Pierobežā dzīvo viena ar 200 lellēm

Liepnas pagasta “Bērziņos”, gandrīz pie Latvijas - Krievijas robežas, dzīvo Helēna Šketika, viņas vaļasprieks rada interesi daudzos.

Liepnas pagasta "Bērziņos", gandrīz pie Latvijas - Krievijas robežas, dzīvo Helēna Šketika, viņas vaļasprieks rada interesi daudzos. Vairāk nekā 200 lelles veido savdabīgu ekspozīciju un stāsta par izmaiņām rotaļlietu pasaulē 20 gados.
Istabā gultas, krēslus, galdu, plauktus, sienas un pat lustru aizņēmušas lelles un lellītes, zaķi, lauvas un dažādas rotaļlietas. Pēdējos divus gadus sirmgalve nav skaitījusi, cik to ir. "Man bieži jautā, kur klāju guļvietu ciemiņiem. Tad lelles saspiežas, un vietas pietiek visiem," saka H.Šketika. Viņa atzīst, ka patīk rotaļlietas. Nevēlas nevienu citu dāvanu, lai tikai varētu saņemt kādu neparastu un skaistu mantu priekam. To zina ne tikai viņas bērni, mazbērni un mazmazbērni, bet arī paziņas un draugi. Ciemakukulim kādu lelli vai zvēriņu izvēlas ekskursanti no tuvākas un tālākas apkārtnes. Protams, daļu Helēna ir pirkusi, reizēm nevarot iziet no veikala, ja kāda manta ir iepatikusies.
"Man ir divas meitas un dēls, četras mazmeitas, mazdēls, trīs mazmazmeitas un četri mazmazdēli. Martā paliks 82 gadi, bet vēl turos. Dēls aicināja pie sevis, taču man patīk dzīvot savā meža mājā kopā ar lellēm. Viena otra ir jau veca, vajadzētu izmest, bet žēl," saka Helēna.
Pirmā bijusi diezgan liela leļļu meitene, ko viņa pirkusi mazmeitai pirmajā dzimšanas dienā. Tagad dāvanas saņēmējai ir 33 gadi. Vecvecmāmiņa dzimšanas dienā saņēmusi zaķi, kas ir tikpat liels kā mazmazbērni. "Nesen mazmeita bija Īrijā un atveda man tādu spoku," viņa rāda zaļu vardi baleta kleitiņā un kurpēs. Cita mazmeita no Baltkrievijas pārvedusi spožu papagaili. No Krievijas atvests savāds spalvains zvēriņš, kas atgādina Sērfiju TV 3 rīta raidījumos. Nesen uzdāvināta Ragana ar slotu, jo tādas vēl H.Šketikai nebija.
Mīļas ir visas rotaļlietas, tomēr viena ir īpaša - Lena. Tā ir neliela lelle tautastērpā, ko sirmgalve ņems līdzi mūžības ceļā. Ne velti tai ir vārds, kādā saīsināti sauc Helēnu. Varbūt viņa arī atgādina to mazo meiteni, kas palīdzēja vecākiem saimniecībā, nevis rotaļājās. "Kad biju pieaugusi, strādāju uz šaursliežu dzelzceļa, kopā ar vīru gāju meža darbos, arī fermā. Tikai pēc aiziešanas pensijā atlika laiks sev," atzīst H.Šketika.

Citu datumu laikraksti

  • Par studentu zinātnisko darbu konkursu

    Latvijas Banka izsludina ikgadējo Latvijas augstskolu studentu zinātnisko darbu konkursu.Latvijas Banka izsludina ikgadējo Latvijas augstskolu...

  • Specializēs zemessardzes bataljonu

    Uz Zemessardzes 31. bataljona bāzes veidos Zemessardzes 31. bataljonu aizsardzībai pret masu iznīcināšanas ieročiem.Uz Zemessardzes 31. (Balvu)...

  • Lems par divu miljonu latu kompensāciju

    Šodien, 25.janvārī, valdība lems par divu miljonu latu piešķiršanu pašvaldībām, lai kompensētu vētras radīto postījumu novēršanā iztērētos...