Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pieaugušo “kariņš” pagalmos 28

Daudzdzīvokļu namu pagalmos Alūksnē risinās kāda nebeidzama cīņa – kur un kurš varēs novietot stāvēšanai savu automašīnu. Ir pagalmi, kuros automašīnu novietošana nesagādā problēmas, taču ir arī tādi pagalmi, kuros vai nu vietas trūkuma dēļ, vai arī cilvēku nezināšanas un iedomības dēļ izceļas lieli strīdi.

Trūkst stāvvietu
SIA “Alūksnes nami” valdes loceklis Armands Musts atzīst - Alūksnē ir daudzdzīvokļu nami, kuros automašīnu novietošana sagādā problēmas. “Ir gadījumi, kad namu apsaimniekotāji dažādu iemeslu dēļ nespēj mājas iedzīvotājiem nodrošināt vietu automašīnu novietošanai. Padomju laikā būvētajām mājām šādu iespēju nebija un toreiz arī netika radītas autostāvvietas. Tajā laikā arī automašīnu nebija tik daudz,” teic A.Musts. Viņš uzsver, ka katra māja šobrīd jautājumus par automašīnu novietošanu risina individuāli. Nereti problēmas sagādā tas, ka mājās veiktie uzkrājumi no apsaimniekošanas maksas ir domāti ēkas uzturēšanai un uzlabošanai - stāvlaukumu izveidošana atvirzās otrajā plānā un kļūst gluži vai par ekstru. “Šis jautājums ir jāizskata tad, kad mājas iedzīvotāji var to atļauties un ir gatavi to darīt. Cilvēkiem var palīdzēt arī Alūksnes novada pašvaldība, kura finansē pagalmu labiekārtošanas projektus. Šādā veidā ir atrisināts jautājums Ganību ielā, kur tika palielināts stāvlaukuma apjoms. Arī Torņa ielā 7/9 mājas iekšpagalms ir noasfaltēts. Tagad tikai pašiem īpašniekiem būtu jānolemj, kā viņi savas automašīnas novietos,” pauž A.Musts un aicina tos cilvēkus, kuriem ir pieejamas garāžas, novietot savas automašīnas tur, nevis tieši zem mājas loga.

Mudina rast kompromisu
A.Musts norāda - ir daudz iespējamo risinājumu, bet nekad nebūs tā, ka visi simtprocentīgi būs apmierināti. “Šis jautājums tomēr vairāk skar tos iedzīvotājus, kuriem ir transportlīdzekļi, taču daudzdzīvokļu namos dzīvo arī diezgan daudz iedzīvotāju, kuriem nav savas automašīnas. Šie cilvēki nebūs lielākie autostāvvietu izbūves atbalstītāji,” teic A.Musts. Viņš mudina māju iedzīvotājus rast kompromisu un labiekārtot teritoriju ap daudzdzīvokļu mājām. Ja tiek rasts finansējums autostāvvietas būvniecībai, tad mājas iedzīvotāji varētu padomāt arī par to, kā uzlabot vidi daudzdzīvokļu mājas pagalmā bērniem, senioriem un iedzīvotājiem ar kustību traucējumiem. “Šajos jautājumos iedzīvotājiem pašiem ir jāvienojas. Mēs, protams, viņus konsultējam un piedāvājam skices, taču pašiem iedzīvotājiem ir jānolemj šim nolūkam iegūt līdzekļus,” uzsver A.Musts.

Pacietības vadzis lūza
Alūksniete Margarita Bitaine ir Pils ielas 40.mājas vecākā. Šīs mājas iedzīvotājiem šovasar izdevies atrisināt automašīnu novietošanas problēmu. Pils ielas 40.mājas iedzīvotājiem nav sava pagalma, tāpēc viņi novieto automašīnas uz piebrauktuves pie mājas. Ilgu laiku šajā vietā automašīnas novietoja arī Helēnas ielas 28.mājas iedzīvotāji, kaut gan viņiem pašiem ir sava vieta, kur novietot auto. Pacietības vadzis lūza, un Pils ielas 40.mājas iedzīvotāji vērsās pie M.Bitaines ar lūgumu kopīgi atrisināt šo jautājumu. “Mūsu mājas iedzīvotājiem sāka trūkt vietas, kur likt auto. Gājām uz Alūksnes novada domi, lai iegūtu atļauju izvietot zīmes, ka šajā teritorijā auto var novietot tikai Pils ielas 40.mājas iedzīvotāji. Saņēmām atļauju un izdalījām arī autovadītājiem atļaujas. Tas viss bija bez maksas. Līdz ar šo lēmumu situācija ir atrisinājusies, tiesa gan, vēl viena automašīna no Hēlēnas 28.mājas regulāri tiek novietota mūsu teritorijā. Mēs maksājam sētniekam, kurš kopj šo teritoriju, un tā ir mūsu mājas iedzīvotāju nauda, nevis citu māju iedzīvotāju līdzekļi. Es uzskatu, ka tas būtu tikai godīgi, ja šie noteikumi tiktu ievēroti,” pauž M.Bitaine.

Ignorē brīdinājuma zīmes
Lai arī konfliktsituācija atrisinājusies diezgan viegli, brīdī, kad pie Pils ielas 40.mājas tika iekrāsota speciāla līnija automašīnu novietošanai, daži Helēnas ielas 28.mājas iedzīvotāji bija neapmierināti. Lai arī situācija ar stāvlaukumiem ir atrisināta, Pils ielas 40.mājas iedzīvotājus satrauc vēl kāda problēma. Gar šo māju ved mazs pievedceļš, pa kuru var aizbraukt uz veikalu “Top!”. Daudzi autovadītāji izvēlas nevis garāko ceļu, bet, ignorējot brīdinājuma zīmes, tik un tā brauc pa īsāko ceļu cauri mājas pagalmam. “Šo ieliņu saremontējām ar iedzīvotāju līdzfinansējumu, bet nu tās segums jau drīz atkal būs jāmaina. Mājas iedzīvotāji zina, ka te mēdz skraidīt arī bērni, bet tie, kuri nezina, brauc lielā ātrumā,” stāsta M.Bitaine un uzsver, ka arī par šo elementāras pieklājības jautājumu Pils ielas 40.mājas iedzīvotāji turpinās cīnīties.

Vietu sadalījums - ieradums
Ceļu satiksmes noteikumos teikts, ka dzīvojamajās zonās transportlīdzekļus drīkst novietot tikai īpaši šim nolūkam paredzētās stāvvietās. Ja tādu stāvvietu nav vai tās ir aizņemtas, transportlīdzekļa stāvēšana atļauta tikai vietās, kur tas netraucē gājēju pārvietošanos vai citu transportlīdzekļu braukšanu. Ja transportlīdzeklis novietots tā, ka neļauj iebraukt vai izbraukt citam vai traucē pārvietoties gājējiem, autovadītājam var uzlikt 40 eiro naudas sodu. Par pārkāpumiem iedzīvotāji var ziņot policijai pa tālruni 110.
Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Prevencijas grupas vecākā inspektore Sintija Gulbe informē, ka likums neparedz autostāvvietu noteiktu sadalījumu. “Ir reizes, kad paši mājas iedzīvotāji izveido iekšējās kārtības noteikumus, un katrs iedzīvotājs par tiem tiek informēts. Šādos gadījumos var tikt piešķirtas arī īpašas atļaujas, taču likumā nav noteikts, ka kāda stāvvieta pieder tieši jums – iedzīvotāji, kuriem ir šīs atļaujas, nedrīkst vietas dalīt vēl savā starpā. Arī man ir bijuši gadījumi, kad aizbraucu pie kāda ciemos un mājas iedzīvotāji liek pārvietot automašīnu, jo tajā vietā to novietojot kāds mājas iedzīvotājs,” teic S.Gulbe. Šāds vietu sadalījums drīzāk ir ieradums, un, ja vien to nenosaka iekšējās kārtības noteikumi, tas būtībā ir nelikumīgi. “Ja vien autostāvvieta nav uz jūsu privātās zemes un jūsu mājai nav izstrādāti iekšējās kārtības noteikumi par auto novietošanu, jūs nedrīkstat norādīt, kur kādam likt savu auto,” uzsver S.Gulbe. Diemžēl šādas situācijas sastopamas visai bieži.

Neattaisno likuma
pārkāpšanu
Alūksnes novada pašvaldības policijas priekšnieks Ardis Tomsons uzsver, ka pašvaldības policija regulāri saņem sūdzības par dažādiem pārkāpumiem saistībā ar automašīnu novietošanu daudzdzīvokļu namu pagalmos Alūksnē. Šādi pārkāpumi parasti sodāmi ar 30, 40 vai 55 eiro naudas sodu. Nereti iedzīvotāji mēdz attaisnoties ar to, ka pie mājas nav bijis iespējams novietot automašīnu, tāpēc tā tiek novietota zaļajā zonā. “Es saprotu, ka mēs visi vēlamies savas automašīnas novietot tuvāk pie savas kāpņu telpas, tas ir tikai normāli, taču, ja tas nav iespējams, ir jāatrod vieta, kur to drīkst darīt. Šādi gadījumi neattaisno likuma pārkāpšanu,” uzsver A.Tomsons.
Ir gadījumi, kad pārpratumi radušies arī ar autovadītājiem, kuriem ir invaliditāte. Atļauja stāvēt invalīdiem paredzētās autostāvvietās ir pieļaujama tikai ar īpašu atļauju, nevis invaliditātes apliecību. Šādos gadījumos arī tas tiek uztverts par pārkāpumu.

Lai var piebraukt
Lai arī situācija varētu šķist visai nevainīga, dažreiz pārkāpumi var radīt lielas problēmas, piemēram, ja daudzdzīvokļu māju pagalmā automašīnas ir novietotas tā, ka traucē citu automašīnu iebraukšanu un izbraukšanu. Ir situācijas, kad pie attiecīgās kāpņu telpas jānokļūst dažādiem glābšanas dienestiem. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Vidzemes reģionālā centra vadītāja vietniece Sniedze Bračka informē, ka neatliekamās medicīniskās palīdzības automašīnai būtu jānokļūst pēc iespējas tuvāk cietušajiem, taču dienests spēj organizēt savu darbu arī tad, ja tas nav iespējams. “Par laimi, līdz šim nav bijis tādu gadījumu, kad šādās situācijās izšķirtos cilvēka liktenis. Ja nespējam nokļūt tuvāk cietušajam, tad nesam viņu uz nestuvēm kaut vai cauri visam pagalmam. Grūtāka situācija gan ir citiem glābšanas dienestiem,” pauž S.Bračka.
Neizved atkritumus, ja traucē
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Alūksnes daļas komandieris Genādijs Razmislovs atzīst - neatminas konkrētu gadījumu, kad kāda automašīna traucētu glābšanas dienesta funkciju izpildi, tomēr Alūksnē šī problēma esot aktuāla. “Problēmu rada tas, ka daudzdzīvokļu  mājas celtas padomju laikā. Ceļi ap daudzdzīvokļu mājām ir šauri, jo padomju laikos tos nemaz nevajadzēja platākus. Tagad cilvēkiem automašīnu ir daudz vairāk un šie paši ceļi kļuvuši jau par šauriem,” saka G.Razmislovs. Viņš uzsver, ka gadījumā, ja ugunsgrēks izceltos kādā daudzdzīvokļu namā, kuram būtu apgrūtināta piebraukšana, ugunsdzēsēji censtos piebraukt pa citu ceļu. “Mums ir pilnpiedziņas automašīna, tāpēc mēģinātu atrast citu ceļu. Pašreiz VUGD Alūksnes daļā nav mašīntrepju, jo vecās ir nolietojušās. Šādām trepēm mašīna būtu jānovieto uz līdzenas vietas, un tad gan nevietā atstātas automašīnas varētu radīt problēmas,” pauž G.Razmislovs. Ja automašīna tiek novietota pie hidranta, vajadzības gadījumā glābšanas dienesti to bez atļaujas var pārvietot.
Savukārt SIA “Rūpe” valdes loceklis Artis Sviklis atgādina, ka automašīnas nevar novietot blakus sadzīves atkritumu konteineriem. Gadījumā, ja kāda automašīna traucē atkritumu izvešanu, šis fakts tiek fiksēts fotogrāfijā un atkritumi vienkārši netiek izvesti. Tādā gadījumā kāda autovadītāja dēļ cieš visi mājas iedzīvotāji. ◆

Alūksniešu viedokļi

Apes ielas 4/2.mājas iedzīvotāja, autovadītāja:
- Automašīnu pagalmā novietoju gan es, gan mamma. Manai mammai ir pat izvērsies strīds ar kaimiņieni no blakus kāpņu telpas. Parasti jau atrodas kāda vieta, kur nolikt auto. Protams, var jau mašīnu nolikt, kur vien brīvāks, taču man ir bērns un ir jāizņem gan ratiņi, gan krēsliņš. Šādos gadījumos gribas automašīnu novietot tuvāk savai kāpņu telpai. Bieži vien gadās, ka mašīnas tiek gluži vai nomestas, kur pagadās. Zinu, ka pie mūsu mājas savu automašīnu liek arī kāds iedzīvotājs no citas mājas. Problēma ir arī tā, ka citiem ir pat vairākas mašīnas, kuras tad nu visas jāsaliek kaut kā. Mūsu pagalmā reiz pat stāvēja kāda “relikvija” - to trīs gadus neviens nekustināja un tā aizņēma vietu. Zinu arī dažus autovadītājus, kuri savas mašīnas noliek zaļajā zonā.

Apes ielas 12.mājas iedzīvotāja, autovadītāja:
- Pie mūsu mājas trūkst vietas, kur novietot auto. It īpaši tas ir jūtams vakaros pēc darba. Šai mājai nemaz nav savas stāvvietas, tāpēc cilvēki cenšas automašīnas novietot, kur vien ir brīva vieta. 8.mājai ir sava stāvvieta, kur var novietot automašīnas tikai šīs mājas iedzīvotāji. Protams, cenšos tur auto nelikt, bet dažreiz man sanāk tur nolikt arī savu mašīnu. Esmu arī saskārusies ar sodu no pašvaldības policijas par auto novietošanu pie atkritumu tvertnēm. Tur ir maza vietiņa, kur neaug zāle, un, kad nebija, kur citur novietot automašīnu, atstāju to tur. Saņēmu par to sodu un neesmu vienīgā, kurai Apes ielā ir uzlikts sods. Man gan ir jautājums – kāpēc sodu uzlikšana aktivizējusies tieši šogad, ja automašīnas tur liek jau sen? Ideāla vieta autostāvvietai būtu laukums, kur pašreiz starp 12. un 6.māju atrodas bērnu spēļu laukums. Apes ielā ir divi spēļu laukumi, tāpēc uzskatu, ka vienu varētu pārveidot par autostāvvietu.

Pils ielas 34.mājas iedzīvotāja, autovadītāja:
- Pagaidām automašīnu novietoju, kur pagadās un kur vien ir brīva vieta. Dažreiz sanāk likt arī pie veikala “Top!”. Pašreiz dzīvoju Pils ielā, taču esmu dzīvojusi arī Laurencenē un Torņa ielā. Laurencenē un Torņa ielā bija līdzīga situācija. Vislabāk gan ar auto novietošanu bija tieši Torņa ielā vasaras laikā, jo, pat ja nebija brīvas vietas mājas priekšā, tā vienmēr atradās mājas sānos. Turpretī ziemā Torņa ielā bija murgs, jo automašīna no vienas puses bija jāpārliek uz otru un tā atkal un atkal. Man pašai labāk patiktu tāda sistēma, kāda ir ārzemēs, – ja tiek pirkts dzīvoklis, tad tiek piedāvātas arī pāris iezīmētas stāvvietas. Par šo pakalpojumu ir papildus jāmaksā, bet tas atrisina daudzas problēmas.

Kāda Pilsētas bulvāra nama iedzīvotājs, kurš nav autovadītājs:
- Mūsu mājas pagalmā nama iedzīvotāji liek automašīnas pie pašas mājas un mums nav autostāvvietas. Man tas traucē, jo tas apgrūtina piekļūšanu un izkļūšanu no mājas. Daudzi autovadītāji savā starpā ir izcīnījušies, kurš nu kur liks savu auto. Kāds autovadītājs liek auto tieši pie mājas ieejas, un tas traucē citiem. Nedrīkst darīt tā, ka kāds izvēlas savu vietu un vienmēr pie tās paliek - tas nav likumīgi. Lai arī tagad daudzi savas vietas ir sadalījuši, arī citiem var rasties vajadzība kādā no vietām novietot savu automašīnu. Mājas zeme ir privātzeme, un pašreiz autostāvvietas izbūves jautājums nav atrisināts un diez vai tas tik drīz arī notiks. Pagaidām par vietām notiek cīņa, kas ziemā jo īpaši izpaužas - kurš nu sniegu iztīra, kurš neiztīra.

Torņa ielas iedzīvotāja, autovadītāja:
- Reiz apciemoju draudzeni citā Alūksnes pusē un novietoju savu auto pie daudzdzīvokļu mājas brīvā stāvlaukuma vietiņā. Paejot laikam, pie draudzenes durvīm atskanēja zvans un vīrietis kliegdams apgalvoja, ka transportlīdzeklis jāaizvāc, jo tā esot viņa autostāvvieta jau gadiem. Bijām sašutušas, un iemītniece arī vaicāja, vai pie viņas tagad nevarēs ciemiņi atbraukt. Vīrietis atbildēja, lai liekot auto citur. Protams, automašīnu pārvietoju, taču man tā bija jānoliek zālienā.

Komentāri 28

@

problēmas sākās tad, kas ierodas glābšanas dienests, piemēram, VUGD

pirms 3 gadiem, 2016.10.07 10:59

suriks

probleema tev d-----saa, nevis UVGD

pirms 3 gadiem, 2016.10.07 19:46

@

surik~, tava paša problēma ir tieši tajā vietā

pirms 3 gadiem, 2016.10.08 11:47

kaboooom

Un AN tagad ir iepirkuši tonnu dzeltenas krāsas un elementāri atrisinās šo stāvvietu trūkumu - apķeselēs apmales puspilsētas pagalmiem un būs kārtība. Nebūs lieku strīdu un municipāļiem arī beidzot būs darbs - izrakstīt"prēmijas" tiem, kas, tāpat kā Jūlijs Krūmiņš, atvainojiet dir*īs virsū superīgajiem AN risinājumiem. Un viss pateicoties gāzes sprādzienam Torņa ielā, Musts pēkšņi sapratis, ka nevietā noliktas automašīnas traucē glābējiem piekļūt mājai. Ar to varbūt jāsaprot, ka alūksniešiem arī turpmāk jābūt gataviem maksāt milzu apsaimniekošanas maksas, bet vienlaicīgi turēt gatavībā čemodānus, ko viegli aizvest uz pagaidu mitekli, kamēr esošajā rosās glābšanas dienesti...

pirms 3 gadiem, 2016.10.07 11:02

traktors

Jāņem piemērs no Pils 40,savu stajanku izcīnijuši pat ar atļaujām,dzeltenās ar savilktas visur kur nebij slinkums,viss čikiniekā,kā nav atļaujas pa logu lūrošās pences sazvana pašikus,tie klāt un sodi tiek līmēti pilnā plaukumā!sava kārtībā,tikai žēl ka paši salikuši savus ripojamos tā kad operatīvais transports pa gaisu lidotu ja vajadzētu.

pirms 3 gadiem, 2016.10.07 15:11

vecāks

Dzeltenās apmales neko nedos! Pie bērnudārza Sprīdītis tāda ir pirms gājēju pārejas! Kā lika mašīnas, tā liek. Tas nekas ka apdraud bērnu un pieaugušo drošību KATRU DIENU!!! Policija nav manīta! Vai tiešām vajag nelaimi, lai kaut kas mainītos????

pirms 3 gadiem, 2016.10.07 15:33

lolvecaks

Ko nu tur apdraud pie Sprīdīša? Mašīnas tur ir varbūt uz 5 minūtēm dienā no rīta un uz 5 minūtēm vakarā, atkarībā cik vecāki trāpīs reizē. Kamēr policija atbrauks, sen jau 3 mašīnas tur nomainījušās būs. Muļķīgs piemērs manuprāt, izdomāts tikai dēļ tā lai pakasītos.

pirms 3 gadiem, 2016.10.07 15:41

top

nu 40 jau vispar laiž haļavu,auto saliek veikala stāvlaukumā,, un nu varoņi...

pirms 3 gadiem, 2016.10.07 19:21

civiks

Dziivoju 25 gadus, un ir atminnaaa vviiiiizijas par staavietu izveidossanu Apes ielaaa., kur ir tie mudaki ar savaam viizijaaam>????

pirms 3 gadiem, 2016.10.07 19:49

civikam

Dzīvokļu īpašniekiem ir visas iespējas tos finansēt tur un tik, cik iespējams neiznīdējot zaļo zonu un bērnu laukumus. Ja vien spēj vienoties par kopīgu teritorijas izmantošanu(cik un kur kurai mājai tās vietiņas nāks klāt), vienoties ar zemes īpašnieku un saskaņot teritorijas pārplānošanu būvvaldē. Īpaši daudz gan tur papildus nekas nesanāks...

pirms 3 gadiem, 2016.10.07 21:43

rediiisssinnnss

tad tu mudak ne***, ja nesanaaks. Man nav probleemu ziedot 500neiras lai buutu kur novietot auto. Bet tie 2 zveeru laki nav pa teemai.

pirms 3 gadiem, 2016.10.07 22:09

civiks

Es tikai par to,lai veco zveeru daarzu (nu taads piecitiigs apziimeejuma) pielaagotu auto vajadziibaaam.

pirms 3 gadiem, 2016.10.07 22:19

:)

Kas ir vecais zvēru dārzs, ko pielāgot auto vajadzībām ?

pirms 3 gadiem, 2016.10.07 22:40

civiks

Beernu laukums Energo puseee.

pirms 3 gadiem, 2016.10.07 22:45

autoīpašnieks

Vajag, vajag visas apmales dzeltenas apmālēt, lai čugungalva ar savu suņu palīdzību varētu smukas naudas iekasēt, citādi viņiem nekad nav gana.

pirms 3 gadiem, 2016.10.07 22:43

civiks

Jaaaa, patiesiibaa situaacija Apes ielaa ir katastrofaala, dazss labs, lai vareetu savu autinnu noparkot ir uzlicis 4-5 plaaksnes uz zallaas zonas (uz darba laiku novietojot tukssu kameru), un pooooo:), turam autinnu, nu nekas jau neaatliek un soddiiti netiekam. Domaaju ka man buutu laiks pienaacis riikoties tiessi taa pat, nobrugget savu laukuminnu:)

pirms 3 gadiem, 2016.10.07 22:54

Ideja

Iznomājiet no baznīcas bijušo hoķa laukumu.

pirms 3 gadiem, 2016.10.07 23:15

to Ideja

Nedēj te stulbumu! Tad ar visām tašām stapāt pret to kalnu? Pie tam pa tām sabrukušajām, slidenajām kāpnēm, kuras jau dzīvību apdraud, brīnums, ka tur neviens vēl kaklu nav lauzis, jo vairums staigā pa iemītām taciņām. Visās pilsētās visas pašvaldības daudzdzīvokļu māju teritorijas ir sakārtojušas, tikai mēs grimstam bedrēs, mēslos un tumsā.

pirms 3 gadiem, 2016.10.08 08:25

!!!

Tas taču AN darbinieks Veselovs, viņš drīkst likt plāksnes un riepu, kur skatās pašvaldības policija

pirms 3 gadiem, 2016.10.08 11:52

Ivars

Mani vēl fascinē, cilvēki, kuri uzskata, ka konkrētā vieta pie mājas ir viņa privātā, tā nenonotiek, neviens nav vietas īpašnieks, vecie stagnāti nespēj aptvert dzīves izmaiņas, aizsūtit tādus uz citu pilsētu, ātri vien izmācis!

pirms 3 gadiem, 2016.10.08 08:34

cits

Citā pilsētā Tu paliksi ar savu šrotu, tikai bez stikliem, labi ja ar visiem zobiem.

pirms 3 gadiem, 2016.10.08 13:31

Pils 40

Rakstā Bitaine no Pils 40 ir samelojusies, ka zīme "Tikai Pils 40" uz pašvaldībai piederošas iebrauktuves 2 māju kopīgajā iekšpagalmā uzlikta pēc viņas prasības. To uzlika pēc AN iesnieguma domē Omeljanas laikā, kas būvēja TOPu un Pils 40 uz to brīdi nebija nevienas stāvvietas un tā arī ir palicis. Tā teritorija Pils 40 nav piekrītoša, nav iznomāta, māja nemaksā ne centa nomu pašvaldībai. Blakus māju iedzīvotājiem sen bija laiks noprotestēt domē šo aizmirsto pagaidu stāvvietas risinājumu.

pirms 3 gadiem, 2016.10.08 16:13

pūce

Pec muldēsanas nak miršana.Nezini,nefleitē.Aizej pie Bitaines un palūdz visu informaciju, ka tapa tie stavlaukumi pie majas abās puses.Gan sarunas ar TOP džekiem,kuri vēl vienu papildus iemauca ,kam cēla ,kapēc cela un visu saraksti ar pašvaldibu otra puse.Parādisies piķis ,viņa tiks nedaudz izmainīta.

pirms 3 gadiem, 2016.10.08 23:07

pūce

Pec muldēsanas nak miršana.Nezini,nefleitē.Aizej pie Bitaines un palūdz visu informaciju, ka tapa tie stavlaukumi pie majas abās puses.Gan sarunas ar TOP džekiem,kuri vēl vienu papildus iemauca ,kam cēla ,kapēc cela un visu saraksti ar pašvaldibu otra puse.Parādisies piķis ,viņa tiks nedaudz izmainīta.

pirms 3 gadiem, 2016.10.08 23:08

Pūcei

Ar vietu , kur zīme , Bitainei nav nekāda sakara. Izstāstīt Bitaine gan prot. Avīzei tak ir izstāstījusi. :D Ar to, ka mājas kaimiņi no Pils ielas kur kafejnīca atteica Pils 40 zemes nomas līgumu un lika aizvākties, tur gan varētu Bitainei būt sakars. :)

pirms 3 gadiem, 2016.10.09 09:11

Pūcei

Bitaine gvelž pa divi deviņi. Mājai otrā pusē nav stāvlaukums, bet gan pašvaldībai piederoša piebrauktuve, kur "šefo" Bitaine ar savu domubiedru grupu, kura izveidojusies no iedzīvotāju daļas, kas dzīvo tanī pašā kāpņutelpā un, kuri, tad arī novieto tur savas automašīnas, lūr pa logiem un nekaunās pat pilsētas svētku laikā pie pašu mājas iedzīvotājiem sabraukušos radiņus nostučīt pašvaldības policijai, sak, nav mūsu auto, sodiet! Tanī pat laikā stučītājiem aizmirstas, ka vedot pastaigā savus suņukus, aiz tiem būtu jāsavāc tas, ko atstāj suņuks...Bitaine ar vēl pāris kundzītēm sapindzelējusi dzeltenās svītras, tikai jautājums kādā sakarā ar savām pindzelēm vēl iebraukuši stāvlaukumā, kur nav sakara ar Pils 40.Laikam krāsa sapirkta par daudz.Vēl jau ir visas iespējas salikt "guļošos policistus", uzcelt žogu ap māju, uzlikt paceļamu, nolaižamu barjeru (tāpat pie logiem ir regulārie dežuranti), ir, kur izvērsties.Tik uz priekšu!

pirms 3 gadiem, 2016.10.10 12:55

dvoreckis

Automašīnu īpašnieki savas problēmas lai risina kopigi paši- lai īrē zemi vai ko citu, citādi atradinājušies kājām staigāt un mašīnās grib iekāpt tieši tieši pie durvīm ...bet avārijas dienesti un iedzīvotāji lai laipo pavidu..zeme pagalmā ir kopīgai lietošanai,bet autoīpašnieki sparīgi aizcērt durvis un rullē.....

pirms 3 gadiem, 2016.10.10 18:04

TĀ TAS IR

Piekrītu Dvoreckim !!!!

pirms 3 gadiem, 2016.10.10 23:54

Citu datumu laikraksti

 • Skolotājs kā draugs 7

  Skolotājs kā draugs

  Bejas pamatskolas sākumskolas klašu skolotāja Lidija Stebere izpelnījusies vislielāko atzinību  Alūksnes un Apes novadu laikraksta “Alūksnes Ziņas”un...

 • Simfoniskā orķestra koncerts un Dailes teātra viesizrāde

  Simfoniskā orķestra koncerts un Dailes teātra viesizrāde

  Oktobris Alūksnē kultūras pasākumos ienesīs izsmalcinātu, klasisku un kvalitatīvu noskaņu. 2.oktobri Alūksnes Kultūras centrā sagaidīsim ar...

 • Kalnu riteņbraucēji noslēdz sezonu

  Ar seriāla “SEB MTB” pēdējo posmu un “Hānjas 100” sacīksti lielākā daļa Alūksnes riteņbraucēju liek punktu šai sezonai. Beidzies viens no Latvijas...

 • Pirts apmeklējums – dvēselisks piedzīvojums 4

  Pirts apmeklējums – dvēselisks piedzīvojums

  Alsviķu pagasta Karvā “Saulainajos Ziemeļos”, pīlādžogu ieskauta, Vaidavas upes krastos atrodas Mudītes Blusiņas izlolota pirtiņa. Mazā un omulīgā...

 • Sācies rudens gadatirgu laiks

  Sācies rudens gadatirgu laiks

  Svētdien, 25.septembrī, Apes pilsētā notiks tradicionālais Pierobežas rudens gadatirgus. Dažādas saimniecībā noderīgas lietas, stādus, pārtiku,...

 • Cinisms nav pieaugšanas pazīme

  Pirms kāda laika man nozaga velosipēdu. Tādu, kuru it kā nemaz nebūtu vērts zagt – manu veco un sirdsmīļo “Turist”, kuru pirku “latgalītē” par 20...