Piedāvā interneta iespējas un apmācību

Vidzemes attīstības aģentūra gatavojas sākt īstenot projektu “E – Vidzeme”, bet Alūksnes rajona pašvaldības vēl nav izlēmušas par dalību tajā.

Vidzemes attīstības aģentūra (VAA) gatavojas sākt īstenot projektu "E – Vidzeme", bet Alūksnes rajona pašvaldības vēl nav izlēmušas par dalību tajā. Projekts divu gadu laikā paredz izveidot interneta pieslēgumu skolās un bibliotēkās Vidzemes reģiona sešos rajonos un apmācīt informācijas tehnoloģijās.
"Projektam būs 75 procentu Eiropas Savienības finansējums, 10 procentu līdzfinansējums no valsts budžeta, bet 15 procentu jāfinansē pašvaldībām, kuras piedalās projektā. Iespējams, ka tas attur, bet pašvaldībām projekta laikā nebūs jārūpējas par pieslēguma abonēšanas maksu. To segs no projekta līdzekļiem," stāsta VAA direktore Jolanta Vjakse.
Pedagogi un bibliotekāri varēs apgūt iemaņas darbam ar informācijas tehnoloģijām, kā arī mācīsies tās ierādīt citiem lietotājiem – skolēniem un lasītājiem. Par projekta līdzekļiem izglītosies arī informācijas tehnoloģiju speciālisti. Mācības notiks rajonos. Projekta kopējās izmaksas ir 830 698 lati. Tas ir vienīgais tik liela mēroga ES struktūrfondu finansēts projekts, ko īsteno Vidzemē.
Projekta tehnisko risinājumu meklēšanai ir izveidota darba grupa, kurā Alūksnes rajonu pārstāv informācijas tehnoloģiju speciālists Māris Āboltiņš. Paredzēts izstrādāt projekta tehnisko risinājumu un izsludināt konkursu tā realizācijai.

Citu datumu laikraksti

  • Ir radīti, lai būtu viens otram blakus

    Kas cilvēka dzīvē kļūst par galveno prioritāti, kad darba mūžs ir aiz muguras, bērni izauguši un radījuši iespēju priecāties par mazbērniem.Kas...

  • Turpinās konkurss “Veselā miesā vesels gars”

    Turpinot konkursu “Veselā miesā vesels gars”, ko rīko Alūksnes rajona tūrisma darbinieki sadarbībā ar vietējiem laikrakstiem, šodien publicējam...

  • Daļu zāļu kompensēs

    Ar šā gada 1.janvāri Veselības ministrija nolēmusi daļu līdz šim centralizēti iepērkamo onkoloģisko un hematoloģisko medikamentu (tos slimnieki...