Pilsētas svētkos liels sportotāju pulks

Centrālais sporta pasākums pilsētas svētkos kā allaž bija “Ghetto Basket” strītbola turnīrs.
“Tas  mums ir tradicionāls pasākums. Kad iezīmējam, kas būs svētkos pats galvenais, tad izvēle ir basketbols, kas  ir skatāms un dinamisks. Parasti ciemos pie pašmāju gvardes atbrauc augstas meistarības komandas, šogad tās bija no Polijas un Krievijas. Es uzskatu, ka tiem, kuriem šis jaunais olimpiskais sporta veids ir tuvs, spēles bija interesantas un skatītājiem baudāmas,” stāsta Alūksnes novada pašvaldības sporta darba organizators Vilnis Veļķeris.

Ārzemnieku fināls Alūksnes “Ghetto Basket”
“Ghetto Basket” 11. sezonas tur-pinājumā sestdien, 3. augustā Alūksnē cīņās devās 46 komandas no Latvijas, Polijas un Krievijas. Pro grupā uzvarēja un ceļazīmi uz 15. augustā Rīgā, Grīziņkalnā notiekošo “Quest” sērijas finālu izcīnīja Sanktpēterburgas kvartets “COP Sosnovy Bor”, finālā apspēlējot Polijas “Team Polska U23 One”. Trešo vietu ieguva Rīgas “Pieredze” ar Artūru Strēlnieku, Kasparu Ciprusu, Jāni Āri un Robertu Blūmu sastāvā. Amatieru grupā vīriem par uzvarētājiem kļuva vietējo komanda “Kas tie tādi” (Edgars Vītols, Jānis Krastiņš, Kristaps Liberts, Nauris Liberts), kamēr sievietēm 3. vietu izcīnīja “Alūksnes meičas” (Beāte Puķīte, Samanta Puļļa, Sanita Locāne, Viktorija Vlada).
Bērnu “Slam Dunk” konkursā uzvarēja alūksnietis Renārs Račiks (“Bumbās”), apsteidzot Adrianu Andiju Andževu (“Gulbenieši”). Renāram izdevās tādi triki, ko nevarēja atkārtot pat tiesneši, profesionāli basketbolisti.
Pro grupas konkurencē Alūksnē startēja piecas komandas, kam konkurenci veidoja 12 komandas no Amatieru grupas, no kā četras bija alūksniešu. Pusfinālā iekļuva četras no piecām Pro grupas vienībām. Cīņā par vietu finālā “Team Polska U23 One” pārliecinoši uzveica “Pieredzi”, bet “COP Sosnovy Bor” pārspēja Latvijas kvartetu “Romāns Jelgavas gaumē”. Krievijas komanda, kas Cēsu posma finālā nenosargāja uzvaru cīņā ar Lietuvas “Šakiai Gulbele”, šoreiz izšķirošo maču aizvadīja ļoti pārliecinoši – 21:11.

Arī pārējās norises plaši apmeklētas
Pārsteidza pludmales volejbola sacensību plašais dalībnieku skaits - 24 vīru un viens sieviešu pāris. Spēles bija ļoti dinamiskas, organizatori centās, lai sacensība neievilktos. Fināls bija ārkārtīgi interesants - tikās vecmeistari Kaspars Spirks un Rihards Zvejnieks pret Jāni Andrejevu ar kompanjonu. Šoreiz vecmeistariem izdevās pierādīt, ka viņiem vēl ir spēks.
Pārējās aktivitātes tika izvēlētas, lai tajās piedalīties varētu plašs dalībnieku pulks. Varbūt tās varēja ienākt arī pasākuma centrālajā daļā uz ielām. Piemēram, “Spēka pasaule” bija sagatavojusi pasākumu ar baļķa cilāšanu. Tas varētu iederēties tirgus atmosfērā, kur parasti taisa umurkumuru, tad te vīri varētu sacensties, kurš spēcīgāks.

Rosina sportiskās aktivitātes nerīkot nomaļus
Svarcelšanas sacensību organizatore Iveta Brikmane saka: “Mums ar domi vajadzēja koriģēt laiku, jo pulksten 11 bija gaužām maz dalībnieku, bet tad, kad bija jābeidz, cilvēki sāka mosties un sāka piedalīties. Domāju, ka pēc svētku atklāšanas uz pusdienas laiku būtu bijis ļoti labi. Bet beigās sanāca cilvēki, un pat nevarējām beigt. Cīņas bija sīvas. Kopā piedalījās 23 dalībnieki, un cēlām baļķi nevis uz reizēm, bet likām klāt svarus, kurš smagāku pacels. Pats baļķis svēra 40 kilogramu. Visspēcīgākais izrādījās kaimiņu novada spēkavīrs Aigars Cīrulis, kurš uzcēla 100 kilogramu. Otrais stiprākais bija Andis Zviedrs, kurš pacēla 95 kilogramus. Andris Sokolovs pacēla 90 kilogramu, ierindojoties trešajā vietā. Visi cēla ilgi, un cīņa bija sīva, neviens negribēja padoties. Tiesa, jāsaka, ka mūsu treneris Andris Naļimovs pacēla 110 kilogramus, bet viņš tiesāja un sacensībā nepiedalījās.”
Liela atsaucība bija futbola sacensībās. Soda sitieni pa lentām vārtos jau pirms sākuma pulcēja lielu interesentu pulku – kopā piedalījās 85 dalībnieki. Pārsvarā piedalījās jaunieši, bet netrūka arī ģimeņu, un arī daiļais dzimums izmēģināja spēkus. Visi dalībnieki, vecumā līdz 12 gadiem,  saņēma saldumu balviņas.
Loka šaušanā interesentiem bija iespēja šaut/medīt 3D izveidotus dzīvnieku modeļus. Arī šeit netrūka gribētāju. Pamēģināt šaut, iepazīt sporta veidu bija ieradušies gandrīz 70 svētku svinētāju.
Aicina iesaistīties viesus
V. Veļķeris atzīst: “Reāli šī vēsturiski sportiskā ņemšanās un savu prasmju demonstrēšana ir bijusi visu laiku gan pilsētas, pagastu, gan novada svētkos. Viņi iederas, cilvēki grib pamēģināt. Es personiski nepiedalītos nekur, jo ir viesi, radi draugi ciemos, un tu viņus četras stundas neredzi. Bet šie aktīvie cilvēki tā nedomā, un radi, ciemiņi nāk atbalstīt – tas viss pieder pie lietas, ka mēs dodam iespēju cilvēkiem to darīt. Mēs kā organizatori gaidām ciemos tos alūksniešus, kuru saknes ir šeit un kuri ir šeit sportojuši. Atbrauciet un kopā ar draugiem uzsitiet to bumbu! Anta Aizupe un Raimonds Celms varēja uzmest soda metienus, un man bija ļoti liels prieks par šo saspēlēšanos ar “Ghetto” komandu. Liels, patīkams pārsteigums basketbola organizatoriem bija par jauno sacensību vietu, jo nekur citur tādas neesot.”

Citu datumu laikraksti

 • Nolikums tapis “pa kluso” 2

  Nolikums tapis “pa kluso”

  Alūksnes novada pašvaldības aģentūra “Alja” atbildīgajām institūcijām nosūtījusi saskaņošanai saistošo noteikumu projektu par licencēto makšķerēšanu...

 • Alūksnē vairs nav zvērināta notāra

  Kādēļ Alūksnē kopš pavasara vairs nestrādā valsts zvērināta notāre Baiba Jaunbērziņa? Vai tiesa, ka viņa vispār vairs nestrādā par notāru? Kā tiek...

 • Kāpēc ne vienmēr ir izgaismoti objekti?

  Redakcijā esam saņēmuši lasītāja jautājumu par objektu izgais-mošanu Alūksnes pilsētā un to, kādēļ ne vienmēr viss ir izgaismots un kādēļ Mauzolejā...

 • Sacenšas Liepnas nakts volejbolā

  Sacenšas Liepnas nakts volejbolā

  26. jūlijā Liepnu piepildīja krietns volejbola cienītāju skaits, un spraigās cīņās tika aizvadīts Liepnas nakts volejbola turnīrs, kurā piedalījās 18...

 • Ķēķa stāsti 3

  Ķēķa stāsti

  Pildītas cūkgaļas ruletītesGurķus gareniski sagriezu. Gaļas šķēles no abām pusēm ar āmuriņu izklapēju, uzkaisīju sāli un garšvielas. Katrai uzliku pa...

 • Troksni slāpē ar aizliegumu

  Troksni slāpē ar aizliegumu  2

  Starp alūksniešiem nerimst diskusija par aizliegumu nakts stundās ar transportlīdzekļiem iebraukt Alūksnes Kultūras centra stāvlaukumā un ceļa zīmes...