Piedāvā vairāk sēklu un daudzveidīgākas

Alūksnē SIA “Vidzemes sēklas” veikalos cenšas apmierināt pircēju pieprasījumu, tāpēc iegādāts apmēram divas reizes vairāk sēklu nekā pagājušajā gadā. Krietni lielāka ir puķu sēklu izvēle.

Alūksnē SIA "Vidzemes sēklas" veikalos cenšas apmierināt pircēju pieprasījumu, tāpēc iegādāts apmēram divas reizes vairāk sēklu nekā pagājušajā gadā. Krietni lielāka ir puķu sēklu izvēle.
"Līdz šim nekā netrūkst, bet nezinu, kā būs vēlāk. Holandē ir iepirktas daudzgadīgās puķes: bārkstainie īrisi, dažādu krāsu flokši, vairāku veidu ģipsenes un dienziedes. Lielā izvēlē ir gladiolu sīpoli. Tos piedāvā vairākas Polijas un Holandes firmas. Iecienīti un vairākkārt izpirkti ir šķirnes "Oscar" gladiolu sīpoli, tiem ir lieli sarkani ziedi. Dzelteni ziedi ir šķirnei "Peter Pears", balti - "White Prosperity". Savukārt dāliju šķirnes ir audzētas Latvijā," stāsta SIA "Vidzemes sēklas" veikala vadītāja Solveiga Miezīte.
Dāliju gumi ir fasēti, turklāt ir pievienoti krāsaini attēli ar to ziediem. Norādīts ziedu lielums un augstums. Daudzi pircēji izvēlas zemās dālijas. Tās stāda ne tikai dobēs, bet arī puķu podos uz balkona vai lodžijām. "Vidzemes sēklu" bāze piegādā dāliju gumus bez iesaiņojuma, tāpēc tie ir lētāki. Daudzas šķirnes ir labi zināmas - "Lauma", "Jānītis", "Dālija 70", "Direktors".
Mazdārziņu īpašnieki var izvēlēties vairāku šķirņu sīksīpolus. "Stutgarten Riesen" ir divi varianti. Mazās frakcijas sīpoli vasaras beigās ir izauguši, tos var lietot salātos, bet februārī, martā tie dzen lokus. Lielās frakcijas sīpolus piedāvā loku audzēšanai. Šajā pavasarī daudzi pirmos lokus jau sen ir nobaudījuši.
"Sīpoli ir ļoti ražīgi, turklāt lokiem ir maiga garša. Pēc pirmās ražas loki ataug, tos var stādīt siltumnīcā," uzsver S.Miezīte. "Comred" sīpoli ir sarkani. Tos iecienījuši gardēži vasaras un rudens periodā.
Vairāk ir Tibetas ķirbju sēklas jeb "Turku turbāni", tāpat veikals centies nodrošināt zāles sēklas kaķiem. "Tās iesēj puķu podā, un pēc divām nedēļām kaķis var ēst zaļumus un vitamīnus. Daži nemaz negaida, bet sāk ēst, kad zāle tikko izdīgusi," saka veikala vadītāja.
Sējas kalendārā rakstīts, ka Lieldienās jāsēj redīsi. S.Miezīte sēja redīsus un ledus salātus siltumnīcā, tos pārsedza ar agroplēvi. Redīsiem tāpat kā salātiem dīgšanas temperatūra nav augsta.
"Atliek tikai izvilkt vadziņu, ielikt sēklas, kas iestrādātas papīra lentē, un apsegt ar plānu augsnes kārtiņu. Bieži vien redīsu audzētāji izvēlas nepareizu mēness fāzi vai arī sēj pārāk biezi. Šīm kultūrām nav vajadzīgi plus 20 grādi kā gurķiem," skaidro S.Miezīte.

Citu datumu laikraksti

 • Dzīve bez ilūzijām

  “Varbūt tiksimies siltākā laikā? Pie manis ir auksts kā ledusskapī,” pirms sarunas saka ārste Daina Stīpniece."Varbūt tiksimies siltākā laikā? Pie...

 • Ievēl jaunu rajona padomes priekšsēdētāju

  Padomē: varu pārņem sievietes. Par Alūksnes rajona padomes jauno priekšsēdētāju vakar ievēlēja Laimoni Sīpolu, kas ir arī Liepnas pagasta padomes...

 • Alūksnei būs savs karogs

  Jau nākamajā nedēļā ikviens interesents varēs iepazīties ar Alūksnes pilsētas karoga izstrādāto projektu, izteikt vērtējumu par to un iesniegt savas...

 • Konkursa 6.kārtas rezultāti

  Jānis Kūms (Gaujienas vidusskola, 10.klase) - 11,5 punkti.Jānis Kūms (Gaujienas vidusskola, 10.klase) - 11,5 punkti. - Līga Kūma (Gaujienas...

 • Veselā miesā vesels gars

  Šodien publicējam konkursa “Veselā miesā vesels gars” 7.kārtas jautājumus, ko veidoja Alūksnes rajona tūrisma informācijas speciālisti. Savukārt...

 • 7.kārtas uzdevums

  Pētījums: “X pirts darbība un attīstības tendences”.Pētījums: "X pirts darbība un attīstības tendences" Pētījumam jāizvēlas vienu sava...