Piešķir stipendijas četrām jaunajām mediķēm

Alūksnes novada domes septembra sēdē deputāti nolēma piešķirt stipendijas četrām jaunajām  mediķēm - rezidentēm no Alūksnes slimnīcas: Martai Ziņģei, Baibai Koševarei, Jolantai Umurei un Zanei Sviklei.
Visām mediķēm piešķirta Alūksnes novada pašvaldības stipendija 100 procentu apmērā no valstī noteiktās minimālās mēnešalgas 2018./2019. mācību gadam uz 11 mēnešiem, izņemot kalendārā gada augustu.
Alūksnes novada iedzīvotājas Martas Ziņģes specialitāte ir radiologs-diagnosts. Viņai vēl jāmācās  divi gadi. Arī Jolanta Umure ir Alūksnes novada iedzīvotāja. Viņas specialitāte ir neirologs. Šobrīd viņai sācies ceturtais studiju gads, kas ir pēdējais mācību gads. Arī viņa jau veic dežūras Alūksnes slimnīcā.
Zane Svikle ir alūksniete, kura jau pabeigusi medicīnas studijas, iegūstot internista specialitāti. “Lemjot 2016.gadā par Alūksnes novadam nepieciešamajiem medicīnas speciālistiem, saskatījām, ka Z.Svikle varētu būt internists-endokrinologs. Z.Svikle turpina medicīnas studijas endokrinoloģijā, kur jāmācās trīs gadi, šobrīd uzsākts pirmais no tiem. Visas jaunās mediķes ir izpildījušas nosacījumus, lai saņemtu pašvaldības stipendiju,” skaidro Alūksnes novada Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Kupča. Arī Z.Svikle jau strādā Alūksnes slimnīcā.
Savukārt Baiba Koševare ir no Kuldīgas puses un mācās par ģimenes ārsti. Šobrīd viņai ir trešais un pēdējais mācību gads. “B.Koševare ar ģimeni jau ir pārcēlusies uz pastāvīgu dzīvi Alūksnē un iekārtojusies Alūksnes novada pašvaldības sarūpētajā dzīvoklī. Savu ģimenes ārstes praksi Alūksnē viņa atvērs 2019.gada rudenī. Šobrīd Alūksnes slimnīcā viņa iziet praksi bērnu nodaļā, dežurē mūsu slimnīcā un skata bērnus ambulatori,” stāsta M.Kauliņa.
Noteikts, ka piecus gadus pēc mācību pabeigšanas visām jaunajām mediķēm jāstrādā Alūksnes slimnīcā, ko viņas arī ir apņēmušās darīt. Pretējā gadījumā būs jāatmaksā pašvaldības piešķirtā stipendija pilnā apmērā.
— Līga Vīksna

Citu datumu laikraksti

  • Par to, ko atļaujamies

    Šonedēļ divu dienu laikā notikuši divi gadījumi par “Alūksnes Ziņu” darbību, kas raisa pārdomas. Par to, ko atļaujamies (kādas personas ieskatā - par...

  • Kā vērtēt vēlēšanu rezultātus?

    Aizvadītajā nedēļā 954 vēlēšanu iecirkņos Latvijā un 121 vēlēšanu iecirknī ārvalstīs notika 13.Saeimas vēlēšanas. Vēlēšanu iecirkņos savu balsi...

  • Vēlēšanas atgādina aklo randiņu vai veikala reklāmu

    Šogad 13.Saeimas vēlēšanas mūsu pusē iekrita vienā dienā ar svecīšu vakaru. Savu balsi nodevu iepriekšējā dienā, jo nekādi to nevarēju savienot ar...