Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Piparkūkas šogad cep interesantās formās

Individuālajā uzņēmumā “Bērtiņš 2” šogad piparkūkas uzsāka cept vēlāk nekā iepriekšējā gadā, līdz ar to visu saražoto produkciju realizē.

Individuālajā uzņēmumā "Bērtiņš 2" šogad piparkūkas uzsāka cept vēlāk nekā iepriekšējā gadā, līdz ar to visu saražoto produkciju realizē.
"Vienā maiņā gada nogalē izcepam 20 kilogramus piparkūku, bet pirms pašiem svētkiem vairāk - 30 līdz 40 kilogramus," stāsta uzņēmuma konditorejas ceha konditore Agrīda Novika. Šogad īpašs akcents ir piparkūku mājiņas ar speciālu garnējumu - marcipāna lāčiem, zaķiem un citu.
Pirms svētkiem "Bērtiņš 2" konditores sarūpējušas jaunas ruletes,tajās minimāli izmantots biskvīts un ir daudz pildījuma - putukrējuma. Pircējiem piedāvā ābolu - kanēļa un ananasu ruletes. "Jaunums svētku priekam ir torte "Eksotika" ar marakuju un piena šokolādi," uzsver A.Novika. Pircēji kāroto produkciju var iegādāties arī pēc iepriekšēja pasūtījuma.
SIA "Valrito" kafejnīca "Gustiņš" šogad pirmo gadu nopietni pievērsusies piparkūku ražošanai. Kafejnīcas īpašniece Valentīna Gusta stāsta, ka pērn tās ceptas minimāli, eksperimentējot. "Mums ir jauna piparkūku mīklas recepte, ko esam aizguvuši no pieredzējušas cepējas. Esam saņēmuši labas atsauksmes no pircējiem. Piparkūkas ir trauslas, tāpēc ir garšīgas," apgalvo viņa. Pircējiem piedāvā arī piparkūku mīklu, taču lielāks pieprasījums ir pēc gatavās produkcijas.
"Īpašu uzmanību esam pievērsuši interesantām piparkūku formām - top salaveči, sniegavīri, dažāda lieluma sirsniņas ir pārklātas ar skaistu glazūru. Tās īpaši patīk bērniem," uzsver Valentīna Gusta.
Patlaban uzņēmumā esot intensīvākais darba periods, piparkūkas tiek ceptas katru dienu. "Pie mums strādā jauna konditore,viņai ir interesantas idejas, tāpēc ieguvēji esam gan mēs, gan pircēji," skaidro V.Gusta.
Arī tortes ir dažādas, sākot ar "Napoleonu" un visbeidzot ar kārtainajām. Īpaši ir cepumi, kas apbērti ar pūdercukuru, iecienīti ir speķa pīrāgi. "Saņemam daudz pasūtījumus svētku galdam gan Ziemassvētkos, gan gada nogalē," uzsver V.Gusta.

Citu datumu laikraksti

 • Varēs vizināties zirga pajūgā

  Jātnieku sporta klubs Jaunannas pagasta zemnieku saimniecībā “Arāji” rīko jautras izdarības, atrakcijas un vizināšanos kamanās.Jātnieku sporta klubs...

 • Uz pasākumu aicina bērnus

  Alūksnes atpūtas un izklaides vietā “Klondaika” 21.decembrī notiks Ziemassvētku sarīkojums, uz to aicina 50 bērnus no maznodrošinātām...

 • Konkursā izcīna godalgotu vietu

  Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskolas 10.klases skolniece Ilze Dandena ir ieguvusi 2.vietu zīmējumu un domrakstu konkursā “Sports manā skolā...

 • Ministrija piedāvā sadarbību

  Alūksnes rajona padome saņēmusi Vides ministrijas piedāvājumu sadarboties Eiropas Savienības strukturālo fondu līdzekļu piesaistē ar kopējiem...

 • Skandālists policistam draud ar gāzes pistoli

  Alūksnē, Dārza ielā, kāds vīrietis likumsargam draudējis ar gāzes pistoli, kad pašvaldības policists pēc izsaukuma bija ieradies novērst ģimenes...

 • Tradicionāli rīko džudo turnīru

  Alūksnē 20. un 21.decembrī notiks starptautisks turnīrs džudo, kurā piedalīsies dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Krievijas.Alūksnē 20....