Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pīļu medību sezonas atklāšanas dienā policija kontrolēs medniekus

Svētdien, 16.augustā, pulksten 16.00 Latvijā oficiāli sāksies pīļu medību sezona, šajā dienā Alūksnes rajona medniekus pastiprināti kontrolēs policija.

Svētdien, 16.augustā, pulksten 16.00 Latvijā oficiāli sāksies pīļu medību sezona, šajā dienā Alūksnes rajona medniekus pastiprināti kontrolēs policija.
Alūksnes rajona policijas pārvaldes priekšnieks Ansis Gailītis informē, ka pastiprināti patrulēs ceļu policija, reidus rīkos kārtības policija un iecirkņu policisti.
"Par to trešdien policijā bija pārrunas ar Alūksnes virsmežniecības darbiniekiem. Mūsu pūliņi profilaktiski ir vērsti pret iespējamajiem nelaimes gadījumiem. Vēlamies, lai mednieki jau iepriekš zinātu, ka kontrole būs stingra, un ņemtu to vērā. Ja konstatēsim, ka mednieki brauc dzērumā un līdzi ir medību ieroči, kaut arī labi apslēpti, bez saudzības atņemsim uz diviem gadiem ieroču glabāšanas atļauju," saka A.Gailītis.
Alūksnes virsmežniecības virsmežziņa vietnieks Laimonis Kļaviņš informē, ka rajona teritorijā medī 33 vietējie un vieskolektīvi, kuros kopumā ir apmēram 700 biedri. Taču pīļu medības ir individuālas, kaut gan parasti uz tām kopā dodas draugu pulkā. Nav garantiju, ka Alūksnes rajona mednieki medīs savas teritorijas ūdenskrātuvēs.
"Mednieki pīles medīt dodas katrs uz iemīļoto dīķīti. Bet tikpat labi Alūksnes rajona mednieki var doties medīt pīles uz Kaņiera vai Lubāna ezeriem," saka L.Kļaviņš.
Viņš pauž, ka pagājušās medību sezonas atklāšanā viens mednieks drīkstēja nomedīt tikai piecas pīles, bet šogad nekādu ierobežojumu nav. No medību sezonas sākuma augustā un septembrī pīles drīkstēs medīt katru sestdienu, svētdienu un trešdienu, bet pēc tam līdz 30.novembrim - katru dienu.
"Ir stājies spēkā jaunais Medību likums, kas nosaka izmaiņas medībās publiskajās ūdenskrātuvēs. Tajās un arī tauvas joslā ūdensputnu medības nav jāsaskaņo ar medību tiesību lietotāju. Tas nozīmē, ka katrs, kam ir atļauja medīt pīles un citus ūdensputnus, var droši doties uz publiskajām ūdenskrātuvēm. Mūsu rajonā tās ir: Alūksnes, Ilgāja un Murata ezera Latvijas daļa, Indzera, Sudala, Vaidavas un Zvārtavas ezers. Medības tajos nav jāpiesaka arī mežniecībā, tomēr ieteiktu par tām informēt, lai nerastos pārpratumi un domstarpības," norāda Alūksnes virsmežniecības virsmežzinis Andis Krēsliņš.
Viņš atzīst, ka ievērot šauro tauvas joslu ezera krastā ir gandrīz neiespējami, tātad var būt konflikti ar zemes īpašniekiem. Pie publiskām ūdenskrātuvēm pieder upes: Gauja, Pededze, sākot no Alūksnes upītes ietekas līdz Aiviekstei, kā arī Melnupe un Vaidava daļā, kur tās tek pa valsts robežu.
Medības pierobežas joslā ir jāsaskaņo ar Valsts Robežsardzi. Uz pārējām ūdenstilpēm attiecas prasība saskaņot medības ar medību tiesību lietotāju, tāpat tās jāpiesaka valsts mežniecībā. Tā kā medniekiem ir dota lielāka brīvība, reidos pārbaudīs, kā Medību likumu ievēro.
A.Krēsliņš vēl visiem veiksmīgas medības, lai gan Alūksnes rajonā uz ūdens putniem tās nav sevišķi plašas un populāras.

Citu datumu laikraksti

 • Lauku darbi

  12. augusts. Ar ceru dalīšanu pavairo ziemcietes - peonijas, astilbes, īrisus.12. augusts. Ar ceru dalīšanu pavairo ziemcietes - peonijas, astilbes,...

 • ES atbalsta «ābece» un «aritmētika»

  Latvijas lauku attīstības galvenais mērķis ir konkurētspējīgas lauksaimniecības, spēcīgi attīstītu lauku, daudzveidīgi bagātas un ilgtspējīgas lauku...

 • Jūlijā eiroatbalstītāju skaits samazinās

  Firmas «Latvijas fakti» nesen veiktās aptaujas dati liecina, ka pēc pēdējos mēnešos reģistrētā stabilā pilsoņu atbalsta paaugstinājuma Latvijas...

 • Tauriņam pa pēdām

  - Jūs runājāt ar Fredi Bremzi? - Nē. Fredi es labi pazīstu, tas bija cits, - Maigonis sasprindzināja atmiņu.9. - Jūs runājāt ar Fredi Bremzi? - Nē....

 • Dziedātāji izbauda karstu prieku un sirsnību

  Trešo gadu Alūksnes koris "Atzele" pieteicās starptautiskam koru konkursam Katalonijas pilsētā Cantonigros. Un beidzot saņēma uzaicinājumu tajā...

 • Saldais ēdiens - viegls un atsvaidzinošs

  Piedāvājam augļu un ogu laikam piemērotu saldo ēdienu. Tam garšu un izskatu papildinās pavisam neliels daudzums meža ogu. Atliek tikai apbruņoties ar...