Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Piedalās mazpulcēnu projektu forumā

Šodien 29.Ziemeru mazpulka četras pārstāves ar vadītāju Jāni Bērtiņu dodas uz Malnavu, kur tiekas Vidzemes un Latgales projektu foruma dalībnieki.

Šodien 29.Ziemeru mazpulka četras pārstāves ar vadītāju Jāni Bērtiņu dodas uz Malnavu, kur tiekas Vidzemes un Latgales projektu foruma dalībnieki. Lai gan Alūksnes rajonā mazpulks ir vēl Gaujienā un Veclaicenē, šoruden atkal ziemerieši vienīgie ir atraduši iespēju iesaistīties novadu pasākumā.
"Ja meitenēm foruma konkursā izdosies labi aizstāvēt projektus, tad pavasarī, skolu beidzot, Agita Auziņa, Dita Cīrule, Liena Brīdaka un Svetlana Cvetkova saņems sudraba karotītes ar iegravētu vārdu. Mūsu mazpulkam veidojas tāda tradīcija. Turklāt šīm 9.klases skolniecēm ir jāstāsta arī par savu darbu piecu gadu laikā, kopš viņas ir mazpulcēni. Simboliski ar dzirnavām gribam parādīt, ka pagastā pūš jauni vēji, kas laukos rosina attīstīt tūrismu. Ir sagatavotas arī nelielas vizītkartes par vairāk nekā 20 objektiem," stāsta J.Bērtiņš.
Foruma nolikums prasa izveidot kolāžas, tāpēc Ziemeru mazpulcēni izgatavojuši dzirnavu maketu. Uz to spārniem no dažādiem materiāliem būs parādīti daži no tūrisma maršrutiem un apskates objektiem: Daces Baidekalnes un viņas draugu veidotā velotaka, Agitas Auziņas pārgājiena maršruts uz Alūksnes ezeru, Lienas Brīdakas un skolu beigušo mazpulcēnu iekārtotā atpūtas vieta Vistas kalnā un Briediņu ģimenes muzeja piedāvājums.
"Mums bija talka Vistas kalnā, kur attīrījām un sakārtojām apkārtni. Ierīkojām ugunskura vietu un izgatavojām soliņus. Ir prieks, ka kaut ko atstāsim savam pagastam. Blakus ir Gaiļa kalns. Iespējams, ka citi turpinās labiekārtot to, ja zemes īpašnieks tam piekritīs," pauž Liena. Svetlana pētījusi bites, bet Dita - savu māju.
"Tur ir izauguši visi Cīruļu ģimenes bērni, kas devušies prom no mājām. Dita ir jaunākā, tāpēc projektā grib atgādināt, ka ne tikai ēka, bet visa dzimtā vieta ir jāpatur sirdī," akcentē J.Bērtiņš.
Mazpulcēni iepazīstina foruma dalībniekus arī ar dienasgrāmatām un citiem projektiem, piemēram Lolitas Hercogas darbu par floristiku. Iepriekšējā gadā Ziemeru mazpulka projekts par pagasta mežiem saņēma Zemkopības ministrijas Atzinības rakstu.
J.Bērtiņš norāda, ka pirmo reizi forumā būs mazpulcēnu tirdziņš. Dita raganas tērpā piedāvās ne tikai "buramzāles", bet arī skolas puišu gatavotos maizes dēlīšus, paplātes, nažus, dakšiņas un citus koka izstrādājumus.

Citu datumu laikraksti

  • Iedzīvotājus neapmierina dabas lieguma ierobežojumi

    Veclaicenes pagastā Latvijas dabas fonda pārstāvji tikās un diskutēja ar iedzīvotājiem, kuru īpašumi atrodas dabas lieguma Korneti - Peļļi...

  • Policija informē

    Apzog lauku mājas. Alsviķu pagastā naktī uz 7.oktobri uzlauzta māja, nozagtas dažādas mantas un pase.Apzog lauku mājas Alsviķu pagastā naktī uz...

  • Reģistrēti dzimušie septembrī

    Alūksnes pilsētā - Edgars Voroņins, Laura Zitāne, Margita Lancmane, Ričards Tarantenkovs, Daniela Dantiņa, Reinis Liepiņš, Emīls Nils Hamanis, Alise...