Pie rajona lielākajiem autoceļiem vēlas iekārtot stāvlaukumus

Vidzemes attīstības aģentūra pašlaik izstrādā projektu “Vidzemes josta, Ziemeļu stīga un Vidzemes šoseja - tūrisma attīstības pamats Vidzemē”.

Vidzemes attīstības aģentūra (VAA) pašlaik izstrādā projektu "Vidzemes josta, Ziemeļu stīga un Vidzemes šoseja - tūrisma attīstības pamats Vidzemē". Tajā ir aicinātas iesaistīties arī Alūksnes rajona pašvaldības, kuru teritorijas caurvij minētie ceļa posmi.
Projekta mērķis ir veicināt ilgtspējīgu tūrisma attīstību ceļu posmu Vidzemes josta (VJ), Ziemeļu stīga (ZS) un Vidzemes šoseja (VŠ) telpiskajā zonā. Šonedēļ Alūksnes rajona pašvaldībām ir jāizsaka priekšlikumi, ko pašvaldība vēlētos projektā darīt, lai veicinātu tūrisma attīstību.
"Es aicinu Alūksnes rajona pašvaldību vadītājus diskutēt par šo projektu. Projekts paredz veikt pētījumu par dabas un kultūrvēsturisko mantojumu un to izmantošanas iespējām šajā zonā, kā arī pētīt esošo tūrisma potenciālu. Ir paredzēts izstrādāt VJ, VŠ un ZS vizuālo vizītkarti, piedalīties izstādēs un izdot informatīvus bukletus, izveidot pašvaldībās tūrisma informācijas centrus, iekārtot šo autoceļu malās automašīnu stāvvietas, tūrisma takas, kā arī organizēt apmācības tūrisma uzņēmējiem un/vai pašvaldību tūrisma speciālistiem," saka VAA projektu nodaļas vadītāja Maija Zālamane.
Projekta partneri ir Vidzemes rajonu pašvaldības, Vidzemes Tūrisma asociācija, Pleskavas attīstības aģentūra, Šauļu attīstības aģentūra un Brandenburgas lauku tūrisma asociācija. Projekta īstenošanai ir iespējams saņemt apjomīgu finansējumu no Eiropas fondiem, bet arī pašvaldībām būs jāpiedalās ar līdzfinansējumu.
"Pašlaik Vidzemes pašvaldības ir izteikušas vēlēšanos šajos ceļu posmos izveidot automašīnu stāvvietas. Jaunu stāvvietu iekārtošana maksās ļoti dārgi, turklāt būs nepieciešami daudzi saskaņojumi tās iekārtošanai. Lētāk būtu labiekārtot esošās stāvvietas tūristu vajadzībām, ja pašvaldības apņemtos šīs atpūtas vietas apsaimniekot. Bet par to vēl ir jādiskutē," uzsver M.Zālamane.
Projektu ir paredzēts iesniegt PHARE - sadarbības programma Baltijas jūras reģionā izsludinātajā projektu konkursā marta beigās vai aprīļa sākumā. Ja projektu atbalstīs, to īstenos gada laikā.

Citu datumu laikraksti

  • Nenožēlo nevienu dzīves mirkli

    Alūksniete Ausma Lietaviete šodien ir laimīga, ka dzīvo, var būt kopā ar tuvajiem un mīļajiem cilvēkiem un ka viņiem klājas labi. Arī par to, ka nav...

  • Vai Einars Repše beidzis savu misiju Latvijā?

    Neviltotu prieku daudzos politiķos izraisīja Einara Repšes paziņojums, ka viņš atsakās no savas kandidatūras premjera amatam par labu Krišjānim...

  • Apbalvo čaklākos izplatītājus

    Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskolas skolēnus svētdien Rīgā apbalvoja kā vienus no čaklākajiem UNICEF atklātņu izplatītājiem.Ojāra Vācieša Gaujienas...