Pikets tomēr būs

Trešdien Alūksnes novada pašvaldības administratīvajā ēkā Alūksnes novada pašvaldība aicināja iedzīvotājus uz sarunu par Pils ielas rekonstrukciju. Tomēr aktīvisti, kuri ir neapmierināti ar remontdarba gaitu, tik un tā šodien dosies piketēt uz Pils ielas remontējamā posma.

“Mēs jau neesam pret remontu, bet pret to, kā tas tiek veikts,” tikšanās laikā teica alūksnietis Andris Osis.
Alūksnes iedzīvotāji sociālajos tīklos tika aicināti uz mītiņu, kurš vērsts pret nekārtībām Pils ielas remontā. Pikets notiks šodien pulksten 12.00. Aktīvistu grupa aicina cilvēkus ierasties ar savu auto un bloķēt satiksmi. Piketa mērķis ir panāk Pils ielas remontētā posma slēgšanu.
Uz Alūksnes novada pašvaldības organizēto tikšanos bija ieradušies tikai 12 iedzīvotāji. Kāds iedzīvotājs, kurš šodien piedalīsies piketā, bet vēlējās būt anonīms, izteicās, ka negājis uz tikšanos, jo neatbalsta pašvaldības nostāju. “Tad, kad viņi jūt, ka nebūs labi, tad viņi uztaisa tikšanos, bet mēs jau neskrienam pēc pirmā svilpiena. Tieši tāpēc neapmeklēju šo tikšanos, bet izteikšu savu nostāju piketā,” viņš saka. Savukārt alūksnietis Dzintars Salaks uzsvēra, ka uz šo tikšanos nav ieradušies  negatīvisma pilnie cilvēki, kuri ies uz piketu, pat neizprotot situāciju. VAS „Latvijas Valsts ceļi” Vidzemes reģiona Alūksnes nodaļas vadītājs Juris Priednieks pirmdien sarunā ar pašvaldības izpilddirektori Janīnu Čugunovu paudis viedokli, ka nav lietderīgi slēgt šo ielas posmu, veidojot apbraucamo ceļu pa Rūpniecības un Ganību ielu, jo tās nav piemērotas apbraucamajam ceļam. J.Priednieks uzsvēris - jārēķinās ar to, ka remontējamajā posmā ceļa segums vienmēr būs sliktāks nekā posmā, kur remonts nenotiek.
Projekta būvuzraugs Uģis Tērauds sarunā ar pašvaldību arī atbalstīja viedokli, ka nav pamata ielas posma slēgšanai, bet aicināja autovadītājus, kas pārvietojas pa šo ielas posmu, ievērot ceļa zīmes un izvēlēties tām un ceļa segumam atbilstošu ātrumu. U.Tērauds arī uzsvēra - ir jāņem vērā, ka Alūksnē laika apstākļi ir atšķirīgāki nekā citur. Viņš norādīja, ka būvnieki ir saņēmuši aizrādījumu par to, ka nedrīkst pieļaut situāciju, ka minētais posms ir neizbraucams.

(Turpinās no 1.lappuses)

Juris Priednieks uzsvēris - jārēķinās ar to, ka remontējamajā posmā ceļa segums vienmēr būs sliktāks nekā posmā, kur remonts nenotiek. Projekta būvuzraugs Uģis Tērauds sarunā ar pašvaldību arī atbalstīja viedokli, ka nav pamata ielas posma slēgšanai, bet aicināja autovadītājus, kas pārvietojas pa šo ielas posmu, ievērot ceļa zīmes un izvēlēties tām un ceļa segumam atbilstošu ātrumu. U.Tērauds arī uzsvēra - ir jāņem vērā, ka Alūksnē laika apstākļi ir atšķirīgāki nekā citur. Viņš norādīja, ka būvnieki ir saņēmuši aizrādījumu par to, ka nedrīkst pieļaut situāciju, ka minētais posms ir neizbraucams.
Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka uzsver, ka šobrīd Alūksnē notiek apjomīgākie rekonstrukcijas darbi, kas rada lielākas neērtības ikdienas dzīvē, jo vienlaikus ar Pils ielas remontu notiek arī ūdensapgādes un kanalizācijas, kā arī siltumtrašu rekonstrukcija. “Saprotam iedzīvotāju neapmierinātību, tomēr vienlaikus aicinām neuzkurināt negācijas apkārtējos cilvēkos, būt iecietīgiem un kopīgi gaidīt projekta galīgo rezultātu,” saka E.Aploka.

Būvdarbu uzsākšana
aizkavējās par trīs mēnešiem
E.Aploka norāda, ka darbu uzsākšana Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstītajā projektā „Tranzīta maršruta „Pils iela” rekonstrukcija Alūksnes pilsētā” pērn aizkavējās tādēļ, ka viens no pretendentiem, kas piedalījās atklātajā iepirkuma konkursā par būvdarbu veikšanu – SIA „Limbažu ceļi”, iesniedza sūdzību Iepirkumu uzraudzības birojā. Šī iemesla dēļ pašvaldība nedrīkstēja uzsākt līguma slēgšanu ar atklātajā konkursā izvēlēto pretendentu – piegādātāju apvienību SIA „Matthai” un „Matthai Bauunternehmen GmbH&Co.KG” līdz atbildes no Iepirkumu uzraudzības biroja saņemšanai, līdz ar to būvdarbu uzsākšana aizkavējās par trīs mēnešiem no plānotā.
Saņemot pašvaldībai labvēlīgu atbildi no Iepirkumu uzraudzības biroja, 13.augustā tika noslēgts līgums ar būvnieku par Pils ielas rekonstrukciju. Saskaņā ar atklātā konkursa nolikuma prasībām līguma slēgšana notiek ar konkrētu juridisku personu, tātad piegādātāju apvienībai bija jābūt reģistrētai kā vienotai juridiskai personai. Darbus objektā būvnieks uzsāka septembrī. Kopējā iepirkuma līgumcena ir 1 637 851,58 lati (bez PVN), taču papildus bija nepieciešami vēl nepilni 600 000 latu. Šī summa tika iekļauta projekta neattiecināmajās izmaksās, un projekta realizēšanai pašvaldība 2012.gada augustā ir paņēmusi aizņēmumu Valsts kasē.
“Projekta īstenošanas termiņš ir 2014.gada 13.februāris, bet darbi jāpaveic līdz šī gada rudenim. Šobrīd līdz pavasarim objektā ir izsludināts tehnoloģiskais pārtraukums. Būvnieka atbildīgais darbu vadītājs Jovits Gurčus pašvaldībai ir apliecinājis, ka nākamajā gadā strādās ar pietiekamu jaudu, lai iekļautos paredzētajā projekta īstenošanas termiņā. J.Gurčus pašvaldībai pirmdien apliecināja, ka darīs visu iespējamo, lai bedru konkrētajā posmā būtu iespējami mazāk,” informē E.Aploka.
Tā kā konkrētajā ielas posmā darbi nav beigušies, pašvaldība būvobjektu ir nodevusi būvnieka atbildībā, līdz ar to arī rūpes par posma uzturēšanas darbiem ir viņu ziņā. Pašvaldība regulāri sazinās ar būvnieku pārstāvjiem, informējot par ielas posma stāvokli un tajā nepieciešamajiem darbiem. Tā arī, piemēram, atkušņa periodā tika piesaistīti ceļu uzturētāji, kas ar speciālu tehniku līdzināja segumu. Šobrīd pašvaldība aicina iedzīvotājus, ja vien iespējams, braukšanai neizvēlēties šo Pils ielas posmu. Lai atvieglotu satiksmi citās ielās, pilsētā turpinās sniega izvešana, prioritāri šie darbi tiek veikti pilsētas centrā, šaurākajās ielās. Šonedēļ tas notiks arī Ganību un Jāņkalna ielā, bet Pils iela tiks paplašināta, nostumjot sniegu uz malām.

Valsts piešķirtā nauda ir jāiztērē
Šī gada 15.maijā tiks uzsākta pilsētas otrās tranzīta ielas rekonstrukcija Jāņkalna ielā. „Varbūt tad vienkārši šogad pasludinām Alūksni par slēgtu pilsētu,” teica alūksnietis Armands Musts. Alūksnes domes priekšsēdētājs Aivars Fomins uzsvēra, ka valsts piešķirtā nauda ir jāiztērē. „Ja mums valsts piešķir naudu, ko jūs mums iesakāt? Neizmantot to? Atteikties?” viņš jautāja. Iedzīvotāji bilda, ka risinājums varētu būt pārdomātāka ielu rekonstrukcija, lai vienā laikā netiktu remontētas abas tranzīta ielas. “Piekrītu, ka arī citās pilsētās remontē ceļus un tie ir vēl izdangātāki, taču remonta tempi ir daudz ātrāki. Cilvēki ir gatavi pieciest neērtības, ja zina, uz cik ilgu laiku tās būs, bet šajā gadījumā viss notiek ļoti lēni,” teica alūksnietis Valdis Vīksna.
Pašvaldības plānošanas un attīstības nodaļas vadītāja Arita Prižavoite skaidroja - ja valstī šie projektu iesniegšanas termiņi būtu nepārtraukti visu laiku un pašvaldība varētu izvēlēties, kad projektu iesniegt, tad šādas situācijas nerastos. Taču pašvaldībai, ja tā vēlas sakārtot pilsētas ielas, un Alūksnes novada pašvaldība to vēlas, ir jāiesniedz projektu pieteikumi tad, kad projektu iesniegšana tiek izsludināta.

Papildu finansējumu Alūksnes novadam nepiešķirs
E.Aploka informē, ka Alūksnes novada pašvaldība ne reizi vien ir vērsusi valsts atbildīgo institūciju uzmanību tam, ka mūsu novadā ir atšķirīgi ziemas apstākļi – garāka ziema, vairāk sniega, lielākas temperatūras svārstības, līdz ar to vairāk līdzekļu vajadzīgs ielu un ceļu uzturēšanai. “Diemžēl arī nupat esam saņēmuši atbildi no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, ka papildu finansējumu ceļu ikdienas uzturēšanai Alūksnes novadam nepiešķirs,” teica A.Fomins. Pašreiz naudas summa, kuru piešķir ceļu uzturēšanai ziemā, neatšķiras Kurzemē, kur sniega ir mazāk, un Vidzemē.
„Lūk, šī būtu lieta, par kuru mums būtu jāiedegas un jāpiketē, par mūsu novada kopīgo labumu, jo šī situācija ir netaisnīga,” tikšanās laikā teica Alūksnes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Dzintars Adlers.

Citu datumu laikraksti

 • Īsumā

  Biatlons Biatlonisti no Alūksnes startējuši vairākās Pasaules kausa sacensībās. Latvijas vīriešu biatlona izlase, kurā startēja Andrejs ...

 • Alūksnes muzejs top skaistāks

  Alūksnes Jaunajā pilī šobrīd notiek otrā stāva pārseguma siju protezēšana un nomaiņa Alūksnes muzeja izstāžu zālēs, tādēļ janvārī muzeja izstādes un...

 • Gripai nepatīk aukstums Alūksnē

  Ausma Mininga, ģimenes ārste  Varoņus tēlot nevajag Gripa tuvojas, un domāju, ka arī šogad tā garām neies. Cik plaša tā būs, ir ļoti grūti...

 • Tukšie lauki - skarbā realitāte

  Bija saulaina un skaista ziemas diena, kad mani ceļi veda uz Alūksnes novada nostūri Pededzi. Ceļā devos priecīgā noskaņojumā, jo braucu uz rotaļu...

 • Karro komandai - jauns treneris

  Motobraucējs Matīss Karro, kurš pagājušajā gadā Zviedrijā guva smagu traumu, atsācis trenēties. Komanda “STR KTM” novērtējusi līdzšinējo sportista...

 • Uzlabo dzeramā ūdens kvalitāti

  Apes pilsētā tiek īstenots projekts ūdenssaimniecības sakārtošanai, kurā ir pabeigti darbi divās aktivitātēs. Pilnībā no jauna ir izbūvētas dzeramā...