Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pilnvaru pārsniegšanā apsūdzētos policistus tiesās kaimiņpilsētā

Gulbenes rajona tiesā 5.un 6.martā izskatīs divu Alūksnes bijušo policistu - Sandra Gailāna un Normunda Ziņģa - krimināllietu par dienesta pilnvaru pārsniegšanu, lietojot vardarbību.

Gulbenes rajona tiesā 5.un 6.martā izskatīs divu Alūksnes bijušo policistu - Sandra Gailāna un Normunda Ziņģa - krimināllietu par dienesta pilnvaru pārsniegšanu, lietojot vardarbību. Par to informē Gulbenes rajona tiesas tiesnese Rasma Šaicāne.
Krimināllieta uz Gulbenes rajona tiesu nosūtīta ar Vidzemes apgabaltiesas Madonas pastāvīgās sesijas rīkojumu, jo Alūksnes rajona tiesā visi tiesneši ir atteikušies izskatīt šo krimināllietu.
Alūksnes tiesneši ir nobažījušies, ka viņiem varētu pārmest objektivitātes trūkumu, tādēļ izmantojuši likumā paredzēto iespēju atteikties no krimināllietas izskatīšanas. Alūksnes rajona tiesā šis nav pirmais gadījums, kad tiesneši atsakās izskatīt lietu. Piemēram, Alūksnes rajona policijas pārvaldes bijušā sevišķi svarīgo lietu inspektora Andreja Poļakova kukuļņemšanas krimināllietu skatīja Gulbenes rajona tiesā.
19.decembrī Alūksnes rajona tiesai nodeva divu bijušo Alūksnes policistu krimināllietu par dienesta pilnvaru pārsniegšanu, lietojot vardarbību. Abi apsūdzētie ir Alūksnes rajona policijas pārvaldes bijušie policisti - pilsētas iecirkņa pilnvarotais policists S.Gailāns (1977) un kārtībnieks autovadītājs N.Ziņģis (1965). Abi policisti labprātīgi no darba policijā aizgājuši, pēc tam kad tika apsūdzēti par kaušanos. Abi vasarā pēc saņemtā izsaukuma par ģimenes skandālu bija ieradušies mājās pie 37 gadus vecā alūksnieša Jāņa K. un, pēc cietušā vārdiem, piekāvuši viņu. S.Gailānu apsūdz arī par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā, jo viņš no Jāņa K. sievas kā dāvanu bija pieņēmis četras alus pudeles. S.Gailānam un N.Ziņģim piemērots paraksts par dzīvesvietas nemainīšanu.
Par dienesta pilnvaru pārsniegšanu vainīgajam var piespriest cietumsodu līdz desmit gadiem vai naudas sodu līdz 200 minimālajām mēnešalgām. Bet par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu var piemērot cietumsodu līdz astoņiem gadiem vai naudas sodu līdz 150 minimālajām mēnešalgām.

Citu datumu laikraksti

  • Mīlestība dažādos laikos

    Vēsturi allaž ir veidojuši aktīvi un darbīgi cilvēki, un tiem blakus ir atradies partneris, kam bieži vien ir liela nozīme lēmumu pieņemšanā.Vēsturi...

  • Darbarīki sniega tīrīšanai

    Sinoptiķi solīja, ka šajā nedēļā sniegs nokusīs visā Latvijā. Tomēr Alūksnes un Gulbenes rajonā par tā trūkumu nevar sūdzēties, turklāt vakar atkal...

  • Šovā cīnīsies par balvu

    Pirmdien, 27. janvārī, LNT kanālā pulksten 22. 00 sāksies “Mūzikas video 2003” atklāšanas šovs, kurā piedalās desmit grupas, kas sacentīsies par...