Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Piedalās starptautiska projekta aktivitātēs

Rīt grupa Alūksnes jauniešu dosies uz Igaunijas Veru apriņķa Rouges pagastu, kur jauniešu klubs aicina viņus kopā ar somu un igauņu vienaudžiem piedalīties projektā "Ziemeļu jaunieši: kopējais un atšķirīgais".

Rīt grupa Alūksnes jauniešu dosies uz Igaunijas Veru apriņķa Rouges pagastu, kur jauniešu klubs aicina viņus kopā ar somu un igauņu vienaudžiem piedalīties projektā "Ziemeļu jaunieši: kopējais un atšķirīgais". Līdz 9.martam katra diena būs veltīta kādai no projekta dalībvalstīm.
"Izzinot kopējo un atšķirīgo triju valstu kultūrā un izglītībā, domās par pasākumiem Somijā un Latvijā. Igauņu dienā jaunieši darbosies grupās un apmeklēs skolas, lai gūtu ieskatu par valsts izglītības sistēmu. Viņi arī mācīsies igauņu valodu un iepazīs tautas tradīcijas. Tāpat Somijas un Latvijas dienās strādās grupās, mācīsies valodu un darinās rokdarbus," stāsta Alūksnes Bērnu un jauniešu centra metodiķe Iveta Žižmāre.
Latviešu valodu mācīs dialoga veidā. Ir sagatavota neliela vārdnīca ar dialogā ietvertajiem vārdiem. Raksturojot katru posmu izglītībā, projekta dalībnieki uzzinās, kā notiek mācības no piecu gadu vecuma līdz augstskolas beigšanai. "Vakara programmā jaunieši rādīs, kā Latvijā svin Jāņus, mācīs deju "Tūdaliņ, tagadiņ" un cienās ar ķimeņu sieru un rupjmaizi. Viņi informēs arī par dabas īpatnībām, kultūrvēsturiskajām tradīcijām, panākumiem sportā, kultūrā un mākslā," pauž I.Žižmāre. Alūksniešu prezentācija noslēgsies ar klipu "Welcome to My Contry", kas ir Latvijas vizītkarte. Iespējams, ka demonstrēs arī filmu par Alūksni.

Citu datumu laikraksti

  • Starp lietuviešiem un latviešiem vairāk ir līdzīgā

    Jau izsenis lietuviešu un latviešu tautas uzskatītas par ļoti tuvām - ar iespējām tās tuvināt, ar mēģinājumiem tās šķelt.Jau izsenis lietuviešu un...

  • Aicina fotografēt

    Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija rīko starptautisku fotokonkursu jauniešiem "Kultūras mantojums fotogrāfijās 2002 - 2003".Valsts...

  • Atbild jurists

    - Esmu dzirdējis, ka tagad esot jāveic kaut kādas personu datu reģistrācijas darbības, ja mans uzņēmums nodarbina darbiniekus, - jautā lasītājs.-...