Pilsēta svinēs svētkus

No 2. līdz 4.augustam Alūksnē ar vairākiem pasākumiem tiks atzīmēti Pilsētas svētki, kuru moto šogad ir “Būt ceļā nozīmē atgriezties”.
Svētki piektdien iesāksies ar bezceļu sacensībām “Stiga Trophy” un ielu basketbola turnīru “Ghetto Basket”. Vakarā pie Alūksnes Jaunās pils notiks svētku atklāšanas lielkoncerts “Mūs vieno mājas”, kas tika veidots Alūksnes pilsētas tautas nama jubilejai. Koncerts guva ļoti lielu skatītāju atzinību, tāpēc nedaudz papildināts tiks rādīts arī Pilsētas svētkos. Pēc koncerta turpat pie pils būs vērojams projekciju šovs “Alūksnes Jaunās pils 150 gaismas stari”, kā arī notiks vairākas pilsētas ielu ballītes - Lielā Ezera ielas skvērā, administratīvās ēkas laukumā un pie Alūksnes Jaunās pils. Savukārt ballīte jauniešiem norisināsies jauniešu centra “Pa GALMS” pagalmā. Ikkatrā ballītē būs vienojošs priekšnesums – studijas „Fandango” kabarē nakts dejas.


Būs koncerti un tirgošanās
Sestdien svētki turpināsies ar amatnieku tirgu un radošajām darbnīcām pie Alūksnes Jaunās pils. Tirgotāji tirdzniecībai svētku laikā vēl var pieteikties pa tālruni 29205295. Turpat pie pils koncertus sniegs Valmieras Drāmas teātra dziedošo aktieru grupa “Žerāri”, Dailes teātra dziedošo aktieru ansamblis “Ilga”, un grupa “No pusvārda” un pazīstamais aktieris Guntis Skrastiņš. Otrās dienas svētku rīts iesāksies arī ar akvarelistu studijas “Aqua” dalībnieku plenēru – salidojumu, kā arī ar līdzdarbošanās pasākumiem pie “Aljas” Pilssalā, kur būs aktivitātes bērniem, bērnu ratiņu parāde un Latvijas karaokes čempionāts. Pulksten 18.00 Pilssalas estrādē skanēs mūzikls “Bitīt` rožu dārziņā”. Svētkus varēs svinēt Normunda Jakušonoka un Rīgas Zelta saules kora kopā ar Tipa orķestri naksnīgā koncertā. Pusnaktī debesīs atmirdzēs tūkstoš krāsu salūts, ko svētku organizatori iesaka vērot ezerā krastā pie “Aljas” un no Pilssalas tilta. Salūts tiks izšauts no peldvietas “Vējiņi”, tāpēc peldvieta tiks slēgta jau no pulksten 20.00. Pēc salūta pie „Aljas” muzicēt turpinās dīdžejs Roberts Lejasmeijers, bet estrādē - Atis un Jānis Auzāni.

Ierobežos satiksmi
Svētku izskaņā svētdien, 4.augustā, administratīvās ēkas laukumā notiks retro motociklu un automašīnu Vidzemes turneja. Tie būs igauņu motociklisti un retro automašīnu braucēji, kuri dodas ekskursijas braucienā pa Vidzemi. Vēlāk notiks kapusvētki Lielajos un Mazajos kapos, bet pulksten 13.00 Tempļakalnā skanēs skaists šlāgermūzikas koncerts grupas “Lauku muzikanti” izpildījumā. Arī šogad kapos pašvaldības aģentūra “Spodra” organizē ziedu tirdzniecību, un tai var pieteikties pa tālruni  26161235.
Svētku laikā tiks noteikti arī vairāki ierobežojumi, un svētku organizatori aicina alūksniešus būt saprotošiem. Piektdien pa dienu un vakarā būs slēgta Dārza iela posmā no Tirgotāju līdz Helēnas ielai. “Lai gan viena no piektdienas vakara ballītēm notiks Lielā Ezera ielas skvērā, diemžēl pilnībā šo ielu nevaram slēgt. Tāpēc aicinām alūksniešus pārdomāt savus braukšanas maršrutus un neizvēlēties šo ielu, saudzējot tos, kuri būs izvēlējušies šo balles vietu. Jāteic gan, ka pārsteiguma - kabarē deju - laikā nakts melnumā uz brīdi iela būs slēgta. Slēgts gan transportam, gan gājējiem būs arī Pils ielas posms iepretim pilij. Tas ir drošības apsvērumu dēļ, jo uz Pils ielas šai posmā tiks izvietota gaismas projekciju tehnika un salūta efekti,” stāsta tautas nama direktore Sanita Bērziņa.

Aicina pārvietoties kājām
Savukārt sestdien jau no agra rīta transportlīdzekļu kustībai tiks slēgta Pilssala, Pils un O.Vācieša ielas posmi, ņemot vērā aktivitāšu vietas, no 16.30 O.Vācieša ielas posms, Pilssalas un Skolas iela tiks veidota kā maksas stāvlaukumi, kur novietot automašīnas tiem, kuri dodas uz mūziklu un vakara pasākumiem Pilssalā. Automašīnas stāvvieta maksās latu.  “Ja pilsētas viesi bez auto transporta iztikt nevar, tad mēs, mājinieki, varam, tāpēc aicinu vairāk pārvietoties kājām. Pilsētā notiek vairāki rekonstrukciju darbi, tāpēc aicinu būt saprotošiem,” teic novada domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis un atklāj, ka svētku laikā būvnieki darbus pārtrauks, lai nebojātu svētku atmosfēru. Izpilddirektore Janīna Čugunova vēsta, ka svētku laikā galvenā tranzītiela Pils iela būs atvērta. “Ļoti ceram, ka laika apstākļi būs labvēlīgi un būvnieki Miera ielas krustojumu noasfaltēs līdz svētkiem. Arī šogad pašvaldība organizēs bezmaksas autobusus uz kapsētu un atpakaļ. Autobusi kursēs regulāri – līdzko viens būs piepildījies ar braucējiem, tas dosies prom, vietā brauks cits un nebūs jāgaida,” norāda J.Čugunova. Tāpat arī svētku laikā iedzīvotājiem jārēķinās ar lielāku kņadu un troksni pilsētā. “Svētkus svinam reizi gadā un svētkiem līdzi nāk arī troksnis, kas nebeigsies desmitos vakarā. Atvainojamies jau iepriekš par sagādātajām neērtībām un aicinām ikvienu alūksnieti piedalīties svētku pasākumos, ” teic priekšsēdētāja vietnieks Aivars Fomins.

Citu datumu laikraksti

 • Izstājas vai izslēdz?

  Pretēji viedokļi ir deputātam Jānim Sadovņikovam, kurš domē vienīgais tika ievēlēts no “Saskaņas centra” saraksta un šīs partiju apvienības Alūksnes...

 • Alūksne īsumā

  Alūksnes novads Sociālā dienesta vadītāja Regīna Kalniņa šīs nedēļas sociālās, izglītības un kultūras komitejas sēdē atgādināja par dienesta sniegto...

 • Volejbolā brāļi Dandeni atkal pirmie

  Gaujiena Norisinājies kārtējais posms Apes novada pludmales volejbola čempionātā vīriešiem un sievietēm. Vīriešu grupā piedalījās desmit komandas,...

 • Apes tenisa turnīrs ieiet finiša taisnē

  Apē norisinās tenisa turnīrs, kurā no četrām apkašgrupām ir zināmi finālisti ceturtdaļfinālam. No septiņpadsmit turnīra dalībniekiem ceturtdaļfinālā...