Pilsētas centrā par maz soliņu

Laikraksta lasītājs redakcijai jautā, kādēļ Alūksnes parkā pie strūklakām astoņu soliņu vietā nu palikuši vairs tikai trīs?
“Atbrauc radi, vēlamies pastaigāties, vecie cilvēki pasēdēt, bet soliņu trūkst, tie trīs bieži ir aizņemti. Nevajag tik ļoti mākslinieciskus, kā tie trīs, vajadzētu tikai pavisam vienkāršus, parastus soliņus, kas neizmaksātu dārgi,” saka kungs cienījamos gados, kurš savu vārdu atklāt nevēlējās.
Cita mūsu laikraksta lasītāja - Maruta - domā, ka soliņi būtu nepieciešami pie tirdzniecības centriem vai tuvu tiem, kur veciem cilvēkiem apsēsties ar somām.
Situāciju skaidrot aicinājām Alūksnes novada pašvaldības ainavu arhitekti Madaru Sildegu – Mieriņu: “Pašlaik apkārt strūklaku dīķiem Alūksnes muižas parkā atrodas septiņi soliņi. Pērn nomainīto soliņu skaits gan ir nedaudz mazāks nekā tas bija iepriekš, taču ir plānots, ka nākamā gada pavasarī izvietos arī pārējos soliņus. Plānots, ka šogad pašvaldība nomainīs vēl četrus soliņus pieturu vietās, kur vēl saglabājušies vecie – Miera un Tālavas ielās. Savukārt tirdzniecības centri ir privātas teritorijas, par kurām atbildīgi to īpašnieki. Ja tirdzniecības centra īpašnieks ir uzlicis soliņu savā teritorijā, tas noteikti par to rada pozitīvu tēlu.”

Citu datumu laikraksti

  • Apliecinās mīlestību Alūksnei

    No 2. līdz 4. augustam norisināsies Alūksnes pilsētas svētki ar moto: “Alūksne ir visskaistākā!”. Kādi būs to akcenti, atklāj Alūksnes novada...