Pilsētā vēlas celt sākumskolas piebūvi un jaunu pirmsskolas izglītības iestādi

Alūksnes pilsētas dome ir izstrādājusi jaunus investīciju projektus - par Alūksnes sākumskolas piebūves, jaunas pirmsskolas izglītības iestādes (PII) celtniecību Alūksnē un projektu, lai pilsētā veicinātu sportiskas aktivitātes.

Alūksnes pilsētas dome ir izstrādājusi jaunus investīciju projektus - par Alūksnes sākumskolas piebūves, jaunas pirmsskolas izglītības iestādes (PII) celtniecību Alūksnē un projektu, lai pilsētā veicinātu sportiskas aktivitātes.
Tos sagatavojušas domes projektu vadītājas Santa Stopniece un Inga Ausekle. S.Stopniece norāda, ka svarīgākais pamatojums sākumskolas piebūves celtniecībai ir telpu trūkums.
"Pašlaik sākumskolas skolēniem mācības rit vairākās ēkās. Nemitīgā staigāšana no vienas mājas uz otru rada zināmas neērtības gan skolēniem, gan pedagogiem. Ja skolai uzceltu piebūvi, tad būtu labāk organizēts mācību darbs un plašākas telpas. Ļoti būtiska ir atsevišķas sporta zāles izveidošana. Pašlaik sporta nodarbības notiek sākumskolas aktu zālē, kas tam nav piemērota. Ja neceļ piebūvi, tad Alūksnē nevar pilnībā nodrošināt Izglītības likuma prasības par piecus un sešus gadus vecu bērnu apmācību," klāsta S.Stopniece.
Alūksnes sākumskolas piebūve ir plānota trīsarpus stāvu augstumā blakus pašreizējai izglītības iestādes ēkai.
"Piebūvē atrastos klašu telpas, ēdnīca un sporta zāle ar ģērbtuvēm, kur pārģērbties pirms un pēc sporta nodarbībām. Tur, kur tagad atrodas skolas ēdnīca, izbūvētu klašu telpas. Arī agrāk tur bijušas klases," stāsta Alūksnes pilsētas sākumskolas direktors Dainis Svarups.
Viņš atklāj, ka jaunajā piebūvē skola cer izvietot četras klases. "Pašlaik pilsētā ir daudz piecus un sešus gadus vecu bērnu. 36 no viņiem nav telpu, kur apmeklēt nodarbības. Iespējams, ka nākotnē mēs varētu izveidot mācību grupu arī viņiem, ja telpu skaits to atļaus," saka D.Svarups.
Dome ir izstrādājusi arī projektu par jaunas PII celtniecību Alūksnē, Kanaviņu ielā 7a. "Līdz ar Alūksnes Mobilo strēlnieku bataljona darbības paplašināšanos ir prognozējams, ka pilsētā ieradīsies daudz jaunas ģimenes. PII nepieciešamība ir aktuāla problēma jau tagad. Pašlaik no bērniem, kam nav vietas pilsētas bērnudārzos, varētu komplektēt jaunu PII," saka S.Stopniece.
Ja pilsētā uzceltu jaunu PII, tas radītu arī daudzas jaunas darba vietas. "Šis projekts paredz uzcelt mūsdienu prasībām atbilstošu bērnudārzu. Kopš Latvijas neatkarības atgūšanas valstī nav tapusi neviena jauna PII. Ja projektu atbalstītu, Alūksne būtu pirmā pilsēta, kas to izdarītu, jo mums ir šāda nepieciešamība. Tas būtu labs piemērs turpmākajai reorganizācijai pilsētā," spriež S.Stopniece.
Viņa atzīst, ka šajā gadījumā dome nevar rēķināties tikai ar valsts atbalstu, tādēļ būs jāmeklē arī citas iespējas, kā piesaistīt līdzekļus bērnudārza celtniecībai.
Savukārt projekts "Pat Eiropas malā mīt sportisks gars!" tapis sadarbībā ar organizācijām, kas Alūksnes rajonā rīko sporta aktivitātes. Tā mērķis ir uzlabot formālās un neformālās sporta izglītības līmeni.
"Eiropas Komisija 2004.gadu ir pasludinājusi par Eiropas izglītības sporta gadu, tādēļ šīs abas nozares tiek popularizētas. Ja mūsu izstrādāto projektu atbalstīs, tad šāgada otrajā pusē rajonā organizētu izglītojošus seminārus, pieredzes apmaiņas braucienu uz Nīderlandi sporta pedagogiem un treneriem, kā arī stimulētu bērnus un jauniešus iesaistīties sporta aktivitātēs. Piemēram, mūsu sportistu komandas varētu doties uz starptautiskām sacensībām," stāsta I.Ausekle. Viņa uzsver, ja projektu atbalstīs, tad puse līdzfinansējuma tā īstenošanai būs jāsedz pašiem, bet puse - Eiropas Komisijai.
Šonedēļ projektu par sākumskolas piebūves un pirmsskolas izglītības iestādes celtniecību iesniedza Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM), bet projektu "Pat Eiropas malā mīt sportisks gars!" - IZM Sporta pārvaldē. Atbilde par abu pirmo projektu iespējamo atbalstīšanu būs zināma tikai šāgada beigās, bet par sporta aktivitāšu veicināšanu - līdz jūnijam.
S.Stopniece pauž, ka sākumskolas piebūves celtniecība izmaksātu 700 000 latus. Ja projektu atbalstīs, tā īstenošana, tāpat kā PII celtniecība, sāktos 2005.gadā un ilgtu divus gadus.

Citu datumu laikraksti

 • Ugunsgrēkā sadegusi sieviete

  Liepnas pagastā 28.janvārī bija šajā gadā pirmais ugunsgrēks ar traģiskām sekām - gājusi bojā 74 gadus veca sieviete.Liepnas pagastā 28.janvārī bija...

 • Vairumam skolēnu slēpot patīk

  Laikraksta redakcijā šonedēļ saņēmām kādas uztrauktas bērna māmiņas zvanu, kas bija sašutusi par to, ka visiem bērniem Alūksnes skolās liek...

 • Zvērēs uzticību valstij Valentīna dienā

  Alūksnes Mobilo strēlnieku bataljonā karavīra zvērestu no jauniesauktajiem pieņems Svētā Valentīna dienā - 14.februārī.Alūksnes Mobilo strēlnieku...

 • Gūst enerģiju no masāžas

  Alūksnes klubiņa “Optimisti” dalībnieces savās tikšanās reizēs ne tikai nodarbojas ar ārstniecisko vingrošanu, bet arī viena otrai veic...

 • Uzņēmumus dibina vairāk

  Pagājušajā gadā Alūksnes rajonā darbību uzsākuši 36 jauni uzņēmumi, bet likvidēti - 27.Pagājušajā gadā Alūksnes rajonā darbību uzsākuši 36 jauni...

 • Pilsētā būs četri vēlēšanu iecirkņi

  Alūksnes pilsētas dome nolēma noteikt 12.jūnijā paredzētajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām četras vietas, kur atradīsies vēlēšanu iecirkņi.Alūksnes...