Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Piemaksu nesaņems visi sociālie darbinieki

Ar septembri sociālie darbinieki, kas strādā ar ģimenēm un bērniem, no valsts budžeta līdzekļiem saņems pirmo piemaksu pie atalgojuma - 124 latus. Tāda iespēja būs daļai sociālo darbinieku.

Ar septembri sociālie darbinieki, kas strādā ar ģimenēm un bērniem, no valsts budžeta līdzekļiem saņems pirmo piemaksu pie atalgojuma - 124 latus. Tāda iespēja būs daļai sociālo darbinieku.
"Es strādāju ar ģimenēm un bērniem, bet piemaksu nesaņemšu. Man nav sociālā darbinieka izglītības, bet sociālā pedagoga kvalifikācija. Otra kolēģe, kura bija ieguvusi sociālā darbinieka izglītību, aizgāja no šī darba. Viņa izdega, jo ir psiholoģiski grūti saskarties ar problēmām - alkoholismu un vardarbību - ģimenēs. Labi, ka beidzot ir izprasts šī darba smagums un pieškirta piemaksa," atzīst Alūksnes Sociālās palīdzības centra darbiniece Gunita Girbe.
Lai gan viņa ir mācījusies, kā strādāt ar ģimenēm un bērniem, tomēr izglītība nav atbilstoša. Tagad G.Girbei ir jāizlemj, vai mācīties vēl divus gadus, lai iegūtu otru augstāko - sociālā darbinieka - izglītību. "Man izdevīgāk būtu mācīties tālāk sociālā pedagoga maģistrantūrā, bet arī tas neder. Otra iespēja ir meklēt darbu skolā," spriež G.Gorbe. Arī Ziemeru pagasta sociālajai darbiniecei Ingai Strautai ir cita augstākā izglītība. Viņa ir iesniegusi dokumentus augstskolā "Attīstība", bet vēl nezina, vai būs uzņemta budžetā grupā. "Domāju, ka ir pareizi prasīt atbilstošu izglītību, tomēr no cilvēciskā viedokļa ir mazliet sāpīgi, ka daudzi, kuri tāpat strādā ar ģimenēm un bērniem, nevar saņemt šo piemaksu," saka I.Strauta. Piemaksu nevar saņemt arī sociālie darbinieki, kuri nestrādā pilnu slodzi. Alūksnes rajona pašvaldībās tikai pusslodzi strādā vairums sociālo darbinieku. Viņiem algu maksā no pašvaldības budžeta, turklāt katra pašvaldības atalgojumu nosaka pati.
Mērķdotācijām no valsts budžeta līdzekļiem šogad atvēlēti 100 000 latu. To saņemšanai pašvaldības pieteikušas 178 sociālos darbiniekus. Pagājušajā gadā strādāja 1704 sociālā darba speciālisti, 510 darbiniekiem bija atbilstoša kvalifikācija, bet gandrīz 30 procenti studēja, lai to iegūtu.

Citu datumu laikraksti

  • Līdaka uzbrūk peldētājiem

    Kāds Austrijas ezers slēgts peldētājiem, jo milzīga līdaka ar iesauku Žokļi regulāri kož peldētājiem.Kāds Austrijas ezers slēgts peldētājiem, jo...

  • Copes kalendārs

    15. augusts Aktivitātes mazināsies, bet tas nenozīmē, ka zivis vispār būs kūtras. Vien tāds sīkums palicis kā atrast pareizo ēsmu vai mānekli. Nereti...

  • Bebru medībās veicas

    Alūksnietis Ints Ratseps piedalījies medībās kopš 15 gadu vecuma. Sākumā, protams, gāja dzinējos, bet nu jau 18 gadus viņš ir pilntiesīgs mednieks ar...