Pilnmēness naktis

7. “Jā. Viņu sauc par Līgu. Studējusi ārzemēs, tur apprecējusies. Uz Līgosvētkiem atbraukšot.”.

7.
"Jā. Viņu sauc par Līgu. Studējusi ārzemēs, tur apprecējusies. Uz Līgosvētkiem atbraukšot."
"Nu tad pašu galveno esam izrunājušas. Interesanta gan ir bijusi jūsu iepazīšanās. Tas puisis mums ar tēvu no pirmā acu uzmetiena iepatikās. Iznesīgs, patīkams un rezervēts."
"Jā, to tu, māt, pareizi pateici - rezervēts gan."
Māte saka: "Tā ir laba īpašība. Viņš nesteidzas ar sevis atklāšanu. Tagad visu, ko vien zinu par jums abiem, pastāstīšu tētim. Citādi viņš apvainosies, ka tikai man tu to pastāstīji. Vēl gribu teikt, ka tāls gan iznāk tas ceļa gabals, lai Zigurds nokļūtu pie tevis."
Zinta saka: "Viņš ejot pāri tiltam."
"Kaut arī tā, tomēr patālu atrodas Pļavnieku mājas no mūsējām."
Pēc skolas brīvdienām Zintai ir dažādas nepatikšanas ar klasesbiedriem un biedrenēm. Zinta viņiem neuzmācas ar savām idejām, jo pašreiz labāk klusēt. Redzams, ka Malda sāk draudzēties ar Uldi. Malda deju kolektīvā nedejo, tāpēc arī Uldis reti kad atnāk uz mēģinājumiem. Zinta viņam jautā: "Kāpēc tu nenāc uz mēģinājumiem?"
Viņš atcērt: "Sauc savu brālēnu, lai danco ar tevi."
"Tava atbilde ir smieklīga. Es domāju, ka mums ir jāpabeidz 12.klase visiem kopā draudzīgi, lai vēlāk pašiem par sevi nav jākaunas. Es neesmu neko tādu izdarījusi, lai klasesbiedri uz mani dusmotos."
Uldis saka: "Nu tad ņem mūs un saliedē, ja tas ir tavos spēkos."
Zinta jūt, ka viņš ir greizsirdīgs, tādēļ pieliek punktu sarunai.
Pavasaris visā savā godībā atnāk ātri. Sākas gatavošanās eksāmeniem. Maz laika Zintai atliek dzejošanai. Vēl arvien pilnmēness naktis ir viņas un Zigurda aicinājums pabūt kopā pie ezera. Mēness un zvaigznes ir abu jauniešu uzticības simbols. Tās naktis pieder viņiem jebkādos laika apstākļos.
Kad vasara uzzied visā pilnībā, Zigurds piebrauc ar laivu no kreisā krasta un aizvizina Zintu uz ūdensrožu lauku. Šoreiz viņš izvēlas tās pats - veselu klēpi pasniedz Zintai - laivā stāvot kājās un viegli to iešūpinot. "Sveicu tevi ar pilngadību! Nu mēs varēsim runāt kā pieaudzis ar pieaugušu. Ne tikai satiekoties, bet arī pa telefonu. Gaidu tavu jaunāko dzejoli!"
Zinta mazliet padomā, tad saka:
"Aizved mani uz priežu silu, kur
virši zied ar pakrēslu zilu,
Un priedes pret debesīm slienas
sasniegt mākoni zilu.
Baudīsim priežu elpu sūro un
bridīsim viršu ziedu jūru,
Smelsim prieku no zilās jūras,
spēku no priedes brūnās.
Aizved mani uz priežu silu - es
vēlos tev atklāt sapni zilu.
Lai klausās priedes, virši un sils, kā
sapnis par mīlu kļūst debesu zils."
Zigurds noklausās dzejoļa saturu ļoti uzmanīgi ar piebildi: "Es tevi aizvedīšu visur tur, kur tu vēlēsies, jo tu esi jau pieaugusi un pati vari par sevi spriest un atbildēt. Šonakt mums jāpaliek ezeram un mēnesim uzticīgiem, jāpasapņo šeit, kur esam iepazinušies. Mums abiem ir kopējas izjūtas, domas un prieks."
Tā tiek aizvadīta nakts uz ezera. Jauniegādātā laiva Zigurdam ir liela un ērta. To viņš ir izpušķojis ar bērza zariem un pīpeņu ziediem par godu Zintas dzimšanas dienai. Viņiem ir tik daudz ko runāt, ka klusuma brīdim nav vietas. Ezeru pārklāj migla, tuvojas rīts. Zigurds izpušķotajā "karietē" atved Zintu pie bērza. Izceļ no laivas, kuru pieāķē pie koka un meiteni pavada līdz mājām. Mīlestība uzplaukusi zied. Grūti šķirties. Tagad viens par otru viņi vairs nešaubās.
Tieši Jāņos divpadsmitajiem ir izlaidums. Zigurdam brauks ciemiņi no ārzemēm. Divus gadus neesot redzējis māsu Līgu un viņas vīru Vilibaldu. Māsa ir precējusies ar ārzemju latvieti. Būšot iespēja patrenēties runāt angliski. Diez vai viņam iznākšot laiks atnākt uz izlaidumu.
Mājās nekādu viesību viņai nebūs, tādēļ īpaši viņu nelūgs. Ja gribēs nākt, atnāks tāpat. Eksāmeni nokārtoti labi. Zinta ir izlēmusi mācīties Universitātē Filoloģijas nodaļā. Ir arī darba piedāvājums vietējā rajona redakcijā. Viņa vēl neatsaka, jo nezina, kā veiksies ar iekļūšanu Universitātē. Neklātienē studēt negribētos, labāk izjust studentes statusu klātienē ar visiem plusiem un mīnusiem. Viss vēl jāsaskaņo ar vecākiem un Zigurdu.
Izlaidumam jau iegādāta balta kleita un baltas kurpes. Matiem Zinta ļaus brīvi krist pār pleciem. Pēc izmazgāšanas viņas mati cirtojas un zeltaini mirdz. Zigurds par to jau ir izteicis komplimentus.

Citu datumu laikraksti