Pilsētas svētkus vērtē pretrunīgi

Alūksne: vienmēr ir bijusi saistīta ar armiju. Pirmo reizi Alūksnes pilsētas svētki bija neierasti - programmā bija Nacionālo bruņoto spēku demonstrējumi un stafetes.

Alūksne: vienmēr ir bijusi saistīta ar armiju
Pirmo reizi Alūksnes pilsētas svētki bija neierasti - programmā bija Nacionālo bruņoto spēku demonstrējumi un stafetes. Vairāki lasītāji bija sašutuši, ka karavīri viņus dzenāja no vienas vietas uz citu, līdz beidzot vajadzēja stāvēt Alūksnes ezera krastā.
No turienes varēja dzirdēt šaudīšanos, bet redzēt gan ne. Pilsētas centrā svētku noskaņu nejuta, tāpēc apbēdināti ir gados vecie iedzīvotāji, kas uz Pilssalu negāja.
"Alūksne vienmēr ir bijusi saistīta ar armiju, tāpēc šoreiz svētkos bija Nacionālo bruņoto spēku diena. Gribējās, lai iedzīvotāji vairāk uzzina un iepazīst armijas struktūru. Daži esot gaidījuši deju un dziesmu grupu uzstāšanos. Viņi aicināti septembrī uz bānīša simtgades svinībām, kas būs grandiozi svētki ar dziedāšanu un dejošanu. Turklāt pašdarbības kolektīvu dalībnieki vēlas atpūsties pēc Dziesmu svētkiem un pasākumiem sezonas garumā," komentē Alūksnes pilsētas domes izglītības, kultūras un sporta darba organizatore Iveta Meistere.
Pagājušajos svētkos piedalījās pašdarbības kolektīvi no citām pilsētām, ko alūksnieši vēro ar lielāku interesi nekā savējos. Turpretim svētku viesi gribētu redzēt tieši alūksniešu priekšnesumus. Bija estrādes grupu koncerti, bet katru dienu tos apmeklēt varēja atļauties maz - dārgi.
I.Meistere uzskata, ka cilvēkiem pašiem ir jāprot priecāties. Varēja piedalīties individuālajās stafetēs, konkursos un viktorīnās. Pirmo reizi bija veikborda, kā arī Jūras spēku demonstrējumi. Bērniem bija karuseļi un piepūšamās gumijas atrakcijas. Ar helikopteru bija paredzēti tikai divi lidojumi - pašvaldības amatpersonām un stafešu uzvarētājiem.
"Diemžēl pēc līdzdalības paraugdemonstrējumos helikopteram beidzās degviela, tāpēc bērnus vizinās citā dienā šajā mēnesī. Lidojums ir ļoti dārgs - 200 latu, turklāt uzreiz nevar lidot vairāk kā 15 cilvēki," skaidro I.Meistere. Viņa norāda, ka ar Bruņoto spēku laivām toties varēja vizināties visi.
Stafetes uzvarētāji gaida lidojumu
Militarizētajā stafetē jauniešiem no 10 līdz 16 gadiem uzvarēja komanda "Džekiņi", kuras sastāvā bija Alūksnes puiši: Andris Ķelps, Artjoms Maskaļeiko, Deniss Verbickis, Andris Purakalns un Aivars Andrejevs. Lielākā daļa no viņiem ir jaunsargi. Arī otrās vietas ieguvēji ir jaunsargi no Strautiņiem. Bet trešās vietas ieguvēja komanda bija komplektēta no dažādu apdzīvotu vietu pārstāvjiem.
"Stafetes dalībnieki skrēja, meta automašīnas riepā granātu, skrējienā lēca ar lecamauklu, no gabaliņiem salika orientēšanās karti, līda pret kalnu zem maskēšanās tīkla, šāva ar gaisa šauteni mērķī, nesa "ievainoto", ripināja riepu un pārvietojās ar slēpēm. Tajā piedalījās septiņas komandas, un trīs uzvarētājām bija solīts brauciens ar helikotpteru," informē militarizētās stafetes tiesnese Dzintra Andrejeva. Tagad viņi saņēma Diplomus un balvas ar Rekrutēšanās un atlases centra simboliku.
Paredzams, ka vizināšanās ar helikopteru gaidāma 13.augustā. Tomēr nav skaidrības, kur tā būs. "Kad vajadzēja pierakstīt uzvarētājus lidojumam, viņi jau bija izklīduši, jo jutās sarūgtināti. Viņu vietā pierakstīja zēnus, kas pat nebija piedalījušies stafetē. Tas nav godīgi!" secina Dz.Andrejeva.
Balvas saņem precīzākie
Ugunsdzēsēju sacensībās pirmajā vecuma grupā vīriešiem uzvarētājs bija Andris Gromovs, kas ar ūdens strūklu uz paliktņa stāvošo bumbu izsita no vietas 12,24 sekundēs. Viņam sekoja Oskars Sināts (14,58 sekundes) un Vjačeslavs Voroņins (16,60 sekundes). No meitenēm veiksmīgākā bija Ilze Latika - 17,37 sekundes, kas bija precīzāka par Sandru Vīksnu (45,56 sekundes) un Maritu Dzirkali (50,63 sekundes). Otrajā vecuma grupā vīriešiem labākais rezultāts - 14,80 sekundes - bija Ilmāram Samsonam. Otrā vieta - Vjačeslavam Razmislovam (15,77 sekundes) un trešā - Jānim Rožkalnam (18,79 sekundes).
"Sacensības deva iespēju pārliecināties, ka mūsu darbs nav viegls. Tajā jāstrādā ātri un precīzi," norāda Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Alūksnes nodaļas priekšnieka vietnieks Vitālijs Muhins. Uzvarētājiem pasniedza balvas, kas noderēs sadzīvē un sporta nodarbībās Andris Gromovs saņēma arī sacensību kausu.
V.Muhins atzīst, ka maz redzēja svētku norisi, jo iepazīstināja arī ar dienesta aprīkojumu. Viņam sevišķi interesanti likās speciālās vienības paraugdemonstrējumi, kā arī patika organizētība.
Ir interese par Eiropas Savienību
Turpinot informācijas kampaņu par Eiropas Savienību, Alūksnē sestdien bija "Eironams". Tā ir liela piepūšama telts, kur ir pieejami informatīvi materiāli par Eiropas Savienību, Latviju ES kontekstā, kā arī var noskaidrot atbildes uz jautājumiem un iesaistīties diskusijās.
"Alūksnē tāpat kā citās pilsētās, kur esam bijuši, cilvēki aktīvi nāca uz "Eironamu", ņēma līdzi materiālus, kā arī piedalījās konkursā par Eiropas Savienību. Tajā viesojās apmēram divarpus tūkstoši cilvēku, bet konkursā - 231 dalībnieks. Dažāda vecuma bērni iesaistījās lielākās puzles Latvijā - Eiropas kartes salikšanā. Domāju, ka tas bija pasākums ģimenēm," vērtē Eiropas Komisijas delegācijas Latvijā preses un informācijas nodaļas vadītāja Inese Stepiņa.
Viņa akcentē, ka visvairāk cilvēkus interesē jautājumi, kas skar viņus kā noteiktas sociālas grupas pārstāvjus: kā dalība Eiropas Savienībā ietekmēs zemniekus, skolotājus un ārstus. Nav pētīts, kas ir vairāk - eiro optimisti vai pesimisti, bet "Eironamu" apmeklē tie, kam interesē iespējamās izmaiņas dzīvē. Izlozē par konkursa uzvarētāju kļuva jaunākā skolas vecuma meitene, kas saņēma balvu - radio. Desmit dalībnieki saņēma veicināšanas balvas. "Konkursa jautājumi ir vienkārši. Turklāt atbildes uz tiem var atrast "Eironama" materiālos un publikācijās. Tātad var uzzināt vai arī pārbaudīt savas zināšanas," norāda I.Stepiņa.
Alūksne ir devītā pilsēta, kur viesojies "Eironams". Tas dosies vēl uz sešām pilsētām un 19.septembrī atgriezīsies Rīgā. Līdz šim to ir apmeklējuši
20 500 cilvēki, no kuriem vairāk nekā 1400 piedalījušies konkursā par Eiropas Savienību.
Konkursa galvenā balva - "Latvju zeltenei"
Apbalvojumus pilsētas svētkos saņēmuši konkursa "Sēdmēbele 2003" seši dalībnieki, kuru darbi ir ne tikai mūsdienīgi, bet arī atbilstoši mazpilsētas videi un izturīgi.
"No septiņiem vērtēšanas komisijas locekļiem pieci atzina, ka galveno balvu - 200 latus - pelnījis Guntars Jansons par soliņu "Latvju zeltenei". Skatītāju balvu - 100 latu - ieguvis Harija Stradiņa sols "Aqkva". Par jauniešu topa mēbeli noteikts Andas Lejasblusas un Aigara Auguļa darbs. Ar visromantiskāko solu var lepoties Maija Avota, ar visfilozofiskāko - Nauris Stalažs, bet Laimonim Bāliņam darbs "Malēnietis" neapšaubāmi ir vismalēniskākais. Katrs no autoriem saņem 50 latus," informē Alūksnes pilsētas domes vides komisijas priekšsēdētāja Antra Lielmane.
Viņa norāda, ka pagaidām soliņi paliks, kur tie ir. Nauris Stalažs solu "Grāmata" gatavojis ar domu, ka tas atradīsies pie Bībeles muzeja. Tomēr pārvietošanu vispirms izvērtēs.

Citu datumu laikraksti

 • Tauriņam pa pēdām

  Varēja aizbraukt līdz pašai Aglonas baznīcai, - Mareks skatījās uz vecā tilta atliekām.6. Varēja aizbraukt līdz pašai Aglonas baznīcai, - Mareks...

 • Klāt mūzikas festivāls "Sinepes un Medus"

  Mūzikas festivāls "Sinepes un Medus" Madonā notiks jau trīspadsmito reizi.Mūzikas festivāls "Sinepes un Medus" Madonā notiks jau trīspadsmito reizi....

 • Piedāvā dažādus kultūras pasākumus

  Alūksnes pilsētas svētki. Alūksnes pilsētas svētku programma: 2.augusts. 10.00 - 14.00 - Eironams: vēstures labirinti, konkursi (galvenā balva -...

 • Klients un viņa taisnība

  Patērētāju tiesību aizsardzība Latvijā ir viena no tām jomām, kurā jau tagad ES likumdošana darbojas gandrīz pilnā apjomā, tādēļ nebūs jāpiemēro...

 • ES patērētāji kļūs informētāki

  Jums liekas, ka kļūstat resnāks? Jums liekas, ka ikdienā lietotā pārtika nevis nodrošina veselīgu uzturu, bet gan padara jūs grūtsirdīgākus?...

 • Patēriņa džungļos

  Jau ilgāku laiku Rietumu sabiedrībā dominē patēriņa kultūra, jo tieši patēriņš dažādās izpausmes formās kļuvis par vienu no sabiedrības attīstības...