Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pilssalu gaida pārmaiņas 33

Alūksnes Pilssala šovasar atkal piedzīvos jaunas pārmaiņas – tajā labiekārtos pludmales un piknika teritoriju vietā starp aģentūras “Alja” ēku un jauno gājēju tiltu. Darbus veiks pašmāju uzņēmums SIA “Ozolmājas”. Pašvaldībā arī domā, kā mainīt ierasto transporta plūsmu Pilssalā.

Alūksnes novada pašvaldības izsludinātajā iepirkumā pieteicās četri pretendenti. Lētākās darbu izmaksas piedāvāja “Ozolmājas” – 102 777 eiro (bez PVN), ar kuru arī slēgs līgumu. Darbiem tērēs pašvaldības budžeta naudu. Tehniskais projekts izstrādāts SIA “Nams”, pamatojoties uz pašvaldības pasūtījumu. Projektēšana veikta saskaņā ar 2011.gada 30.novembrī izsniegto plānošanas un arhitektūras uzdevumu, saņemtajiem tehniskajiem noteikumiem un projektēšanas uzdevumu. Pludmales un piknika zonas izvietojums, kā arī piedāvātie risinājumi veidoti, pamatojoties uz esošo situāciju, izstrādāto Alūksnes Pilssalas attīstības plāna koncepciju un bērnu spēļu laukuma tehnisko projektu.

Sava vieta bērniem
Alūksnes novada pašvaldības projektu vadītāja Sanita Adlere informē, ka šobrīd pludmales zonu izmanto kā publisku peldēšanās vietu, taču tās labiekārtojums nenodrošina pilnvērtīgu funkcionēšanu. Pludmales un piknika zonas labiekārtošanas darbi daļēji notiks Pilssalas viduslaiku kapsētas un viduslaiku nocietinājuma aizsargzonā, taču šajā daļā nav paredzēti liela apjoma rakšanas darbi vai reljefa veidošana - esošo reljefu nemainīs. S.Adlere uzsver, ka visus darbus veiks, nodrošinot arheoloģisko uzraudzību vai izpēti, atkarībā no darba apjoma.
“Izveidos divas galvenās zonas – smilšu pludmali ar peldzonu un zaļo rekreācijas zonu. Vienu no otras atdalīs gājēju pastaigu zona. Smilšu pludmali veidos vidēji 6 – 10 metru platumā gar ezeru atkarībā no dabiskās ezera krasta līnijas. Tajā izvietos divas ģērbtuves. Atsevišķa zona tiks iekārtota bērniem. Pludmale no zaļās zonas būs nodalīta ar koka klājiem. Ziemeļos paredzēts koka klājs līdz ūdenim, bet dienvidos – koka platforma uz koka pāļiem ar laipas turpinājumu ūdenī, ko perspektīvā plānots paplašināt, veidojot laivu piestātni. Zem koka platformas veidos laukakmeņu krāvumu,” stāsta S.Adlere.

Pastaigām, piknikam un peldēšanai
Būs arī pastaigu zona ar apgriešanās laukumu noslēgumā, lai tā būtu ērti lietojama velobraucējiem vai skrituļotājiem. Pastaigu zona vizuāli turpināsies ar esošo iemīto dabas taku. Celiņu segums būs betona bruģakmens un grants ar smalku dolomīta šķembu maisījumu. Izvērtējot peldzonas esošos ģeotehniskos griezumus, ezera krastu veidos, noņemot dūņaino smilts kārtu: piebērs smalku smilti, lai nodrošinātu ērtu un drošu ieiešanu ezerā. Atklātā peldzona tiks veidota ar slīpumu 1:6, bērnu peldvietas slīpums būs 1:12. Zaļajā zonā esošā reljefa paaugstinājumā izvietos piknika zonu ar divām nojumēm, trīs ugunskura vietām un piknika galdiem.
Saskaņā ar Alūksnes novada pašvaldības apstādījumu aizsardzības komisijas atzinumu par koku nozāģēšanu būvprojekta realizācijas gaitā un iepriekš izstrādāto bērnu rotaļlaukuma projektu teritorijā nozāģēs četras papeles. Pirms būvdarbu sākšanas veiks vienas esošās koka laipas demontāžu ūdenī un pārcels metāla žogu.

Pilssalā – transporta haoss
Šonedēļ arī tautsaimniecības komitejas sēdē Alūksnes novada domes deputātu darba kārtībā bija jautājums par Pilssalu – kā turpmāk organizēt autotransporta kustību šajā teritorijā. Šobrīd Pilssalā brīvi var pārvietoties kājāmgājēji un velosipēdisti, skuteriem iebraukt aizliegts, autotransportam – tikai ar pašvaldības licencēšanas komisijas izsniegtām atļaujām. Kā zināms, “Alja” šobrīd strādā pie jauna parkomāta iegādes, tādēļ ir svarīgi saprast, kādas funkcijas tajā paredzēt.
Alūksnes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Dzintars Adlers norāda – bijušas divas darba grupas, lai diskutētu par šo jautājumu, bet vienošanās vēl nav panākta. “Šovasar Pilssalā labiekārtos pludmali – būs, kas izmantos šo situāciju, lai iebrauktu Pilssalā, tādēļ domāts uz darbu laiku iebraukšanu ierobežot. Diemžēl pēdējos gados Pilssalā ir haoss un netiek nodrošināta transporta plūsmas kontrole. Pašvaldības policijā norāda, ka nav tiesīgi sodīt, ja autovadītājs neievēro ceļa zīmi “Iebraukt aizliegts” – tad esot jāsauc Valsts policija, ar kuru diemžēl nav labas sadarbības,” sacīja Dz.Adlers. Viņš arī uzskata, ka šobrīd pašvaldības iestādēm ir izsniegts pārāk daudz atļauju iebraukšanai Pilssalā. “Vajadzētu katrai iestādei 1-2 atļaujas, nevis kā tagad, kad, piemēram, sporta skolai ir 7-9 atļaujas! Savukārt lielo pasākumu laikā zīmi “Iebraukt aizliegts” aizsegt, jo kustību regulē pašvaldības policija,” rosināja Dz.Adlers.

Palielinās maksu atļaujām
Pašvaldības policija arī no deputātiem Violas Kaparšmites un Guntara Švolmaņa saņēma kritiku par savu darbu. “Mums pašvaldības policija šobrīd ir tikai, lai atrunātos, ka nevar kaut ko darīt: bomžus pilsētā kontrolēt nevar, par iebraukšanu Pilssalā sodīt nevar!” atzina G.Švolmanis. Savukārt V.Kaparšmite pauda, ka Alūksnē pašvaldības policija esot bezzobaina.
Komitejā izskanēja arī ierosinājums palielināt iebraukšanas atļauju maksu, kas arī samazinātu interesentu skaitu. Šobrīd četru stundu atļauja automašīnai maksā 2 eiro, sezonai – 30 eiro. Statistika liecina, ka tās galvenokārt iegādājas dažādi tirgotāji un pasākumu rīkotāji. Piemēram, 2015.gadā izsniegtas 580 atļaujas, iekasējot 1900 eiro. Kopš 2013.gada izsniegto atļauju skaits ar katru gadu ir palielinājies.
Pašvaldības izpilddirektore Janīna Čugunova norādīja – kādreizējā morga ēka Pilssalas un Skolas ielu krustojumā nojaukta, lai paplašinātu Skolas ielas stāvlaukumu. Tajā autotransportu ērti var novietot Pilssalas apmeklētāji. Deputāts Laimonis Sīpols ierosināja jauno parkomātu izvietot pie Skolas ielas stāvlaukuma.
Pēc diskusijām komitejā deputāti vienojās, ka pašvaldībā gatavos dokumentāciju, lai palielinātu iebraukšanas maksu Pilssalā, samazinātu izsniegto licenču skaitu un pludmales iekārtošanas darbu laikā autotransporta kustību slēgtu. ◆

Komentāri 33

Aga

Nauda šajā salā guļ trīs vietās:
ezera dibenā, zem zemes un traktorista kabatā.

pirms 4 gadiem, 2016.04.26 10:04

OOO

Slimā čīkstētāja.Pati neko nespēj un skauž ka citiem izdodas kas labs.

pirms 4 gadiem, 2016.04.26 10:20

D

ei nost Labs..... lai ta navda gul te liekas dome negul...

pirms 4 gadiem, 2016.04.26 10:25

smuks

Būs pa smuko,jau tagad gribētos pastaigāt pa tik sakoptu vidi,ja jau mums ir tāda sala,tad jāizmanto tās potenciāls............

pirms 4 gadiem, 2016.04.26 10:37

!

staigā vasals kaut 200 gadus!

pirms 4 gadiem, 2016.04.26 11:14

smuks

200 gadus nepavilkšu,bet citiem arī lai tiek!

pirms 4 gadiem, 2016.04.26 13:13

Līnis

Super, man patīk. Domāju daudzi pilsētas iedzīvotāji un viesi tikai priecāsies par sakoptu peldvietu.

pirms 4 gadiem, 2016.04.26 10:42

???

Kurā vietā tu redzi daudzus pilsētas iedzīvotājus?

pirms 4 gadiem, 2016.04.26 11:34

zinātājs

Viesi sēž tajās buru un airu laivās,tāpēc viņus tā uzreiz nepamana.

pirms 4 gadiem, 2016.04.26 13:16

Bute

Super, man nepatīk. Domāju daudzi pilsētas iedzīvotāji un viesi daudz vairāk priecātos par salabotām ielām un ietvēm. Jaunās māmiņas ar ratiem un skrituļslidotāji var degunu nolauzt!

pirms 4 gadiem, 2016.04.26 11:05

xari

Gaida gan pārmaiņas, sacūkos līdz galam to kas veļ nav sacūkots, bet kabatās gan jau atkal ieripos kāds eiriķis

pirms 4 gadiem, 2016.04.26 12:04

SŪNU CIEMS

JĀ, PROTAMS, AIZAUDZIS - SLIKTI, NEVIENS NEKO NEDARA, SAKOPJ - ATKAL SLIKTI, VISU SARAKS, SACŪKOS! NEVARU IZTURĒT ŠO NĪKUĻOŠANU UN ČĪKSTĒŠANU, EJAT LABĀK SAKOPJAT SAVU SĒTU, PAGALMU, PARKU, MĀJU, TERASI! BEIDZAT VIENREIZ RAUDĀT, NĪKUĻI!

pirms 4 gadiem, 2016.04.26 18:13

to SUNU CIEMS

Tu patiešām esi sava nika cienīgs.

pirms 4 gadiem, 2016.04.27 00:48

abrakadabra

ķangļiem būs dubaja divi hi hi hi DDD:)

pirms 4 gadiem, 2016.04.26 12:11

Santa

Ļoti skaisti! Prieks redzēt tik skaistu projektu,lai izdodas!!!!!

pirms 4 gadiem, 2016.04.26 12:25

Līnis

Žēl gan, ka daži visā saskata tikai negatīvo. Un rakstot negatīvus komentārus jūtas ar vien apmiernātāki par to ka apliek citu radošumu un ieguldīto darbu savā jaukajā pilsētā.

pirms 4 gadiem, 2016.04.26 12:35

???

nezināju, ka naudas bāšanu savās kabatās tagad sauc par radošumu.

pirms 4 gadiem, 2016.04.26 13:27

:)

traktoristam viena riepa, tā pati auto ritenī:)

pirms 4 gadiem, 2016.04.26 12:50

mh

Noteikti! un varēs visiem pēc kārtas (projektētajam radiniekam, projektu vadītājai sievai, uzraugiem un būvētājiem saviem čomiem) dalīt zīles, pateicības, apbalvojumus, kā labākiem uzņēmējiem, svinēt svētkus un dzert šampanieti, un braukt uz Ķīnu par iedzīvotāju naudu.

pirms 4 gadiem, 2016.04.26 13:24

zutis

Oi, apd..sēji būtu paši kaut papīru no ielas pacēluši.

pirms 4 gadiem, 2016.04.26 13:09

:)

skaties, ka aljas čomi tevi nenozvejo un kukulī vistkopim neiedod:)

pirms 4 gadiem, 2016.04.27 15:09

balta laiva slīd ..............

Pavasaros būs balti ziedoši koki, balta pludmale, mūsdienīga ēka, jaunas darba vietas. Šaubas rada tikai pārāk īsais darbu veikšanas laiks! Kāda būs to kvalitāte? Vecu vecā paruna: ātri taisīti, akli dzimst!

pirms 4 gadiem, 2016.04.26 14:31

:)

nekādas darba vietas te nebūs, balta laiva uz kapiem var aizslīdēt visdrīzāk....

pirms 4 gadiem, 2016.04.27 15:14

Ak, šausmas!

Idiņi aptrakuši pavisam. Izpostīs visu, kas alūksniešiem gadsimtiem glabāts un svēts. Kokus izgrieza pa tīro, atsedzot valdošajiem rietumu vējiem un lietiem visus pils mūrus, lai tie veiktu savu postošos darbus. Tai vietā, lai pilsdrupas konservētu un nostiprinātu, tagad tās ir pakļautas erozijai. Nudien jātaisa mītiņš, jāaician centrālie masu mediji, lai paskatās kādus posta darbus šitie te dara. Vēl viena dura par dabisko vidi kautko bubināja.

pirms 4 gadiem, 2016.04.27 00:51

Ak šausmas, ak šausmas, šausmas!

Jā izpostīja visu, galīgi aptrakuši, uzgrieza visas "smukās" glīgznas un baltaklšņus pa tīro atsedzot skaistu skatu no rietumiem! Ja Tev pietrūkst šo skatu, iesaku pastaigāt pa Latvijas pļavām un bijušajiem miestiem, tur ir pa pilnam "skaistu", aizaugušu skatu! Malači, lai griež un būvē, beidzot būs mums apkārt sakopta vide! Jelgavā pasta sala arī bija aizaugusi, bomžu nogulēta, tagad sakopa, visiem prieks, ir kur pastaigāt un ciemiņus aizvest!

pirms 4 gadiem, 2016.04.27 11:24

:)

ko gribat no neizglītotiem projektu vadītājiem, vieni cep kūkas un spēlē teijāteri, citas pucē savas čivauvas un putnus galvā un gultā sapņo par gaisa pilīm no kurām birst otkatu nauda....jā, vot tā ir štelle,

pirms 4 gadiem, 2016.04.27 15:13

to Ak šausmas, ak šausmas, šausmas!

Tu esi pamuļķis, bet pats to nesaproti, jo pietrūkst izglītības un skata par preizi sakoptu kultūrvidi. Tas, kas notiek Alūksnē ir kultūrvides totāla sačakarēšana.

pirms 4 gadiem, 2016.04.27 22:51

iepriekšējam

Ir tādi koki - blīgznas ... Par glīgznām nav nekas dzirdēts.

pirms 4 gadiem, 2016.04.28 12:48

Vājprāts

Pilnīgs vājprāts!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Vai pateicoties šai "sakoptajai" vietai uz Alūksni brauks vairāk tūristu????? Nu protams, ka NĒ......... Varbūt vispirms lielie vadoņi padomā par tiem vietējiem, kas vēl nav aizbraukuši un domā par viņiem, par viņu vīzijām: par bibliotēku, kur var visi "mirstīgie" nokļūt, par veselības aprūpi: ģimenes ārstiem, par ārstu piesaistīšanu slimnīcai, un arī visbeidzot par Alūksnes pansionāta iemītnieku labsajūtu........ , protams, arī par skaistu, fantastisku tā laika stila zāli, kur laulāt laimīgos, kuri vēl palikuši.... te noteikti varētu minēt oi...oi.... cik daudz. Bet protams, galvenais ir tūrisms........ Nu domājiet vispirms par palikušajiem.............

pirms 4 gadiem, 2016.04.27 12:55

piekrītu > Vājprāts

Viņi laikam izdomājuši, ka bibliotēkas nepieejamību nav vērts mainīt, jo lasītāju paaudze pēc pārdesmit gadiem būs tur - aiz gājēju tilta, tie no pansionāta tāpat nekur nevar aizskriet pažēloties, ja viņiem kas nepatīk, nu un cik tad viņiem tur vairs ilgi..., tauta ļoti veiksmīgi vairoties var arī bez skaistas laulību zāles u.t.t. par jebkuru problēmu.
Pilnīgi pareizi, ka jāgatavojas tūrisma vilnim, kurš jau veļas... Tas ir aktuāli.

pirms 4 gadiem, 2016.04.28 13:03

hf

Vai tiešām tā būtu prioritāte ALūksnē, kur ieguldīt naudu un laiku?

pirms 4 gadiem, 2016.04.27 13:59

Citu datumu laikraksti

 • Ar Mātes pienu

  Ar Mātes pienu

  Vismistiskākais šajā pasaulē ir dzīvības un nāves jautājums. Jautājums par to, ko spēj zinātne un kas tai nav tverams. Akadēmiķis Ivars Kalviņš...

 • Horoskopi

  8. – 14.aprīlisAuns ◆ Papildu ienākumi ļaus piepildīt kādu sen kārotu vēlmi. Spēcīgs enerģijas lādiņš tiks gūts dodoties nelielā braucienā....

 • Papildinās zivju krājumus

  Papildinās zivju krājumus

  Alūksnes novada pašvaldības aģentūrai “Alja” atbalstīti trīs projekti zivju resursu papildināšanai no Valsts zivju fonda līdzekļiem. Zivju krājumi ar...

 • Stādaudzētājiem - jau liela rosība 2

  Stādaudzētājiem - jau liela rosība

  Mazu brīnumu piedzīvojam ik pavasari, kad no zemes zaļus degunus izbāž pirmie asni. Tas rada prieku, tāpēc daudzi izvēlas stādus savām vajadzībām...

 • Mazie “cāļi” izloka balstiņas

  Mazie “cāļi” izloka balstiņas

  Apes novadā Lieldienās notika vairāki vokālie konkursi. Mazos dziedātājus pulcēja konkurss “Apes Cālis 2016”, bet Gaujienā notika mazo vokālistu...

 • Virešos kultūras dzīve sit augstu vilni 2

  Virešos kultūras dzīve sit augstu vilni

  Kopš pirms sešiem gadiem tika atklāts atjaunotais Virešu saieta nams, kultūras dzīve tur sit augstu vilni. Saieta nama paspārnē šobrīd darbojas seši...