Pilsētā veiks labiekārtošanas darbus

Alūksnes pilsētas dome šovasar vēlas rekonstruēt elektroenerģijas padeves sistēmu uz Alūksnes Pilssalu un mainīt ielu apgaismojuma balstus Pils ielā.

Alūksnes pilsētas dome šovasar vēlas rekonstruēt elektroenerģijas padeves sistēmu uz Alūksnes Pilssalu un mainīt ielu apgaismojuma balstus Pils ielā.
"Vēlējāmies šogad asfaltēt Laurencenes ielu un izbūvēt tur trotuāru. Asfaltēšanas darbi izmaksātu apmēram 12 000 latu. Diemžēl šogad nevarēsim ielu asfaltēt, bet grants segumu noteikti atjaunosim un varbūt izbūvēsim arī trotuāru, jo Alūksnes elektrisko tīklu rajons ir iecerējis šogad gaisa vadu līniju nomainīt uz pazemes kabeļu līniju Pils ielā posmā no Ojāra Vācieša ielas līdz Siguldas ielai. Tā kā šajā posmā noņems elektrības pārvades stabus, pie kuriem ir piestiprinātas arī ielu apgaismojuma laternas, Alūksnes pilsētas domei vajadzēs izvietot jaunus ielu apgaismojuma stabus," stāsta Alūksnes pilsētas domes izpilddirektors Uldis Ozols.
Jāņkalniņā netālu no Kvēpīša ezera ir transformatora apakšstacija. No tās elektriķi ir iecerējuši ievilkt kabeli uz apakšstaciju pie ģimnāzijas, pēc tam pa Glika un Bērzu ielu, savienojot kopā ar apakšstaciju Helēnas ielā. Līdz ar to arī šajā posmā gaisa vadu līniju nomainīs uz pazemes kabeļu līniju.
"Domei abos posmos vajadzēs uzlikt 22 apgaismojuma balstus un divas vadības sadales. Viena balsta izmaksas būs apmēram 800 latu, bet kopējās izmaksas būs 17,6 tūkstoši latu. Pēc tam vajadzēs atjaunot arī pārrakto trotuāru segumu," saka U.Ozols.
Šogad dome vēlējās pilsētā bruģēt dažas gājēju ietves, bet arī no šīs ieceres būs jāatsakās, ja neizdosies piesaistīt papildu līdzekļus no sponsoriem tāpat kā citus gadus.
"Jau sen ir problemātiski apgādāt Alūksnes Pilssalu ar elektroenerģiju. Uz lieliem pasākumiem, kas risinās Pilssalas brīvdabas estrādē, ir jāiznomā dīzeļģenerators, lai nodrošinātu pietiekamas jaudas strāvas padevi. No Skolas ielas apakšstacijas uz Pilssalu gribam ievilkt jaunu spēka kabeli, kas izmaksās apmēram 7,5 tūkstoši latu. Pilssalā un posmā no Skolas ielas līdz Pilssalas tiltam pašlaik nav apgaismojuma, tādēļ līdz ar spēka kabeli jāievelk arī apgaismojuma kabelis un jāuzliek apgaismes stabi, kas arī izmaksā apmēram 7,5 tūkstošus latu. Ceram, ka šo problēmu daļēji ar sponsoru atbalstu varēsim īstenot šovasar," uzsver U.Ozols.
Arī Pilssalas tiltam vajadzētu veikt kapitālremontu. Ir jau veikta tilta tehniskā izpēte. "Kapitālremonts prasītu ļoti daudz līdzekļu, bet remontu varam veikt arī vairākās kārtās. Dome vēl nav pieņēmusi galīgo lēmumu, kā rīkoties, bet ir iecere šogad veikt nelielu tilta remontu. Iespējams, ka no krastu puses vajadzēs stiprināt visus tilta stūrus. Celtspēja tiltam ir pietiekama, un nesošās sijas vēl var kalpot 10 gadus, bet šķērssijas ir sliktā kārtībā. Domājam pasūtīt projekta dokumentāciju tilta kapitālremonta veikšanai," norāda U.Ozols.
Viņš atzīst, ka pagaidām domes un Alūksnes Mobilo strēlnieku bataljona iecere izbūvēt pilsētā sporta stadionu ir atlikta, jo bataljonam šogad ir jāveic citi apjomīgi darbi, tomēr bataljons pilsētai palīdzēs citādāk.
"Ir iecerēts, ka bruņotie spēki starptautiskajās mācībās Alūksnes pilsētas sākumskolā izremontēs visus sanitāros mezglus, skolas gaiteņus un kāpņu telpu," klāsta U.Ozols.

Citu datumu laikraksti

 • Sāpes nespēj izdzēst sievietes dzīvotspēju

  Zeltiņu pagastā ne katrs zina stāstīt, kur sastapt Noru Arāju. Toties Ombas dzīvesvietu parādīs pat bērni.Zeltiņu pagastā ne katrs zina stāstīt, kur...

 • Deputāti paziņo par ienākumiem

  Alūksnes pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Grūbe ienākumu deklarācijā Valsts ieņēmumam dienestam norādījis, ka pērn domē nopelnījis algu...

 • Veic darījumus ar nekustamiem īpašumiem

  Alūksnē nesen sācis darbu SIA “Vidzemes īpašumi” birojs, kas veiks darījumus ar nekustamiem īpašumiem, sniegs juridiskus pakalpojumus un finanšu...

 • Pagasta tautas namam ir jauna vadītāja

  No aprīļa Ilzenes tautas namam ir jauna vadītāja - ilzeniete Linda Vērse. Viņa ir arī līnijdeju pasniedzēja.No aprīļa Ilzenes tautas namam ir jauna...

 • Apzinās piesārņotas vietas mežos

  Tradicionālajās Meža dienās šogad īpaša uzmanība veltīta mežu atjaunošanai un jaunaudžu kopšanai.Tradicionālajās Meža dienās šogad īpaša uzmanība...

 • Organizē profilaktisko reidu

  Alūksnes policija 7.aprīlī profilaktiskajā reidā pārbaudīja 30 automašīnas, informē Alūksnes kārtības policijas priekšnieks Zigurds...