Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Piepilda sapni, pateicoties nejaušībai

Apenieši Benitu Bunkovsku pazīst kā ātrās palīdzības feldšeri, bet pirms diviem gadiem viņa atvēra kosmētisko salonu "Ieva".

Apenieši Benitu Bunkovsku pazīst kā ātrās palīdzības feldšeri, bet pirms diviem gadiem viņa atvēra kosmētisko salonu "Ieva". Šis salons ir vienīgais kosmētiskais salons Apē, tādēļ klienti teic, ka Benita ir izdarījusi milzīgi lielu un labu darbu.
No 1975.gada Benita Bunkovska strādā par ātrās palīdzības feldšeri. Sapnis par kosmētisko kabinetu Benitai bijis jau no bērnības, bet jaunībā tā arī netika piepildīts, jo daudz laika prasīja ģimene un bērni. Tomēr pirms diviem gadiem 3.jūlijā, savā vārdadienā, Benita atvēra salonu "Ieva". Benita stāsta, ka viņa ir dzimusi un augusi Apē. Viņa teic, ka vēl nekur nav redzējusi tik balti ziedam ievas kā šeit, Vaidavas krastos, tādēļ arī kosmētiskajam kabinetam devusi šādu vārdu.
Apciemo bijušo skolu
"Tā bija nejaušība. Būdama Rīgā, nolēmu apciemot bijušo skolu. Manas skolas pirmajā stāvā tagad mājvietu ir atradusi kosmētikas skola. Tā sagadījās, ka man pretī nāca kosmētikas skolas direktore un jautāja, ko es vēlos. Atbildēju, ka apskatu savu veco skolu. Direktore teica, ka šī var kļūt arī par manu jauno skolu. Nebiju domājusi, ka tādā vecumā vēl mācās, bet kosmētikas skolas direktore iedrošināja, teikdama, ka mācās vēl vecāki. Pēc divu nedēļu apdomāšanās nolēmu mācīties. Pēc sešu mēnešu mācībām 1981.gada 17.maijā ieguvu kosmētiķes sertifikātu," atceras speciāliste.
Benitas Bunkovskas kosmētiskajā salonā var baudīt arī masāžu. Sieviete atceras, ka arī masiera sertifikāta iegūšana ir bijusi nejaušība. "Dakteriem ik pēc kāda laika ir jāmācās resertifikācijas un kvalifikācijas kursos. Vēl padomju laikos devos uz resertifikāciju un uzzināju, ka ir iespēja mācīties masieru kursos. Tā es nošāvu divus zaķus reizē, no 1991.gada esmu arī sertificēta masiere," stāsta salona vadītāja.
Kad Benitas bērni bija izauguši un devušies savās gaitās, un viņi ar vīru palika divi vien, Benita izšķīrās par salona atvēršanu. Finansiālo atbalstu sniedza vīrs.
No šāgada marta salonā var ļauties solārija tīkamajam siltumam. Arī solārija speciālista sertifikātu Benita ieguva vienlaikus piedaloties resertifikācijas un mācoties solārija speciālista kursos. Benita saka paldies lielajiem dēliem, kuri iegādājās pilnīgi jaunu "Ergoline" solāriju.
"Šeit esmu visu pati izdomājusi un iekārtojusi. Gribēju, lai mani klienti šeit justos omulīgi," paskaidro salona vadītāja. Klientus priecē arī ziedi - liela mākslīga sarkana roze un naudas koks, kuru veiksmei Benita saņēmusi dāvanā no dēla.
Piedāvā dažādas procedūras
Benita smej, ka viņa septiņas dienas strādā, bet astotajā atpūšas. Pirmdienās un ceturtdienās viņa dežurē ātrajā palīdzībā, bet otrdienās, trešdienās, piektdienās un sestdienās ir kosmētiskajā kabinetā.
"Strādāju no desmitiem rītā līdz pat desmitiem vakarā, ja pieteikumu ir daudz. Dažreiz arī svētdienās. Šad un tad pa naktīm dežurēju, aizstājot savus kolēģus. Ja mediķu kolektīvā nebūtu saskaņas, es nevarētu strādāt savā salonā," spriež mediķe.
Salonā kosmētiķe piedāvā dziļās sejas tīrīšanas procedūras. B.Bunkovska strādā ar firmas "BG" kosmētiku un franču kosmētiku "Mary Cohr". Sejas attīrīšanas procedūras viņa veic ar "Catavital" aparāta palīdzību. Benita strādā tikai ar speciāliem instrumentiem.
"Laikam to ietekmē mediķa izglītība. Bet es uzskatu, ka visam, kas saistīts ar cilvēku, ir jābūt tīram un sterilam," atzīst B.Bunkovska.
Speciāliste klientiem liek arī sejas maskas, vispirms nosakot ādas tipu. Benita izmanto 12 maskas. Viņa veic arī sejas masāžas ar ēteriskām un vitaminizētām eļļām. Benita atzīst, ka tā pagaidām ir ekskluzīva procedūra, to atļaujas tikai dažas sievietes. Klientiem piedāvā arī acu maskas, skropstu un uzacu korekciju un krāsošanu, dekoratīvās kosmētikas uzlikšanu, visu veidu vaksāciju, manikīra pakalpojumus, kā arī ķermeņa masāžu un solārija pakalpojumus. Masāžas ar ēteriskajām eļļām ir pielīdzināmas aromātiskajai terapijai, kas palīdz atbrīvoties no dažādām kaitēm. Iegādāts speciāls aparāts, tādā veidā klienti var elpot ēteriskās eļļas, kas uzlabo elpceļu darbību.
Par darba trūkumu nesūdzas
Visus pakalpojumus un procedūras Benita veic viena pati. Benitai ir 20 līdz 25 stabili klienti. "Mēs, sievietes, laikam esam nedaudz skaudīgas. Ja redzam, ka kāda pretimnākošā sieviete izskatās ļoti labi, arī mums gribas izskatīties tāpat," spriež salona vadītāja.
Salonu apmeklē arī klienti no kaimiņpagastiem - Trapenes, Jaunlaicenes, Veclaicenes, brauc arī no Alūksnes, Smiltenes, Rīgas un pat ārzemēm. "Rīgas un ārzemju klienti, kuri ir atbraukuši ciemos uz Api, pie manis nonāk ar radinieku, draugu un paziņu ieteikumiem," stāsta B.Bunkovska. Lai arī darba ir diezgan daudz, viņa nesūdzas.
"Agrāk sievietes strādāja vēl smagākus darbus. Varbūt esmu garīgi nogurusi, bet fiziski gan ne - ar lāpstu taču nestrādāju. Arī mājas solis kādreiz bija smags, to neviens neredzēja un nespēja novērtēt, ko esi paveikusi. Tagad ir vieglāk," atzīst Benita.
Salona vadītāja ir apmierināta. Viņa teic, ka tik mazai pilsētiņai kā Ape, ir pietiekami daudz klientu, un viņa cer, ka to būs aizvien vairāk. Arī Benitas Bunkovskas klienti ir apmierināti. Viņi ir pateicīgi, ka Benita ir radījusi jauku vietu, kur uzlabot savu izskatu un pašsajūtu.
Benita ir mācījusies daudz, bet telpu trūkuma dēļ salonā nepiedāvā ķermeņa kopšanas procedūras. Arī pedikīra pakalpojumus klienti pagaidām šeit nevar saņemt, jo pedikīrs pagaidām nav tik pieprasīts. Tomēr salona vadītāja cer savus klientus nodrošināt arī ar šiem pakalpojumiem.
Eksperimentē, apgūstot jauno
No darba brīvajos brīžos Benita labprāt ada. Adīšanas prasmi viņa ir mantojusi no mammas. Kādreiz viņa adījusi daudz - vecākajiem dēliem dvīņiem bija jāada vienādas drēbes, arī jaunākajam. Tagad adīšanai vairs neatliek tik daudz laika. Benita daudz darbojas virtuvē, piepilda pagrabu ar ievārījumiem ziemai. Viņai patīk izmēģināt jaunas receptes, patīk ieskatīties jaunākajās pavārgrāmatās, eksperimentēt un improvizēt. Praktiskā saimniece vāc arī ārstnieciskās tējas. Lai varētu eksperimentēt, viņa audzē dažādus garšaugus.
Benita Bunkovska cer, ka, pastāvīgi apmeklējot seminārus un resertifikācijas kursus, gadīsies vēl kāda nejaušība, un viņa varēs iepriecināt klientus ar jauniem pakalpojumiem.

Citu datumu laikraksti

 • Gredzens

  - Nomierinieties, lūdzu, citādi es jūs ļoti slikti dzirdu. - Jā, jā... Tas gredzens ir mūsu dzimtas relikvija. Māte to uzdāvināja tēvam dzimšanas...

 • Eiro Latvijā ieviesīs 2008.gadā

  Eiropas Savienības vienotā valūta - eiro - ir ieviesta lielākajā daļā ES dalībvalstu, kuras īsuma labad saucam par eiro zonu, juridiski precīzi - par...

 • Noskaidroti zīmējumu konkursa “Uzzīmē bānīti” rezultāti

  Sagaidot Gulbenes - Alūksnes šaursliežu dzelzceļa 100 gadu jubileju, organizēja bērnu zīmējumu konkursu "Uzzīmē bānīti".Sagaidot Gulbenes - Alūksnes...

 • Gredzens

  - Viesības nebija pārāk lielas: Kazimira meita ar vīru un bērniem, viņa sievas Baibas māsas ģimene, un tuvākie kaimiņi - mēs ar Žani un Ludvigs.5. -...

 • Latvijai jāgatavojas “paņemt” ES naudu

  Eiropas Savienības struktūrfondi un to piedāvātās finansiālās iespējas Latvijai ir viens no biežāk pieminētajiem ieguvumiem no Latvijas iestāšanās...

 • Strādās, līdz kāds alūksnietis kļūs par olimpieti

  Augustā Alūksnes bērnu un jaunatnes sporta skolas vieglatlētikas treneris Ilgvars Vaskis svinēja 60 gadu dzimšanas dienu un 35. jubileju kā sporta...

 • Gredzens

  - Nē. - Dikti šaubos, ka tu pats patronas nopirki ieroču veikalā.4. - Nē. - Dikti šaubos, ka tu pats patronas nopirki ieroču veikalā. - Kā tad!...

 • Piedāvā dažādus kultūras un izklaides pasākumus

  Bānītim - 100. 2003.gada 6.septembra svētku programma: "Tingeltangelis ap bānīti 100 gadu garumā" Gulbenes stacijā.Bānītim - 100 Bānītim - 100....

 • Pēc sēņošanas var gatavot “Gaiļaseksti”

  Šis ir sēņu gads. Tas ir skaidrs ne tikai tiem, kas ar groziem dodas pēc minerālvielām bagātas pārtikas pusdienām un ziemas krājumiem.Šis ir sēņu...