunannas pamatskolā Mārtiņdienu...

 • Dodas ķekatās

  Mārtiņdienas priekšvakarā aktīvākie Pededzes bibliotēkas lasītāji kopā ar bibliotēkas vadītāju Antoņinu Girs devās ķekatās pie vienīgā sava pagasta...

 • Noraida lūgumu ierosināt krimināllietu

  Ģenerālprokuratūra noraidījusi Alūksnes pilsētas domes lūgumu ierosināt krimināllietu pret SIA “Silmežs A” un sabiedrisko organizāciju “Mūzika...

 • ASV politisko batāliju ēnā

  Iepriekšējās nedēļas politiskie notikumi Latvijā nevarēja sacensties ar ASV prezidenta vēlēšanu izrādi. Vietējo masu saziņas līdzekļu neviltotā...

 • Uzņēmēji var pieteikties uz Atzinības balvu

  Alūksnes rajona uzņēmumi var pretendēt uz Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Atzinības balvu, ja līdz 15.novembrim nosūtīs savu...

 • Piedalās seminārā Rīgā

  Šodien Rīgā konferencē “Sociālā darbinieka profesionālās darbības aktualizācija darbā ar cilvēku tirdzniecībā iesaistītām personām” piedalās arī...